وقتی تمرین زده اید و نمی دانید ! Reviewed by Momizat on . همه چیز در مورد تمرین زدگی در رزمی کاران اخطار : هرگونه کپی برداری به هر شکل به هرنحو در هرجا ، بدون ذکر منبع وب سایت مبارزویژه پیگرد قانونی دارد در مورد تمرین همه چیز در مورد تمرین زدگی در رزمی کاران اخطار : هرگونه کپی برداری به هر شکل به هرنحو در هرجا ، بدون ذکر منبع وب سایت مبارزویژه پیگرد قانونی دارد در مورد تمرین Rating: 0

وقتی تمرین زده اید و نمی دانید !

warrior-movie-2

همه چیز در مورد تمرین زدگی در رزمی کاران

اخطار : هرگونه کپی برداری به هر شکل به هرنحو در هرجا ، بدون ذکر منبع وب سایت مبارزویژه پیگرد قانونی دارد

در مورد تمرین زدگی یا همان بیش تمرینی در ورزشکاران قبلا مقالاتی کامل در سایت نوشته شده است ، تمرین زدگی را هنوز خیلی از رزمی کاران نمیشناسند و حتی به نظر خیلی از اساتید قدیمی و با سابقه هنرهای رزمی یک موضوع مسخره و بچگانه باشد اما متاسفانه علم این روزها با قدرت ثابت کرده است که تمرین زدگی نه تنها شوخی نیست بلکه خیلی جدی و همینطور پررنگ ترین عامل ممکن در از دست دادن انگیزه ، آسیب دیدگی های سخت و کنار گذاشتن هنرهای رزمی توسط شاگردان است .متاسفانه ممکن است شما با خواندن این مقاله به این نتیجه برسید که تمرین زده اید و حتی به مرحله ای رسیده اید که باید پزشک و روانپزشک دخالت کنند اما ممکن است به پزشک بروید و بگویید که تمرین زده شده اید و پزشک اصلا نفهمد شما حتی چه می گوئید !! پس با ما باشید تا شما را آموزش دهیم چطور تمرین زدگی را بشناسید و یا درمان کنید .

تمرین زدگی چیست ؟

تمرین زدگی یک عارضه است که در ورزشکاران رخ میدهد و اگر شناسایی نشود خطرناک است

چرا ایجاد میشود ؟

در خلاصه ترین حالت بگویم اگر ناشیانه تمرین کنید ناشیانه رژیم بگیرید حتما تمرین زده میشوید . رژیم ناشیانه یعنی کم خوری ، بدخوری ، ناسالم خوری ، سالم خوری افراطی ، حذف برخی از درشت مغذی ها .

تمرین ناشیانه یعنی ، تمرین بیش از حد ، تمرین کمتر از حد ، تمرین نامناسب ، رعایت نکردن اصل اضافه بار تدریجی ، استراحت نکردن ،ریکاوری نداشتن .

چه علائمی دارد ؟

تمرین زدگی مثل یک نوع ویروس که وقتی کامپیوتر را درگیر میکند سخت افزار و نرم افزار را آسیب میزند ، بر روح و جسم اثرهای تخریبی جدی دارد.

علائم جسمی

برهم زدن تعادل هورمونی بدن : روی خواب و بیداری ، وزن ، زیبایی ، رشد عضلات تاثیر دارد

ریکاور نشدن بدن : یعنی بدن دائما خسته است حتی اگر تلاش کنید ریکاوری کنید بازهم پاسخ نمی دهد و یک خستگی مبهم و آزار دهنده وجود دارد .

علائم سرماخوردگی: شما سرمانخورده اید اما علائمی درست شبیه به علائم سرما خوردگی وجود دارد حتی اگر وسط تابستان باشید و با خوردن داروهای سرماخوردگی تغییری نمیکنید (احساس گلودرد هم وجود دارد)

دیرخوب شدن زخم ها ، دیرخوب شدن آسیب دیدگی ها ، یعنی اگر به طور معمول یک هفته زمان می برد یک آسیب دیدگی خوب شود ، آسیب دیدگی در فرد تمرین زده چندهفته تا چند ماه زمان می برد .

آسیب پذیر شدن بدن : بدن شما قدرت ایمنی لازم را از دست می دهد ، راحت تر دچار بیماری عفونی میشوید ، راحت تر مسموم میشوید ، بیشتر از بقیه در تمرین آسیب می بینید و آسیب ها با وجود شدت کم بسیار آزار دهنده تر خواهد بود . زخم های ساده و معمولی زودتر عفونت های خفیف دچار میشوند .

ریزش مقطعی مو ، ضعف عمومی بدن ، دیرواکنش نشان دادن ضربان قلب به کاهش یا افزایش شدت تمرین ، بالا بودن فشار خون در زمان استراحت .

علائم روحی

خستگی بسیار و آزار دهنده ، پرانرژی شدن در شب بصورت بیخوابی های طولانی یا بی خوابی ، سردرد های تنشی (سردرد های شقیقه ای) ، بی اشتهایی یا پراشتهایی ، حساس شدن ، گریه کردن بی دلیل ، احساس یک فشار عصبی مبهم و مخرب ، علائم افسردگی ، با کوچکترین موضوع بشدت عصبانی شدن ، از دست دادن اختیار رفتار و کلام با عصبانی های نابجا ، گوشه گیری و انزوا ، کلافگی و دلمردگی . تنفر از رشته ورزشی (در موارد حاد)

علائمی که در رزمی کاران رخ می دهد :

وقتی ضربه در بدنتان می خورد ، درد آن بیشتر و تحمل آن سخت تر از همیشه است ، قفل کردن بدن موقع تمرین (در موارد حاد پیش می آید یعنی شما جسما میتوانید تمرنی را انجام دهید اما از نظر روحی اصلا نمی خواهید آنرا انجام دهید ) ، بی انگیزگی زیاد ، اشتیاق نداشتن برای حضور در تمرین ، بی حوصلگی در زمان تمرین ، حس ناامیدی نسبت به آینده ورزشی ، خشونت بی دلیل در زمان میت یا کیسه زدن یا مبارزه ، حس سرخوردگی و اضطراب بیش از حد در زمان مبارزه ، احساس بی عرضه بودن و شکست خورده بودن در مقایسه با دیگر هم باشگاهی ها ، کنار کشیدن از حضور در مسابقات به علت ناامیدی و بی انگیزگی ، افت عملکرد ورزشی علی رغم تلاش مکرر و جدی ، نتیجه نگرفتن از تلاش های جدی تان ، با خوردن ضربه از حریف ناگهان احساس خشم و نفرت در شما بالا میگیرد ، کاهش قدرت بدنی ، کاهش استقامت ، کم آوردن غیرعادی نفس (وقتی خوب تمرین میکنید و نباید این اتفاق بیفتد) ، لذت نبردن از هر فعالیت ورزشی که قبلا از آن لذت می بردید .

چرا رزمی کاران تمرین زده میشوند ؟

 شدت تمرینات معمولا در هنرهای رزمی بالاست ، از آنجا که رزمی کاران ما امکانات بسیار محدودی در مقایسه با رزمی کاران مدعی خارجی دارند ، مربیان این کمبود امکانات را با بالابردن فشار تمرین جبران میکنند اما گاهی در این کار زیاده روی میکنند و ناخواسته به رزمی کار ، آسیب های شدیدی می زنند . رزمی کاران بزرگسال حرفه ای ما برخلاف رزمی کاران دیر کشورها حقوق ندارند یا اگر دارند بسیار کم است  آنها نمیتوانند همانند فایتران دیگر کشورها فقط فایت کنند ، بایستی کار کنند ، تحصیل کنند ، اغلب استراحت کمی دارند و درگیر مشکلات زندگی هستند و ذهن آشفته و درگیری دارند ، گاهی وقت ها رزمی کار مبتلا به افسردگیست و این موضوع را از دیگران پنهان میکند (خطرناک ترین حالت ممکن) پس خود به خود رزمی کاران داخلی مستعد ابتلا به تمرین زدگی هستند ، در این شرایط یک مربی باهوش باید بداند ، وظیفه ای بس سنگین دارد و باید کاری کند که هنرجو ذهن آرامی پیدا کند ، شادی و حس خوب بدست بیاورد ، سلامتی اش را بالا ببرد ، در زمان تمرین شاد و بانشاط باشد و در کنار اینکه تقویت میشود و مسیر حرفه ای شدن را طی میکند از لحاظ روحی قوی شود و دچار تمرین زدگی نشود .

با ورزشکار تمرین زده چه باید کرد ؟

اشتباهی که خیلی از مربیان میکنند این است که فکر میکنند رزمی کار یا هنرجوی تمرین زده بعلت تنبلی از تمرین شانه خالی میکند لذا فشار تمرین را بر روی او بیشتر میکنند و شدت بیماری را بیشتر میکنند باید بفهمید او تمرین زده شده است یا نه ، اگر تمرین زده شده است ، باید ناچارا به مدت سه هفته تا سه ماه گاهی حتی یک سال !! از ورزش دور باشد ، تحت هیچ رژیمی نباشد ، تمام استرس ها و عوامل تنش زا در او به حداقل ممکن برسد ، علائم افسردگی ، بیخوابی ها و مشکلات سلامتی که ایجاد شده است با تغذیه سالم ، استراحت و … درمان شود . به فعالیت های تفریحی مشغول شود ، کارهایی بکند که باعث ایجاد نشاط در وی شود . اگر لازم دارد ، حتما به روانپزشک یا روانشناس ورزشی مراجعه کند ، اگر علائم جسمانی یا روحی خاصی دارد با دخالت پزشک آنهارا درمان کند . از نظر روحی و روانی به آرامش برسد .جملات مثبت بخواند ، موزیک شاد گوش کند ، شب ها حتما زودتر بخوابد و در ابدای صبح صبحانه ی مورد علاقه خود را بخورد ، با دوستان به گردش برود ، پیاده روی با موزیک تند و شاد ، دیدن کلیپ های انگیزشی ، انجام یوگا ، دوری کردن از هرگونه منفی بافی ، عدم استفاده از الکل و مواد ، حضور در جمع های شاد و مثبت . استراحت ، مطالعه و انجام هرکاری که به سلامتی او کمک کند و حال روحی اش را بهتر کند . خندیدن حتی خندیدن مصنوعی ، خوردن شکلات تلخ با درصد بالا ، خوردن کافئین ، جایگزین کردن تمام روغن های مصرفی با روغن هایی مثل روغن زیتون تصفیه نشده ، روغن نارگیل اصل ، کره ، همه بهبودی اعصاب و پایانه های عصبی را با تاثیر بر عملکرد هورمونها تضمین میکنند ، هر موضوعی که غمگینتان میکند ممنوع ! استرس و اضطراب را مدیریت کنید .

چه کنیم ورزشکارمان تمرین زده نشود ؟ 

روی اصول علمی آنها را تمرین دهید ، به تدریج بر اساس توان آنها فشار تمرین را زیاد و کم کنیم ، توصیه هایی مبنی بر تغذیه صحیح در کلاسها داشته باشید ، روحیه ورزشکار را با الفاظ ناپسند و یا رفتارهای نادرست تخریب نکنید ، تشویق و انگیزه دادن و افزایش حس نشاط در بین تمرین بسیار مهم است ، با شاگردانتان دوست باشید ، همه ی جلسات تمرینی پرفشار و سخت نباشد ، تایم های تمرین تفریحی و استراحت فراموش نشود . جملات سازنده و مثبت ، راهکارهای مفید عملی را به انها بیاموزید . شخصیت شاگردان را والا بگیرید و به تک تک آنها متناسب ویژگی های شخصیتی شان روحیه و اعتماد بنفس بدهید . کتابهای روانشناسی مطالعه کنید و آگاهی علمی و روانپزشکی خود را بالا ببرید و علم تمرین دادن را بیاموزید ، افزایش حجم و سختی تمرینات باید تدریجی باشد ، در زمان نزدیک به مسابقه باید فشار تمرین آهسته کمتر شود . تغییرات خیلی ناگهانی در زمان یا شدت تمرین کاره نادرستی است ، شوک دادن به تمرینات اصل خاص خودش را دارد . وزن شاگردان را کنترل کنید تا در زمان های وزن کشی مجبور به تحمل فشارهای سخت آبگیری و رژیم های افراطی نباشند .

از کجا بفهمیم وقت بازگشت به ورزش است ؟

در زمان تمرین زدگی حتی فکر به ورزش هم اعصاب شما را برهم میزند ، تصور کردن محیط باشگاه و تمرین خسته تان میکند ، اینها همه نشان میدهند هنوز علائم تمرین زدگی وجود دارد ، زمانی که احساس میکنید ، منطقی تر شده اید ، تمرکزتان بالاتر رفته است ف بهتر می خوابید ، احساسات خود را با قدرت کنترل می کنید ، حالتان بهتر است ، دلتنگ تمرین میشوید و وقتی به تمرین فکر میکنید واقعا حس اشتیاق برای انجام تمرین و دیدن دوباره ی محیط باشگاه دارید ، شادتر شده اید ، بیخوابی هایتان بهبود پیدا کرده است ، اینها همه نشان می دهند شما در مرحله بهبودی قرار دارید .

بعد از تمرین زدگی چطور به تمرین برگردیم ؟

حساس ترین و مهم ترین مرحله همین مرحله است درست مثل این است که با رباطی که پاره شده است و حال بهبود یافته بخواهیم تمرین را آغاز کنیم ، باید مراقب باشید ، برنامه داشته باشید ، تا یک الی دوماه فعالیت ورزشی باید بدون فشار باشد ، یعنی از انجام آن لذت ببرید و کاملا اردی باشد و هیچ فشار و اجباری در کار نباشد و استرس نداشته باشید ، بعد کم کم فشار تمرین را زیادتر میکنید و بر روی ریکاور کردن بدن بیشتر دقت میکنید ، نباید خستگی یک جلسه تمرین را با خود به جلسه تمرین بعدی ببرید ، هر جلسه پرنشاط و تازه نفس و پرانگیزه باید باشید . تغذیه و خواب رابسیار جدی بگیرید اینکه شب در یک محدوده معین زمانی بخوابید و صبح زود بیدار شوید هورمونهای بدن را تنظیم میکند .

موفق باشید

تهیه و تنظیم : مبارزویژه

کپی رایت : specialfighter.com (کپی به هرنحو به هرشکل در هرجا بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد)

ما را درتلگرام و اینستاگرام با آی دی SPECIALFIGHT@ دنبال کنید

درباره نویسنده

Special Fighter

مبارزویژه ، معتبرترین و بزرگترین برند هنرهای رزمی مجازی ، با ارائه مطالب جدید ، علمی و بروز در زمینه تمرین ، تغذیه ، مطالب انگیزشی ، ارائه راهکارها ی فنی و مطالب مفید و کاربردی ، برای کمک به رزمی کاران و رزمی دوستان در حال فعالیت است .
آی دی اینستاگرام و تلگرام :SPECIALFIGHT@
تمام کامنتها و پرسشهای شما مطالعه شده و مطابق علم روز پاسخ داده میشود .
پل ارتباطی :
specialfight.official@gmail.com
تنها در موارد مهم و ضروری از ارتباط ایمیل اقدام کنید .

تعداد نوشته ها : 181

دیدگاه (11)

 • oktay

  ممنون از توجه و امید دادنتون استاد. امیدوارم در همه ی عرصه های زندگی موفق و جاوید باشید
  _________
  سپاس ، همچنین

 • oktay

  با سلام و خداقوت خدمت شما استاد گرانقدر و تشکر فروان بابت آگاه سازی رزمی کاران که در کشور ما معدود کسانی مثل شما دلسوز پیدا میشن….

  در پیرامون موضوعی که گذاشتین باید عرض کنم ، من حدودا چهار سالی میشه که از دنیای هنرهای رزمی خداحافظی کردم.موقعی که برای آخرین بار پامو از باشگاه گذاشتم بیرون این ذهنیت در من شکل گرفته بود ( ورزش رزمی توی ایران هیچ جایگاهی نداره ، هیچ آینده ی روشنی توش نیست ، قهرمانی و جهانی شدن یه رویای عبس و بیهودس، توی کشور من رزمی جای پیشرفتی نداره چون اصلا حمایت مالی وجود نداره و …..) واقعیتش استاد من وقتی باشگا های ایران رو با باشگاه ها و امکانات کشورای دیگه مقایسه میکردم و نتیجه مطلوبی نمیگرفتم، اساتید برجسته شهرمون با اینکه مقام آسیایی و کشوری داشتن، با مشکلات مالی دست به گریبان بودن و از طرف هیچ سازمانی مورد حمایت مالی واقع نیمشدن یا قهرمانای کشورمون که زندگی مرفه آنچنانی نداشتن و کسی حمایت مالیشون نمیکرد، کلا از باشگاه و ورزش و هنرهای رزمی دلزده شدم.نمیدونم شاید تمرین زده شدم.حالا دوباره میخوام برگردم و به صورت حرفه ای کار کنم (با اینکه از لحاظ مالی تو تنگنا قرار دارم) وپذیرش و اسپانسر یه کشور دیگه رو بگیرم.با این تفاوت که الان دیگه 23 سالمه سنم یه ذره بالاتر رفته…. به نظرتون من تمرین زده شدم ؟ آیا حرفایی که داخل پرانتز گفتم رو قبول دارید؟ آیا برای سن من یکمی دیر نیست که به قهرمانی فکر کنم؟
  عاجزانه خواهش میکنم صادقانه راهنماییم کنین.. بی نهایت ممنونم ازتون بزرگوار
  ____________
  سلام
  حرفاتون منطقی و صحیحه ، علت وجود گروه ماهم همین بوده و هست ! توجه به قشری که هیچکس توجهی بهش نداره !
  بنظرم میاد اون زمان بخاطر این تفکرات که خب خیلی بار منفی دارند (که البته واقعیت هستند) روحیه تون خسته شده بوده البته برای اینکه بدونم تمرین زده هم بودید یا نه باید شرایط تمرین و تغذیه و وضع روحی اون زمانتون رو بدونم که البته اگر تمرین زدگی هم بوده تا الان برطرف شده .
  ببینید این مشکلات که گفتید همیشه بوده و هست و بنده همیشه گفتم رزمی کاران ایران فقط بخاطر دل خودشون رزمی کار میکنن چون هیچ حمایتی وجود نداره
  اما خیلی از همین رزمی کاران رزومه خوبی در ایران ایجاد میکنند و پذیرش تیم های دیگرو میگیرند پس ناامید نباشید . سنتون هم مشکلی نداره اصلا ! دیرهم نشده .
  با یک روند تغذیه ای و تمرینی خوب و حساب شده تمرینات رو شروع کنید .

 • shahin

  سلام..با تشکر از متن مفیدتون …
  من 19 سالمه و تا همین چندوقت پیش حتی وقتی دوسال بود ورزش نمیکردم این علائم رو داشتم حتی حادترین علائم رو هم داشتم و قبل از دوسال هم دیگه تو مسابقات شرکت نمیکردم و… به همون دلیل تمرین زدگی…
  اما الان دو ماه میشه که تمرین میکنم دوباره اون شور و اشتیاق تمرین و مسابقه و آینده ورزشی داره توی من به وجود میاد و اون علائم تمرین زدگی کمتر شده..
  میخاستم بپرسم وضع روحی من و تمرین زدگیم رو به بهبوده یا این حس شتیاق و انرژی مقطعی و گذریه؟
  چون من الان حتی از دوسال پیش که برای لیگ دسته 1 دعوت شدم حرفه ای تر تمرین میکنم…
  برام خیلی مهمه که دوباره به اون افسردگی برنگردم..ممنون میشم راهنماییم کنید.
  ____________
  سلام اتفاقا یکی از علایم بهبودی از تمرین زدگی ، برگشتن شور و اشتیاق برای تمرین هست . برای اینکه دوباره وضع تمرین زدگی پیش نیاد باید تمرین روی برنامه باشه ، ریکاوری داشته باشید یک روز در هفته استراحت کامل و تفریح باشه ، خواب تنظیم باشه (تا دیروقت بیدار نباشید) و تغذیه قوی باشه .

 • محمدحسین

  سلام.استاد.میخاستم به طورقطعی بگیدکه ازاین چنتارشته زیرکدام یک ازنضرقدرت.مهارت.دفاع شخصی (دربرابربزرگ ترازخود).استایل بدنی.کدام یک ازهمه بهتره
  کشتی. کیک بوکس.جوجیتسو.کیوکوشین.کونگ فوشائولین.نینجوتسو
  _____________
  سلام کیوکوشین و کیک بوکس

 • ماریا

  سلام…مطلب بسیار عالی و برای من به موقع بود…من با این توصیفات شما دچار این عارضه شدم متاسفانه…البته خودمم متوجه اش شده بودم…ولی من میترسم تمرین رو ول کنم…میترسم زحماتم به باد بره….عضلاتم بسوزه و اضافه وزن پیدا کنم…از اینکه تمرین رو بزارم کنار و آمادگی جسمانیم کم بشه میترسم…اگر فشار تمرینیمو کم کنم میتونم این. مشکل رو کنترل کنم؟یا مجبورم کلا تمرین نکنم مدتی؟
  ____________
  سلام خب باید دید در چه درجه ای از این مشکل قرار دارید اما اگر این ترس در شما زیاده ، باید تا مدتی فقط هفته ای سه جلسه تمرین کنید و فشار تمرنی رو خیلی متعادل کنید ، ریکاوری ها رو خیلی جدی بگیرید ، بدنتون رو حتما با ماساژ و استخار یا سونا ریکاور کنید ، رژیم غذایی رو یک مدت قوی تر و مغذی تر کنید و سعی کنید تا دو الی سه ساعت بیشتر بخوابید . یوگا هم در ابتدای روز کمک کننده هست . موفق باشید

 • عاطفه

  سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون
  من بیست سالمه و قدم 165 و پنجاه و شش کیلو وزن دارم
  حدود 3 سال تکواندو کار کردم و استعداد زیادی هم داشتم چون نسبت ب قدم پاهای کشیده ای دارم و انعطافمم خوبه ولی ب خاطر اینکه ما توی شهرستان هستیم و هیچ حای پیشرفتی برای خودم نمیدیدم و از طرفی استادم اصلا اون جور ک باید پیگیر کارای ما نبود تکواندو رو ترک کردم حدود دو ماه کاراته کار کردم ولی اونقد ک باید بهش علاقه ندارم و راضی نیستم . چند وقتیه به فکر این افتادم ک برم ووشو چون خیلی استاد خوبی داره و خیلی فعال و اکتیوه.خیلی در مورد ووشو تحقیق کردم و اطلاعاتم بالا رفته ب نظرم رشته ی خوبیه.ب نظر شما برم؟میترسم از این جا هم سر خورده بشم و دیگه نتونم ب رزمی برگردم
  خواهش میکنم یکم به من مشاوره بدین واقعا ذهنم درگیره و حتی شبا هم با فکر درگیر میخوابم و خواب راحتی ندارم.عاشق رشته های رزمیم و ارزوم اینه ک بتونم ی روزی ی موفقیت بزرگ ب دست بیارم .ممنون از شما
  _____________________
  سلام
  خب تکواندو رشته ای هست که یک مقدار با رشته های دیگه همخونی لازم رو نداره به همین علت ورزشکاران این رشته به سختی با رشته های دیگه همخونی پیدا میکنن . چند جلسه به باشگاه ووشویی که گفتین برید و بعنوان تماشاگر تمرینات رو نظاره کنید ، ببینید با روحیاتتون سازگار هست علاقه دارید یا خیر . تطبیق پیدا کردن با یک رشته ی رزمی دیگه چه از لحاظ ذهنی و چه بدنی زمان لازم داره ، ببینید شما قراره استایل مبارزه و رشته رو به کل عوض کنید خب اصلا اتفاق بی اهمیت و کوچکی نیست ، به ذهن و بدنتون زمان بدین ، وفق پیدا کردن با محیط کلاس نحوه ی تدریس استاد و پیشرفت کردن در اون رشته کار زیاد لازم داره و زمان ! پس سعی کنید اگر وارد رشته ی ووشو شدید که رشته ی معتبر کامل و مهیجی هم هست به خودتون فرصت بدین تا پیشرفت داشته باشید .
  اگر مشکل برطرف نشد با ایمیل شخصی بنده تماس داشته باشید (specialfight.official@gmail.com) . از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد . موید باشید

 • Unknown

  سلام استاد بهترین برنامه تغذیه برای رزمی کارا چیه لطفا جواب بدین ممنون میشم
  __________
  سلام سه مقاله ی کامل در اینباره نوشته ایم ، در سایت جست و جو کنید

 • سید محمد رضا

  سلام من ۱۸ سالمه ۳ساله کیک بوکس کار میکنم مربی من هم خیلی تجربه و دانش داره ولی مشکل اینه که ما رو اصلا به مسابقه نمیبره و حتی مسابقه داخل کلاس هم به طور کل نداریم و من احساس میکنم چند وقتی هست که دیگه دست و دلم به تمرین نمیره وقتی میشنوم فلانی ۶ ماه کار کرده رفته تو استان مقام آورده لطفا بگید چیکار کنم مربی خوب دیگه هم تو شهرستان ما دزفول نیست
  __________
  سلام ، با مربیتون صحبت کنید بدونید دلیلش چیه مسابقه نمی بره و بگید که علاقه دارید حتما در مسابقات شرکت کنید و اگر مخالفت بدون منطق کردند مربیتون رو عوض کنید .

 • پرهام

  سلام و خسته نباشین خدمت شما ضمن تشکر از مطالبی ک در سایت قرار میدید من یه همچین مشکلی برام پیش اومده…گاهی اوقات میخوام ک دیگه به باشگاه نرم و رشتمو ول کنم ٱیا اینم جزو همین بیماریه؟؟
  _______________
  سلام ، اول بگم که تمرین زدگی بیماری نیست ، یک عارضه و مشکل هست و قابل حل و درمان ، دوم اینکه فقط به این یه علامت که گفتید محدود نمیشه ، اگر علائم دیگه ای در مقاله هست رو دارین ، میشه گفت بله متاسفانه تمرین زده شدید .

 • علي علا

  با سلام
  يه نكته اي به ذهنم اومد گفتم بگم بد نيست
  وقت مسابقات كه ميشه مربيا شاگردارو مجبور به تمرينات سخت و فشرده ميكنن اونم درست يه هفته تا ده روز مونده به مسابقات انگار بايد تو اين مدت مونده امادگي كسب كنند من خودم شايد به خاطر همين جريان هيچ وقت مسابقه شركت نكردم
  يه رزمي كار بايد هميشه اماده باشه يعني اگه اماده نيست خب اجباري به شركت تو مسابقات نيست با اين طرز تمرينات فشرده رمقي براي فرد باقي نميمونه كه بخواد مبارزه كنه
  به نظرم كار اين دسته مربيا درست نيست يا شايدم من اشتباه ميكنم….
  ____________
  نظره شما صحیحه کاملا
  سیستم کاهنده تمرینی ، برای رزمی کاران درست هفت الی ده روز مانده به مسابقات آغاز میشه . یعنی شدت تمرین آرام آرام تا روز مسابقه کم و یک الی دو روز مانده به مسابقه ، متوقف و اگر مسابقه سنگینی باشه بارگیری کربو برای فایتر آغاز میشه .

 • علیرضا

  آقا دمتون گرم خدا خیرتون بده من هر وقت از تمرین خسته میشم یا انگیزه مو از دست میدم میام به سایتتون یه سر میزنم حالم خوبه خوب میشه اصن سایت شما خودش یه کلیپ کامل انگیزشیه خودش یه موزیک شاده و با انرژیه واس ما رزمی کار…
  واقعا خسته نباشید
  ___________
  خواهش میکنم ، باعث افتخاره ، موفق باشید

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت مبارز ویژه بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا