افتخاری دیگر برای جامعه ی کیوکوشین Reviewed by Momizat on . مصاحبه ی بسیار خواندنی مبارزویژه با اولین نماینده ی اعزامی به مسابقات جهانی کاتا ژاپن در تاریخ ایران هرگونه سواستفاده و کپی برداری بدون ذکر منبع به هر نحو ، پیگ مصاحبه ی بسیار خواندنی مبارزویژه با اولین نماینده ی اعزامی به مسابقات جهانی کاتا ژاپن در تاریخ ایران هرگونه سواستفاده و کپی برداری بدون ذکر منبع به هر نحو ، پیگ Rating: 0

افتخاری دیگر برای جامعه ی کیوکوشین

مصاحبه ی بسیار خواندنی مبارزویژه با اولین نماینده ی اعزامی به مسابقات جهانی کاتا ژاپن در تاریخ ایران

هرگونه سواستفاده و کپی برداری بدون ذکر منبع به هر نحو ، پیگرد قانونی دارد

 

خودتون رو معرفی کنید و کمی ‌از افتخاراتتان  برای ما بگویید ؟
به نام خدا
حمیدرضا سلیمانی هستم اهل استان ایلام و کورد زبان.هم اکنون ساکن تهران.به لطف ایزد منان توانسته ام در سطوح مختلف استانی کشوری بین المللی آسیایی اروپایی و جهانی حضور پیدا کنم و افتخار کسب نمایم.
-چرا کیوکوشین ؟
من ابتدا کیوکوشین رو نمیشناختم.وقتی وارد این رشته شدم بعد از مدتی شیفته این رشته مهیج شدم.در کیوکوشین شما نهایت ادب و احترام و تواضع و فروتنی رو مشاهده میکنید و در عین حال کم کم از لحاظ فنی و تکنیکی به یک بازیکن قدرتمند  با بدنی فولادی تبدیل میشی.این خصوصیات باعث شده که روح و جسم یک کیوکوشین کار هم زمان رشد  و نمو پیدا کنه و به عالی ترین سطح ممکن برسه.در حقیقت کیوکوشین و کلا کاراته یک مسیر زندگیه که هر کس وارد این مسیر بشه بدون شک زندگی زیبایی رو پیدا خواهد کرد.
-از سختی های این رشته برایمان بگویید ؟
مهمترین سختیش اینه که به کیوکوشین توی ایران توجه لازم رو ندارن و مثه اکثر رشته های رزمی مورد کم لطفی مسئولین قرار میگیره در حالی که به علت پتانسیل بالای رزمی کارای ایران همواره شاهد درخشش این عزیزان در میادین جهانی هستیم و از خیلی از رشته های دیگه توی ایران که توجه زیادی بهشون دارن موفق تر عمل کردن.از لحاظ تمرینی هم که چون کیوکوشین یه ورزش فوق العاده سنگینه هر کسی توان انجام تمریناتش رو نداره و اگه عشق به این رشته نباشه مطمئنا انصراف میده.به نظر خودم یکی از سخت ترین و البته لذت بخش ترین قسمت تمریناتش بدنسازی و کتک خوریه که به شدت سنگین و طاقت فرساس و در رشته های دیگه شما همچین تمرینات کتک خوری رو شاهد نخواهید بود…
-جدیدترین افتخارآفرینی شما برای ایران عزیز ، اعزام به عنوان اولین نماینده ی مسابقات جهانی کاتا بود ، کمی برایمان از این مسابقه ی‌ حساس و مهم و این اتفاق بزرگ  بگویید ؟
مسابقات جهانی کاتا مسابقات بسیار فنی و سطح بالاییه که هر ۴ سال یه بار برگزار میشه و هر منطقه سهمیه های محدودی دارن برای حضور در این میدان بزرگ که منطقه خاورمیانه ۲ سهمیه داشت که به لطف خدا یکی از این سهمیه ها به من رسید که به خاطر اعتماد استاد عزیزم کیوشی شیهان داود دانشفر نماینده ارشد سازمان جهانی در ایران و خاورمیانه بود.اهمیت این مسابقه برای ایران از این جهت بود که تاکنون به این مسابقات نرفته بودن و در این حضور مهم باید سطح فنی ایران رو به جهانیان نشون می دادیم.
-شرایط شما در مسابقه چطور بود ؟
من شب قبل از مسابقه دچار مسمومیت شدید شدم به گونه ای که حتی قصد انصراف از مسابقات داشتم ولی به لطف خدا در مسابقه حضور پیدا کردم.مطمئنا اگر شرایط جسمی مناسبی داشتم رتبه بهتری کسب کرده و حتما با حکم و مدال برمیگشتم.ناگفته نماند کسی فکر نمیکرد که من کاتای خوبی رو به اجرا بذارم.حتی به گفته کیوشی شیهان دانشفر کاتای من در این مسابقات ۶۰الی۷۰درصد تغییر کرده بود و سورپرایز شدن همه همراهان.دلیل اصلی این اتفاق این بود که من با وجود مسمومیت روز اول مسابقات تا عصر در سالن ماندم و کاتای تیم جوانان ژاپن را حدود چند ساعت زیر نظر گرفتم و شب هنگام که به هتل برگشتم لباس کاراته رو پوشیده و تا صبح در داخل اتاقم به تمرین پرداختم و خدارو شکر نتیجه هم گرفتم‌.
-کادر اعزامی به این مسابقات را چه افرادی تشکیل میدادند ؟
کیوشی شیهان داود دانشفر به عنوان سرپرست و مربی تیم-شیهان سید رضا رضوی از مشهد مقدس کاتا-شیهان مهدی نیک آبادی از پاکدشت کمیته-سنسی دانیال دانشفر از تهران-و در نهایت اینجانب….
-تمرینات شما برای این مسابقه به چه شکل بود ؟
نحوه تمرینات من مقداری سخت بود.تنها روزهای فرد باشگاه داشتیم و من باید هر روز تمرین می کردم.بنابراین روزهای زوج به مجموعه ورزشی سازمان امور مالیاتی کل کشور مراجعه می کردم و در آنجا تمرینات مورد نظر رو انجام می دادم.من حتی در اداره هم تمرین می کردم و شبا هم ذهنی و فیزیکی در خانه تمرین داشتم.خلاصه بگم چون حجم کاری من بسیار زیاد بود مجبور بودم از هر لحظه از زمان برای تمرین استفاده کنم.
-مربی اصلی شما چه کسی بود ؟ 
کیوشی شیهان داود دانشفر سرمربی تیم ملی سبکهای آزاد کاراته ایران و نماینده ارشد سازمان جهانی کیوکوشین کان کاراته در ایران و خاورمیانه
-چه کسانی‌ شما را برای مسابقه ی توکیو آماده کردند ؟
همه دوستان به من لطف داشتن و کمک حالم بودن اما به هر حال استاد گرانقدرم کیوشی شیهان دانشفر خیلی به من کمک کردن و در باشگاه نکات فنی و مورد اهمیت رو بهم گوشزد می کردند.همچنین مربی عزیزم در استان ایلام مهندس احسان قرائتی همواره با من در تماس بوده و از لحاظ روحی و فکری من رو شارژ می کردن.
از استاد سید احمد نژند بنیاگذار تربیت بدنی سازمان مالیاتی کل کشور هم تشکر می کنم که چند جلسه ای رو با محبت تمام  در بهبود کارم کمک حالم بودند.
-خودتان را کاتارو یا کومیته رو میدانید ؟
هر دو…..به نظر من باید همه هم رزمانم کاتا و کمیته رو با هم جدی بگیرن.در تمرینات کاراته شما اول کیهون ها را یاد می گیرید و سپس وارد کاتا می شوید و در نهایت با دانستن و تحلیل بونکای کمیته می توانید وارد کمیته شده و به یک مبارز فنی و قوی تبدیل شوید.کاتا در حقیقت مبارزه با خود شخص است.او در کاتا خودش را قضاوت می کند.به شکل کاملا واقع بینانه اشکالات خود را می بیند و به رفع آنها می پردازد و هنگام کمیته با فهم و علم کافی مبارزه می کند و می فهمد دقیقا دارد چه می کند!
-این مسابقه چه دستاوردی داشت ؟
این مسابقه باعث شد سازمان جهانی ژاپن با یک نگاه و دید خاص به ایران توجه کنند.کانچو رویاما و شیهان اوکازاکی بسیار از عملکرد ما راضی بودن و مهر تایید به کارمون زدن که برام بسیار لذت بخش بود.حتی عکس های تکی و خاص منو هنگام اجرای کاتا و یا در سمینار جهانی به معرض نمایش گذاشتن که برام جالب و خوشحال کننده بود.
همچنین خیلی نکات جدید و مهم رو یاد گرفتیم که مطمئنا در بهبود کار ما بسیار موثر خواهد بود….
-نتیجه ی خوب اولین حضور شما در این مسابقه بازتابی از جانب‌کادر تیم داشت ؟
بله….کادر تیم بسیار از ما تقدیر و تشکر کردند و حتی شخص کیوشی شیهان دانشفر در جشنی که برای ما تدارک دیده بودن اعلام کردن که حمید آبروی ایران رو خرید و باعث سربلندی ما در این رویداد بسیار مهم و ویژه شد.
-نظر شما در مورد سبک کیوکوشین و همینطور کاتا چیست ؟
کیوکوشین یک سبک بسیار قدرتمنده که هم اکنون داره با تمرینات روز دنیا پیش میره.رشته ایه که در همه میادین حرفه ای دنیا حضور فعال داره و به قول معروف کم نمیاره.البته خیلیا ادعا می کنن کیوکوشین کارن ولی خب واقعا تمرینات سخت کیوکوشین رو انجام نمیدن و فقط در ظاهر لباس سفید کاراته رو به تن کردن.یه نکته مهم اینکه به نظر من هیچی مثل کیهون و کاتا جسم و ذهن کیوکوشین کار رو برای مبارزه ساخته و پرداخته نمیکنه.حتی خود سوسای اویامای فقید هم به روایت کلیپ ها و همچنین خاطراتی که از اساتید قدیمی شنیدیم خیلی روی کیهون ها و کاتاها تاکید داشتن و هر جلسه در باشگاه حتما بخشی از تمرین رو به این مقوله اختصاص می دادن.برای مثال یه جمله هم سوسای اویاما گفتن که راز کیوکوشین در کاتای تنشو هست.و این اهمیت کاتا رو به خوبی نشون میده.
-سطح مسابقات را چطور دیدید ؟
سطح مسابقات فوق العاده بود.تاکنون کاتاروهایی به این خوبی در کیوکوشین ندیده بودم.همه تمرین کرده و آماده بودن و از لحاظ فنی واقعا عالی.برای نمونه شیهان اثنی عشری نماینده ارشد قاره امریکا و رئیس کانادا یکی از بزرگان قدیمی ایران در کاتا بودن که در این مسابقه مهم شرکت کرده بودن.
-سطح مسابقات کیوکوشین کاراته در ایران بنظر شما قابل قیاس با سطوح جهانی هست ؟
ایران واقعا از لحاظ جهانی داره روز به روز پیشرفت میکنه و خبرهای موفقیت بازیکنای ایرانی رو داریم پشت سر هم میشنویم….فایترای عزیز ایران به خوبی متوجه شدن که باید با متد و علم تمرینی روز دنیا پیش برن و همین باعث شده که ایران در سطح جهانی روز به روز قدرتمند تر بشه….البته هنوز جای بسیار زیادی برای پیشرفت هست و تلاش خستگی ناپذیری لازمه تا به اون اهداف اصلی برسیم ان شاءالله….
-رمز موفقیت در کیوکوشین از نظر شما ؟
کلا رمز موفقیت در رشته های رزمی به نظرم داشتن شجاعت و شهامت کافی در مبارزه،انگیزه بالا،ذهن پویا و تفکر خلاق،قدرت تحلیل و تصمیم گیری در لحظه،هوشیاری،بهره مندی از علم به روز ورزشی و… هست…البته خودم بخوام خلاصه کنم میگم ضربه خوری بالا داشته باش و تکنیک عالی و با شجاعت و شهامت تمام  برو توی میدون مبارزه! ….
-از اهداف آینده ی ورزشی تان برایمان بگویید ؟
هدفم قهرمانی در دو رشته کاتا و کمیته در سطح جهانیه…و اگه شرایط فراهم شد شرکت در مسابقات حرفه ای k-1…در کنار این موارد قصد دارم به جایگاهی برسم که ان شاءالله بتونم کارهای بزرگی برای ورزش کیوکوشین در کشورم انجام بدم و گره گشای مشکل هم رزمانم باشم….
 -بصورت کلی تمرینات شما به چه صورت است ؟
تمرینات من به دو بخش عمومی و تخصصی تقسیم می شود…که بخش عمومی معمولا شامل حرکاتی مثل دویدن های استقامتی و سرعتی،شنا در استخر و کوهنوردی و ….و تمرینات تخصصی هم که همان تمرینات ویژه رشته خودم می باشد…
-حرفی برای همرزمان خود دارید ؟
از همرزمانم میخوام در هر کجا و در هر شرایطی هستن همیشه توکلشون به خدا باشه و هیچوقت نا امید نشن و تا اونجا که میتونن تمرین کنن و تمرین و تمرین و هیچوقت خودشون رو دست کم نگیرن زیرا ما ایرانیا بسیار قوی و پرتلاش و با استعداد هستیم…..همچنین توصیه میکنم به ورزش معتاد بشن اینجور در هر وضعیت و شرایطی باشن ورزش رو رها نمیکنن!
-موردی بود که مایل باشید پرسیده شود اما ما نپرسیدیم ؟
فقط یه مطلبی در مورد پرواز امارات ایر عرض کنم.در پروازی که با این شرکت به توکیو داشتیم مسئولین هواپیما وقتی فهمیدن ما ورزشکاریم و به مسابقات جهانی داریم میریم به شدت از ما استقبال کردن و حتی صندلی های آخر هواپیما را خالی کرده و در اختیارمون گذاشتن که استراحت کنم و تا مقصد به شدت مورد توجه این عزیزان بودیم فقط به این خاطر که فهمیدن ورزشکاریم!که اینکار باعث روحیه گرفتن ما شد و از آنها کمال تشکر را داریم . همچنین از فدراسیون ایران نیز متشکریم
-حرف آخر ؟
اول تشکر ویژه دارم از استاد گرانقدرم کیوشی شیهان داود دانشفر به خاطر حمایت ها و زحمات بی دریغی که برای من کشیدن و شرایط رشد و پیشرفت من رو فراهم کردن یه دنیا سپاسگذارم از ایشون.سپس از شیهان احسان قرائتی که در استان ایلام سالها برای من زحمت کشیدن و الانم همیشه پیگیر کارهای من هستن…از همه هم باشگاهیای عزیز که بهم روحیه و انگیزه میدن سپاسگذارم….از خانواده عزیزم که همیشه باعث اذیتشون بودم! از دوست عزیزم اقای مصیب رنجبر تشکر می کنم که به عنوان مربی کوهنوردی من در این دو سال اخیر زحمات زیادی کشیدن….
در پایان هم از آقای طریقت و آقای نوروزی معاونین محترم سازمان امور مالیاتی کشور،آقای نوری رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران و معاونت محترم ایشان آقای شجاعی و جناب صالحی رئیس اداره ارزش افزوده شهر تهران و همچنین خانم بازیار مسئول دفتر معاونت توسعه منابع انسانی اداره امور مالیاتی شهر و استان تهران تشکر و قدردانی میکنم به خاطر زحماتی که برای فراهم نمودن شرایط اعزام اینجانب به مسابقات جهانی انجام دادند….

با آرزوی سربلندی برای قهرمان خوش آتیه

تهیه و تنظیم : تیم مبارزویژه

درباره نویسنده

Special Fighter

مبارزویژه ، معتبرترین و بزرگترین برند هنرهای رزمی مجازی ، با ارائه مطالب جدید ، علمی و بروز در زمینه تمرین ، تغذیه ، مطالب انگیزشی ، ارائه راهکارها ی فنی و مطالب مفید و کاربردی ، برای کمک به رزمی کاران و رزمی دوستان در حال فعالیت است .
آی دی اینستاگرام و تلگرام :SPECIALFIGHT@
تمام کامنتها و پرسشهای شما مطالعه شده و مطابق علم روز پاسخ داده میشود .
پل ارتباطی :
specialfight.official@gmail.com
تنها در موارد مهم و ضروری از ارتباط ایمیل اقدام کنید .

تعداد نوشته ها : 181

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت مبارز ویژه بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا