پنج تمرینی که فایتران بزرگ همیشه انجام می دهند Reviewed by Momizat on . طبق آخرین نظرسنجی ، آنها همیشه و مرتب این تمرینات را انجام میدهند هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد فایترانی که در رشته ی ام ام ای یا میکس مارشا طبق آخرین نظرسنجی ، آنها همیشه و مرتب این تمرینات را انجام میدهند هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد فایترانی که در رشته ی ام ام ای یا میکس مارشا Rating: 0

پنج تمرینی که فایتران بزرگ همیشه انجام می دهند

طبق آخرین نظرسنجی ، آنها همیشه و مرتب این تمرینات را انجام میدهند

هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد

فایترانی که در رشته ی ام ام ای یا میکس مارشال آرت فعالیت دارند تمرینات بسیار سنگینتر ، پرفشار تر و کاملتری را به نسبت ورزشکاران رشته های دیگر رزمی تحمل میکنند چرا که باید قدرت ریه ها ريال قدرت عضلات ، توان انفجاری ، استقامت و در کل توان بدنی بسیار فوق العاده ای داشته باشند البته در کنار این اهداف مهم داشتن یک دید بسیار قوی تیرخلاص را میزند و یک آمادگی مطلوب برای فایتر ایجاد میکند . تکرار منظم برخی از تمرینات خاص کمک میکند تا این مهم راحت تر برآورده تر شود . پنج مدل تمرین را معرفی میکنیم . فایتران بزرگ زن و مرد در رشته ی mma طبق گفته ی خودشان بصورت منظم این تمرینات را پیگیری میکنند و ما به شما آنها را توضیح میدهیم .

اولین تمرین مختص بالا بردن دقت و قوی کردن دید رزمی کار است

کش ، توپ ، کلاه !

سه وسیله ی ساده ، یک عدد توپ کوچک تنیس ، یک کش و یک کلاه ! این وسیله ی تمرینی در فروشگاه ها موجود است اما ممکن است در ایران خود این وسیله ی ساده ی تمرینی وجود نداشته باشد . کافیست به دو سر کش توپ و کلاه را وصل کنید ، کلاه را بر سر بگذارید و محکم کنید سپس شروع کنید با ضربات آرام و کنترل شده ی مشتتان به توپ ضربه بزنید ، با دقت رفت و آمد توپ را زیرنظر بگیرید ، هرچقدر سرعت مشت زنی را بالاببرید توپ با همان سرعت به سمت صورتتان برمیگردد ، باید سریع ببینید و سریع عکس العمل نشان دهید ! تمرین مورد علاقه ی فایترانی است که مشت های دقیق ، غکس العمل های عالی و سرعت مناسبی میخواهند

پتک و لاستیک

این تمرین ویژه از طرفداران بسیاری برخوردار است ، وزن پتک و لاستیک متفاوت است  معمولا پتک پانزده تا بیست کیلویی و لاستیک پنجاه تا هشتاد کیلویی از نرمال ترین اندازه ها هستند . پتک زنی و تمرینات مرتبط با لاستیک از تمرینات مورد علاقه ی فایتران ام ام ای بوده و بصورت مرتب در برنامه تمرینی شان وجود دارد . انواع مختلفی از تمرینات با این وسیله وجود دارد که ما به شما آموزش خواهیم داد . پتک زنی ، توان انفجاری را بهبود می بخشد ، این تمرین قدرتی ، عضلات ساعد ، مچ ، بازو ، پشت بازو ، شانه ، سرشانه ، سینه و شکم را درگیر میکند و میان تنه را برایتان محکم میکند . گارد گیری را فوق العاده کرده و ضربات مشت شما را بسیار بهبود می بخشد و قوی میکند .

تمرین با ماسک تمرین

اینروزها در صفحه ی اینستاگرام ما ، بعد از شیر کردن فیلم های تمرینی با ماسک تمرینی سوالات زیادی از ما پرسیده میشود که این ماسک چیست و به چه کاری می آید ؟ یکی از شرایطی که رزمی کار را به قدرت جسمانی بسیار بالایی می رساند ، تمرین کردن در ارتفاع است . همیشه زمان و مکان برایمان مقدر نیست تا منظم در ارتفاع تمرین کنیم ، پیش از آنکه ماسک تمرینی ابداع شود چادر های ارتفاع تعبیه شده بود تا ریه های ورزشکار را کاملا در شرایط فشار ببرد اما چادر ها بی نهایت پر هزینه بودند لذا ماسک تمرینی ابداع شد ، این ماسک مستقیما روی تنفس ورزشکار اثر میگذارد و در واقع با مشکل ساختن و تغییر نحوه ی اکسیژن گیری  شرایط ارتفاع را شبیه سازی میکند ، این ماسک اکسیژن گیری را سخت میکند ، روی حجم ریه ها اثر دارد ، روی تعداد گلبولهای قرمز اثرمیگذارد و در نهایت باعث میشود تا توان تنفسی فایتر بالا برود و با نفس چاقتری (!!!!) فایت کند .

تمرینات انفجاری با توپ های مدیسن بال ده الی بیست کیلویی

کمپانی اورلست توپ های مدیسن بال را برای رزمی کاران سنگین تر تولید کرده است وزن مناسب این توپ ها برای رزمی کاران ده الی بیست کیلوگرم است . تمرینات انفجاری با این توپ سنگین روی قدرت عمومی بدن ، ضربات مشت و گارد گیری را به طرز چشم گیری بهبود می بخشد ، روی سرعت دفاع و حمله اثر زیادی دارد . عضلات شکم سینه و پشت را درگیر کرده و آنها را تقویت میکند . (نحوه ی تمرینات را به شما آموزش می دهیم)

بتل روپ

طناب های سنگینی که قطر و طول متفاوتی دارند و بسته به هدف شما باید یک نوع خاص آنرا امتحان کنید . وزن این طناب به طول آن بستگی دارد و بین سیزده تا بیست و چهار کیلوگرم و حتی بالاتر وزن دارند ، این تمرین جدید بسیار محبوب و بسیار اثر گذار و مفید است . علت محبوبیت این تمرینات به این علت است که که در مدت زمان کوتاهی ضربان قلب را به اوج برده ، توان هوازی و بی هوازی ورزشکار را بالا میبرد روی سطح هورمون تستوسترون اثر دارد و متابولیسم ورزشکار را تا ساعتها پس از تمرین بالا نگهمیدارد و از معروف ترین انواع تمرینات هیت محسوب میشود . کار با بتل روپ عضلات را قوی و ضربات را سریع میکند و از بهترین نوع تمرینات است که ما انواع این تمرینات را توضیح خواهیم داد

شما نیز با گنجاندن این تمرینات بر حسب میزان آمادگی جسمانیتان ، در برنامه تمرینی تان ، سرعت پیشرفت خود را چند برابر کنید .

تهیه و تنظیم مبارز ویژه

کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد

درباره نویسنده

Special Fighter

مبارزویژه ، معتبرترین و بزرگترین برند هنرهای رزمی مجازی ، با ارائه مطالب جدید ، علمی و بروز در زمینه تمرین ، تغذیه ، مطالب انگیزشی ، ارائه راهکارها ی فنی و مطالب مفید و کاربردی ، برای کمک به رزمی کاران و رزمی دوستان در حال فعالیت است .
آی دی اینستاگرام و تلگرام :SPECIALFIGHT@
تمام کامنتها و پرسشهای شما مطالعه شده و مطابق علم روز پاسخ داده میشود .
پل ارتباطی :
specialfight.official@gmail.com
تنها در موارد مهم و ضروری از ارتباط ایمیل اقدام کنید .

تعداد نوشته ها : 181

دیدگاه (1)

  • مهدی

    سلام اگر این وسایل نبودوچگونه قدرت مشت و تنفس و استقامت رو بالا ببریم.من کیوکوشین کار میکنم.اوس استادعزیز
    ________
    سلام باید عضلات رو خیلی قوی تمرین داد تحت این شرایط

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت مبارز ویژه بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا