ناگفته هایی از مشت زنی Reviewed by Momizat on . مقاله ای جامع و متفاوت در مورد مشت زنی اخطار : هرگونه کپی بردای به هرنحو و به هر شکل در هرمکان از فضای مجازی و یا شبکه های اجتماعی بدون ذکر منبع یعنی نام و آدرس مقاله ای جامع و متفاوت در مورد مشت زنی اخطار : هرگونه کپی بردای به هرنحو و به هر شکل در هرمکان از فضای مجازی و یا شبکه های اجتماعی بدون ذکر منبع یعنی نام و آدرس Rating: 0

ناگفته هایی از مشت زنی

http://specialfighter.com/wp-content/uploads/2014/09/6905643653_3f80e0cd15_z.jpg

مقاله ای جامع و متفاوت در مورد مشت زنی

اخطار : هرگونه کپی بردای به هرنحو و به هر شکل در هرمکان از فضای مجازی و یا شبکه های اجتماعی بدون ذکر منبع یعنی نام و آدرس کامل وب سایت مبارز ویژه ، پیگرد قانونی دارد

هر رشته ای سبک مشت زنی خودش را دارد ، بوکسور ها ، کیک بوکسر ها ، موی تای کارها ، انواع سبک های کاراته و غیره ، هریک بنابر آموزه های سبک خود مشت زنی میکنند ، مشت زنی بخش مهم و کار آمد مبارزه است ، اگر بدنبال یک مبارزه کارآمد و کامل هستید نباید از مشت زنی غافل باشید ، مشت زنی در مبارزه ، کارایی و بازدهی شما را بالا می برد و با اثر گذاری بر حریف ، تاثیر حملات بعدی شما را بالا می برد .

می خواهم مشت هایم تمام کننده باشد

آیا کسی هم هست که غیر از این بخواهد ؟ مسلما نه ! اینکه مشت هایتان تمام کننده و یا بسیار موثر باشد یک امتیاز بزرگ برای شما محسوب میشود ، تایم های مشت زنی مجزا ، در تمرینات همه فایترها وجود دارد . تمرکز بر روشهایی که سرعت و قدرت شما را در مشت زنی بالا می برد از ملزومات یک تمرین حرفه ای است اما مسلما برای اینکه مشتهایی تمام کننده داشته باشید ، ویژگی های مهمی مورد نیاز است ، مثلا اینکه اصل زمان سنجی را بشناسید ، اینکه بدانید چه زمانی مشت را بزنید اولین نکته مهم است ، دومین نکته این است که بدانید چطور و به چه شکل ضربه درست را بزنید ، به طور مثال اگر زمانسنجی را رعایت کنید اما نوع مشت مناسب را انتخاب نکنید ، حریف به هرنحو از ضربه خوری ممانعت کرده و شما فقط انرژی خود را بیهوده مصرف کرده اید .

واقعا برای داشتن مشت های خوب باید چه کرد ؟

برای داشتن مشت های خوب ، باید درست تمرین کرد ، زیاده از حد تمرین دادن دستها ، به مرور کتف ها ، استوانهای شانه و مفاصل آرنج و … رااز کار افتاده میکند ، باید درست و هوشمندانه تمرین کنید . اینکه بدانید باید عضلات در مشت زدن درگیر باشد و مفاصل قفل ، نه اینکه به زور ضعف عضلات را روی مفاصل انداخت و قدرت مشت را بالا برد ، بسیار مهم است . کتف ها ، سرشانه ، جلو و پشت بازو ، کول ، عضلات سینه ، ساعد ، مچ ، پنجه ، عضلات شکم و عضلات میانی همه و همه باید به درستی و هوشمندانه تمرین داده شوند تا بتوانید واقعا مشتهایی عالی داشته باشید . دنیا در حال پیشرفت است و دیگر نمی توانید فقط کیسه بزنید و در باشگاه بدنسازی باشید و انتظار داشته باشید ، در میادیت ورزشی جهانی بهترین باشید . باید تنوع در تمین را رعایت کنید ، انواع تمرینهای پلایومتریک ، هوازی و کراس فیت را در برنامه تمرینتان اضافه کنید و مدام در فکر این باشید که بدنتان را به چالش بکشید اگر واقعا برای آینده هنر رزمیتان برنامه های بزرگ دارید . چالش فقط بدنی نیست به هربار که مشت را می زنید فکر کنید ، معایبش را جست و جو کنید ، از مربی خود بپرسید که مطمئن شوید درست تکنیک را اجرا می کنید تا زمانی که تسلط صددرصدی بر نحوه ی درست تکنیک زدن نداشته باشید ، باقی کارها بیهوده است ، واقعا بیهوده است . باید بدانید ظاهرا این است که یک مشت زده میشود اما در کالبدشکافی حرکتی ، تمام عضلات میان تنه ، فیله ها ، عضلات شکم ، عضلات سرینی و حتی پاها همه باهم دست به دست می دهند تا با یک چرخش و ایجاد زاویه مناسب یک انرژی فوق العاده را مهیا کنند تا یک مشت کاری زده شود . پس در اعماق یک مشت دریایی از همکاری عضلات و مفاصل وجود دارد .

http://specialfighter.com/wp-content/uploads/2015/04/UFC_JH_2012-10-13_6182.jpg

آیا مشت زنی بیماری ایجاد میکند ؟

ایمیلهایی دریافت کردم ، که متاسفانه تعدادشان اصلا کم نیست ، که در آن شخص علائمی را نوشته است که متاسفانه خبر از بروز بیماری پارکینسون میدهد جدای از اینکه یکی از علل پارکینسون اصابت مشت بدون دستکش به گیجگاه بدون کلاه و محافظ است ، چرا رزمی کاری که سن کمی دارد و هنوز هم کاملا جوان است باید به این مشکلات دچار شود ؟ تعداد زیادی از ایمیلها نیز علایمی از اختلالهای عصبی مرتبط به اعصاب دست ، ناهنجاری های مفصل مچ دست و مشکلات اینچنینی را نشان میدهد ، آسیب هایی که ساده نیست و نیاز به پیگیری پزشکی جدی دارد . این سوال آرام آرام در ذهن دیگران شکل میگیرد که آیا مشت زنی بیماری و آسیب ایجاد میکند ؟ نه اصلا اینطور نیست ، آیا مدلهایی که در فیت کلابهای معتبر خارجی هر روزه تایم های مشت زنی دارند بیمار شده اند ؟ معلوم است که نه ! پس مشکل کجاست ؟

واقعا مشکل کجاست ؟

ضمن احترام به مربی های کاردان و فنی ، بار گناه نود درصد اینگونه آسیب های تا حدی بدخیم از دانش اندک ، علم ناکافی ، بارفنی تجربی و بی ارزش مربیان نشات میگیرد ، وقتی تکنیکی را اشتباه می آموزید ، وقتی مشت زنی را اشتباه تمرین کنید، چه انتظاری دارید ؟ وقتی میشنوم که مشت را به دیوار می زنند ، به کیسه های ماسه ای ، به ستون و امثال این اشتباهات هولناک ، واقعا متاسف میشوم ، بگذارید بگویم وقتی به دیوار و امثالهم مشت می زنید چه عواقبی در انتظارتان است ، ناهنجاری در مفصل مچ : بصورت یک برآمدگی بدخیم که بعد از هربار جراحی دوباره عود میکند (راه درمان دارد) ، خوردگی مفصل سرمشت : تخریب و تحلیل رفتن مفصل سرمشت که در آن بافت مفصلی از بین رفته و سرمشت کوچک و ضعیف میشود و بشدت از قدرت مشت میکاهد . لرزش شدید دست : به دلیل وارد آوردن شوک مکرر به اعصاب دست ، کارکرد اعصاب دست را مختل کرده و لرزش های خفیف تا شدید دستان را ایجاد میکند . به طوریکه در موارد حاد و وخیم نمیتوانید یک جسم را در دست نگهدارید یا دستتان را درست کنترل کنید . درد و آب آوردن مفصل آرنج ، پدیده رشد استخوان اضافی ، پوک شده استخوانهای درگیر . حالا بازهم به دیوار و امثالهم مشت می زنید ؟

ممکن است بلافاصله بگویید من به دیوار و امثالهم مشت میزنم اما هیچ مشکلی ندارم اتفاقا سیکن هایی سفت و مشتهایی محکم دارم ، احتمالا شما عضلات ساعد و بازو ی قوی دارید ، مطمئن باشید به محض مدتی استراحت دادن به عضلات دست ، عمق فاجعه را درک میکنید .

چه کنم پس ؟

تکنیک را درست یاد بگیرید ، کیسه زنی کنید ، میت زنی های مرتب ، کل بدن را در بدنسازی ، پلایومتریک ، کراس فیت تمرین کنید ، انواع شناها ، انواع مدلهای بارفیکس ، انواع تمرین های انفجاری برای دست ها ، تمرینات سیم کش ، کتل بل و اسپارینگ ، شما را روز به روز بهتر میکند . به خود و مشت هایتان زمان بدهید ، اگر آسیب دیدید حتما تا رفع کامل آن صبر کنید ، هیچ امپراطوری بزرگی یک شبه بنا نشده ، بستن مچ بند ، استفاده از کیسه بوکس مناسب که زیادی سنگین و سخت نباشد ، استفاده از باند بوکس و دست کش و فیکس نگهداشتن مفصل مچ دست ، شرایط ایمن را فراهم میکند ، شرایط ایمن از آسیب دیدگی جلوگیری کرده یا احتمال بروز آنرا بشدت کاهش میدهد و کمک میکند تا بیشتر و بهتر تمرین کنید . از حد توان خود کمی بالاتر تمرین کنید ، لازم نیست دستها را به آتش بکشید و فشاری صدها برابر توان به آن وارد کنید ، آرام آرام پیشرفت کنید .

تهیه و تنظیم : مبارزویژه

کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد

درباره نویسنده

Special Fighter

مبارزویژه ، معتبرترین و بزرگترین برند هنرهای رزمی مجازی ، با ارائه مطالب جدید ، علمی و بروز در زمینه تمرین ، تغذیه ، مطالب انگیزشی ، ارائه راهکارها ی فنی و مطالب مفید و کاربردی ، برای کمک به رزمی کاران و رزمی دوستان در حال فعالیت است .
آی دی اینستاگرام و تلگرام :SPECIALFIGHT@
تمام کامنتها و پرسشهای شما مطالعه شده و مطابق علم روز پاسخ داده میشود .
پل ارتباطی :
specialfight.official@gmail.com
تنها در موارد مهم و ضروری از ارتباط ایمیل اقدام کنید .

تعداد نوشته ها : 181

دیدگاه (43)

 • آرش

  یه سوال ضربه مشت تو مشت مگه خطا نیست؟؟؟؟؟؟؟؟
  ___________________
  اولا که رشته به رشته فرق داره دوما هم اتفاقی باشه معمولا ایرادی نداره

 • ALI

  سلام عرض وقت بخیر و خسته نباشید دارم.
  من واقعیتش یه مدت طولانی با دیوار تمرین میکردم و ضربات زانو و ارنج و مشت های مستقیمم رو دیوار تمرین میکردم اکثرا سرمشتام خونی میشد و یه التهاب کوچک لحظه ای و بعد تمام.اما چند وقت پیش بر اثر یه ضربه مستقیم تو همین دیوار عزیز سر مشت استخون میانیم دچار درد شد و ورم شدید کرد ،ورمش که یه روزه با کمپرس یخ خوابید ولی حرکت دادنش و خم راست کردن انگشت میانی و انگشت چهارمم با درد همراه بود به فیزیوتراپ مراجعه کردم و عکس گرفت و تشخیص داد که شکستگی نداره و تاندونش در رفته و به جز زمان نوشتن اتل الومینیومی ببند،که نبستم چون شبش یکی از نظامی های عزیز انگشتمو جا انداخت و به راحتی دستم خم و راست میشه ولی هنوز سر مشتم درد میکنه و به جز بدنسازی ،فایتم تعطیل شده واقعا نمیدونم باید چیکار کنم.شرمنده طولانی شد.
  ________________
  سلام یه مدت نسبتا طولانی طول میکشه تا بهبود پیدا کنه ، باید این روند کمپرس یخ رو تا یک هفته ادامه بدین و بعدش روزی سه بار با آب گرمی که نمک داخلش هست دستتون رو ماساژ بدید و بعد پماد ضد درد بزنید و بانداژ کنید و تا مدتی ازش داخل فایت استفاده نکنید تا کاملا خوب بشه

 • iman

  درود بر شرفت ، خودم شخصا با تمام گفته های شما موافقم چون تجربه شون کردم.اولین نفری هستید که تمام حرفای دلمو گفتین. کاشکی علم ورزش بوکس در ایران هم مث جاهای دیگه رونق پیدا کنه.هر چی بیشتر و الکی و بدون علم به بدنت فشار بیاری همونقدر هم بدنت فرسوده و ناتوان میشه باید با صبر و علم جلو رفت
  ______________-
  قربانت بله موافقم

 • محمدرضا

  ببخشید چند تا سوال دارم
  1_در ایران کیک بوکسینگ در حال حاظر المپیکی نیست؟
  2_رزمی کارهای حرفهای به واسطه ی رزمی درامدی هم دارند؟
  3_ایا کیک بوکسینگ کمربندیست؟و اینکه ایا امتیازیست یا باید ناک اوت کنی تا ببری؟
  ______________
  1.خیر نیست
  2.تقریبا خیر
  3.بله ، امتیازی است و ناک اوت و ناک دان آزاد است

 • علیرضا

  با عرض سلام و خسته نباشيد. من فوق العاده ورزش کیک بوکسینگو دوست دارم و از همون ابتدا پدر و مادر من با من مخالفت میکردن بماند که سه سال طول کشید تا من وارد این ورزش خشن و سنگین بشم. ولی الان دو تا آسیب جدی دیدم که واقعا ارزششو نداشت اوليش پای چپم بود که تو تمرینای کششی يه دفعه تق صدا دادو الان ۲ ماهه لنگ لنگان راه میرم وهنوزم به خاطر بسیاری از مشکلات وقت نکردم پیش دکتر برم و آسیب بعدی که تازگی برام پیش اومدي باد کردن بین دو سیکن مشتم هست که خیلی دردناکه و ديگه حتی با دستکش هم نمی تونم به کیسه مشت بزنم بماند همین عارضه از مشت زدن به تنه درخت تمرینی نشات گرفته. لطفا منو راهنمایی کنید!
  ______________
  سلام
  برای پاتون که باید حتما دکتر معاینتون کنه ولی برای دست فعلا تا یه مدت فقط شادو داشته باشید و تا برطرف شدن ورم و کبودی باید روزی 5 بار یا بیشتر باید مستقیما یخ بذارید روش هر 5 دقیقه یبار یخ رو بردارید و دوباره سرد کنید
  بعد از خوابیدن کامل ورم ، باید هر روز روزی 3 بار باید با محلول آب داغ و نمک فراوان ماساژ کامل بدید و بعد با پماد ضد درد چرپ کنید ببندید و کماکان ضربه مستقیم ابدا نزنه !
  بعد از این کارا خوب میشه کاملا

 • Star

  سلام به تازگی بوکس رو شروع کردم
  چند وقتیه تو چند سایت پزشکی معتبر انقد از این ورزش بد گفتن و اسیبهایی جبران ناپذیری که به مغز وارد میکنه حتی تو اماتور
  به نظرتون حقیقت داره؟؟
  تو دوراهی این موندم که ادامه بدم یا ندم
  _________
  سلام این ایراد ها معمولا به بوکس حرفه ای وارد میشه نه بوکس اماتور که المپیکی هست

 • عرفان

  بهترین ورزش بوکس چون المپیک داره ولی ام ام ای چی؟ کیک بوکسینگ و موی تای چی؟
  پس نتیجه میگیریم که بوکس بهتره

 • amir

  سلام من نینجا کار میکنم یک ماه پیش موقعی که داشتم تمرین میکردم با کیسه دستم اتفاقی خورد به دیوار و تا یک هفته نتونستم مشت بزنم اما الا یکی از سرمشت هام یک مقدار رفته داخل میخواستم بدونم راه حلی نداره که این درست بشه
  ____________________
  سلام
  باید به زمان سپرد این مشکل رو . اگر خیلی شدید برخورد کرده بطوریکه سرمشت شکسته باشه فرمش دیگه عوض نمیشه ولی اگر نشکسته باشه در مدت زمان طولانی بهتر میشه چون مفاصل گردش خون ندارن کار زمانبری هست .

 • Hossein

  سلام خسته نباشید
  من ۲۰ سالمه خیلی به بوکس علاقه دارم
  و دوست دارم به مسابقاتو تیم ملی برسم
  به نظرتون تو این سن یه خورده دیر نیست؟؟
  __________
  سلام
  بستگی به بدن ، استعداد و تلاشتون داره و صدالبته اینکه یه مربی کاربلد مسابقه ای داشته باشین
  هیچ کاری نشد نداره

 • رسول کمری

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من از بچگی عاشق بکس و مشت زنی بودم اما پدر و مادرم به شدت مخالفت می کردن چون یکی از برادر های بزرگ تر از خودم آسیب های جدی دیده توی بکس به دلیل رعایت نکردن مسائل جسمی و…
  الان برای تابستان من کلی پول جمع کردم و می تونم که فقط توی خانه تمرین کنم ولی هنوز هیچ وسیله ای نخریدم توی این فکر بودم که یک فرد دانا توی مسئله مشت زنی پیدا کنم که خدا رو شکر شما رو پیدا کردم
  ممنون میشم که من رو راهنمایی کنید در خرید کیسه بکس مثلا چند سانتی باشه آیا دستکش بکس هم بخرم ؟ و…. توی خانه در حال حاظر یه کش کشتی و یه بارفیکس دارم چی بخرم چی نخرم چی کار کنم خواهش میکنم جواب پیامم رو برام ایمیل کنید واقعا پنج ساله که دارم تلاش میکنم تا اجازه اش رو از خانواده ام گرفتم ممنون
  با تشکر
  ________________
  یکبار دیگه پیامتون رو به این آدرس بفرستید تا در اسرع وقت توضیح بدم .
  specialfight.official@gmail.com

 • Dis love

  حرفاتون واقعا درست و بجا هست استاد. من انقد ب دیوار. مشت زدم دستام شدید میلرزه. سر. پنجه هامم ب شدن کوچیک شده ببخشید من تاحالا. مشکله جدی نداشتم. دیگه هم نمیزنم امکان داره در اینده اذیت شم و ب عمل احتیاج داشه باشم؟ ممنون
  _____________
  جراحی که فکر نمیکنم ولی فیزیوتراپی حتما برید تا اثراتش کم بشه .

 • پهلوی

  راههای ضربه پذیری و بدن اهنین چیست ؟
  توضیح مختصر با تشکر
  ____________
  آخر تمرین وقتی بدن خسته و خیس از عرقه از یه حریف حرفه ای بخوای بیاد و به بدنت ضربه بزنه . اگر بدن آمادگی نداره باید ضربات آروم و کنترل شده باشه وگرنه با شدت معمولی و گاهی سنگین به بدنت ضربه بزنه ، به مرور بخاطر ضربه خوری و تمرینات با وزنه و عضله سازی بدن محکم و آبدیده میشه

 • ببر گابار

  سلام من توان شکستن 4 اجر روی هم را دارم و در تمرینات در خانه چوب های نسبتا سنگین را هم میشکنم و البته بدون مربی تمرین میکنم و مطابق تمرینهای های بوکسورهای بزرگی چون تایسون فیوری برادران کلیچکو و لنوکس لوییز و…. که در خانه مشاهه میکنم تمرین میکنم روزی حدود 5 ساعت و گاهی هم 6ساعت اوج پختگی و امادگی چه زمانی است؟
  برای شرکت در مسابقات برون مرزی با سپاس
  ___________
  سلام بارها گفته ام توان رقابت و فایت ربطی به توان تمشیواری یا شکست اجسام ندارد هردو بسیار بسیار متفاوت هستند . استاندارد ساعت تمرین برای رشته های سخت و سنگین سه الی هشت ساعت تمرین در تایم های حداگانه با در نظرگرفتن برنامه تمرینی ، تغذیه ای و ریکاوری خیلی قوی و حساب شده برای هرروز است . اگر بالای سه سال سابقه دارید و تمام این مدت را طبق گفته خودتان پنج ساعت تمرین دارید بنظر آماده برای مسابقات هستید . اقدام کنید .

 • کوردها

  با سلام من روزی 5 ساعت تمرین بوکس بدون مربی در خانه انجام میدم و تنها از طریق تماشای تمارین بوکسورهی حرفه ای . و توان شکستن 4 اجر روی هم را دارم. ایا این مقدار توانایی برای مسابقات کافی است؟
  ____________
  سلام ، اگر واقعا پنج ساعت با کیفیت باشه خیلی عالیه . برای مسابقات فکر میکنم باید تحت نظارت یک مربی مدارکتون ارسال بشه در هرحال بله با پنج ساعت تمرین می تونید مسابقه دادن رو شروع کنید مشکلی نداره

 • Unknown

  سلام استاد ببخشید مزاحم وقت گرانبهاتون میشم
  میخاستم ببینم در ووشو رشته ای به نام چان چوان یا چانگ چوان وجود داره؟؟؟
  و وضعیتش چجوریه
  خوبه یا نه
  ___________
  سلام
  تا اونجایی که اطلاع دارم سبک چانگ چوان سبک خوبیه داخل کشور افرادی اون رو با دقت دنبال میکنند . بیشتر به وضع استان و محل زندگیتون نگاه کنید ببینید تیمی داره ، هیئت ورزشی در این زمینه فعال هست که اعزام داشته باشه برای مسابقات ، اینا خیلی مهمه

 • سیدحسین

  سلام و تشکر از وقتی که میگذارید
  استاد بین ساندا یا کیک جیتسو(MMA) کدام رشته رو برای تبدیل شدن به یک فایتر خوب و زبده توصیه می‌کنید؟ میخام در فنون پا مهارت ویژه پیدا کنم و با ترکیبشون با فنون دست یک مبارز شش دانگ بشم.
  ____________
  سلام اگر در ایران هستید ساندا رو پیشنهاد میکنم چون اساتید بسیار بسیار خوبی داره و میشه فایتر بسیار خوبی شد اما اگر مقیم ایران نیستید ام ام ای پیشنهاد قطعی بنده است .

 • محمد

  با سلام و خسته نباشید
  آیا استفاده از دستکش میتونه در آسیب دیدگی نقش داشته باشهء؟؟؟ منظورم اینه که آیا استفاده از دستکش های سبک و کم ضخامت به دست آسیب میزنه؟؟؟
  من خودم در رشته کیک بوکسینگ از دستکش های سبک و نرم و کم ضخامت استفاده میکنم. به نظر شما این کار ضرر داره؟؟ و چه دستکشی برای این کار مناسب تره؟؟؟؟
  ___________
  سلام ، توصیه اینه که در هر رشته ای کار میکنید از تجهیزات استاندارد همون رشته استفاده کنید . مثلا کیوکوشین اعتقادی به دستکش ندارند و دستان ضخیم و بزرگی دارند اما بوکس و کی بوکس معمولا با دستکش های استاندارد مشت زنی میکنند ، گفته میشه استفاده از دستکشهای بوکس امکان آسیب رساندن به اعصاب دست رو به صفر میرسونه

 • سینا

  با عرض سلام وخسته نباشید.

  مطالبتون عالیه. من یه کیوکوشین کارم و فک میکنم که قدرت بدنی زیادی ندارم فقط میخواستم بدونم به غیر ازاین ورزش آیا میشه ورزشی کرد که باعث بشه قدرت بدنیم زیاد بشه یا مصرف ویتامین ها و رفتن به باشگاه بدن سازی بهتره؟
  ____________
  سلام سپاس
  بدنسازی و مصرف مواد غذایی باکیفیت بهتره
  بهتره علت کمبود قدرت با یک آزمایش خون مشخص بشه شاید کمبود خاصی در بدن داشته باشید
  موی تای هم کمک کنندس

 • علی

  استاد سلام
  من واقعا سردرگم شدم بین این همه رشته های رزمی ده مدل کیک بوکسینک داریم نمیدونم کدامیک استاد واقعی هستند کدام رشته اصالت داره …میخام یک رشته رزمی رو شروع کنم مسابقه برام مهم نیست فقط میخام بتونم یک فایتر ایستاده خوب بشم برای درگیری های خیابانی و دفاع شخصی کاربردی … ولی واقعا نمیدونم بین سانشو، کیک بوکسینگ یا جودو کدامیک منو به هدفم نزدیک میکنه. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. دلم میخام هم فنون دست و پا را یاد بگیرم هم فنون پرتابی.
  یک دنیا ممنون از راهنمایی شما.
  ___________
  سلام ، اولا که بیس فایت های ایستاده تقریبا یکی هست و سردرگمی نداره ثانیا به منظور هدف شما ساندا مناسب است چون هم فنون دست و پا را دارد هم فنون زیرگیری و درگیری

 • سيد علي حسيني

  سلام خدمت شما استاد گرامي
  لطفا درخصوص رشته ساندا راهنمايي كنيد. ميخاستم اين ورزش را شروع كنم اگر امكان داره نكات مثبت و منفي اين رشته رزمي رو برام بازگو كنيد. البته علت انتخابم داشتن فايت بوده و آيا وزن 110 كيلو هم ميتونه در مسابقات ساندا شركت كنه؟
  _____________
  سلام سپاس
  مبارزه ساندا یک مبارزه کامل ایستاده و در خاک است ، انواع فنون دست و پا و زیرگیری و فنون پرتابی است ، یک مبارزه جذاب و خوب حفاظ کامل هم دارد و مبارزه در آن فرد را با مهارت بالا برای فایت آماده میکند . بله با 110 کیلو هم میتوان در ساندا شرکت کرد در وزن 90+ کیلو
  موفق باشید

 • حامد

  باسلام خدمت استاد گرامی و ممنون از سعه صدر و وقتی که صرف میکنید تا به سوالات هنرجوها پاسخ بدید. یک دنیا تشکرو سپاس
  میخاستم بدون برای تبدیل شدن به یک فایتر خوب اگر در کنار وینگ چون رشته جیوجیتسو برزیلی را هم شروع کنم مناسب است؟
  یا شما پیشنهاد بهتری دارید؟ علت انتخاب جیوجیتسو برزیلی این بود که این رشته فایت داره اما وینگ چون کونگ فو فایت به معنای واقعی کلمه نداره. ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید. اگر توصیه بهتری دارید در انتخاب رشته دوم بسیار بسیار ممنون میشم.
  ارادتمند شما
  __________
  سلام خواهش میکنم
  راستش تابحال ندیدم وینگ چون رو با رشته های فایت خاک کار کنند ، جوجیتسو معمولا درکنار یک رشته که فایت ایستاده داره کار میشه ، مثلا بوکس ، موی تای ، کیک بوکس و ترکیب فنون فایت خاک با فایت ایستاده یه فایتر شش دانگ و فنی میسازه .
  وینگ چون و جوجیتسو همخوانی ندارن باهم ، با اینحال اگر خیلی علاقمند هستید موردی نداره .

 • حامد

  عرض سلام و خداقوت
  من وینگ چون کار هستم ودر تمرینات مشت زنی اکثر اوقات از دستکش استفاده میکنیم حتی برای میت زنی یا مشت به کیسه. گاهی اوقات هم بدون دستکش این کارو انجام میدیم البته بدون دستکش فقط برای مشت مستقیم است یعنی می ایستیم و به روبروی خود که فضای خالی است مشت میزنیم آیا این تمرین صحیح است به نظر شما؟
  ____________
  سلام سپاس
  بله ایرادی نداره و صحیح است ، معمولا بجز کیوکوشین بقیه رشته ها باند و دستکش استفاده میکنن

 • محسن کورده

  با سلام مسابقات جهانی بوکس حرفه ای جه تاریخی از سال برگزار میشود ؟
  _____
  سلام هنوز اطلاعی ندارم

 • محسن کورده

  من روزی 80 دقیقه در دو تایم 40 دقیفه ای بدون وقفه تمرین بوکس میکنم جه مدت طول مکشد به مرز ارمانی برسم سپاس؟
  _________
  رسیدن به مرز ارمانی فقط محدود به بوکس نیست ، تمرینات بدنسازی پیشرفته (فیتنس ، کراس فیت ، بدنسازی با دستگاه ، شنا) هم لازمه .
  اما با این اوصاف سه الی چهارسال حداقل زمانه

 • پلنگ کوردستان

  سلام بر شما عزیزان گرامی تقریبا چه مدت طول میگشد تا به یک مویتا کار حرفه ای تبدیل شد با تمرین مکرر وپشتکار؟
  __________
  سلام بستگی داره چون حرفه ای ها سالهای زیادی رو به کسب تجربه و تمرین می پردازن اما با تلاش و پشتکار خوب حداقل دو سه سال .

 • علي علا

  مطالب سايت خوبه ضمن اينكه سوال و جوابها جذابترش ميكنه
  ________
  ممنون از شما

 • پهله من

  بینهایت ممنون از زحمتاتتان
  ________
  سپاس از شما

 • مهدی

  سلام.برای غلبه برترس واضطراب در حین مبارزه چه باید کرد من تا حدی که بتونم ازخودم دربرابریک رزمی کار حرفه ای وقهرمان دفاع کنم تقریبا تمام ضربات دست وپاروبلدم اما برای بالا بردن اعتماد به نفس نمیدانم باید چه کار کنم لطفا مراراهنمایی کنید.
  _________
  سلام بخش مهمی از این ترس به ذهن برمیگرده ، روی ذهنتون کار کنید و با خودتون بگین که چیز ترسناکی وجود نداره ، قرار نیست اتفاق وحشتناک یا حرکت خارق العاده ای بیفته ، معمولا این ترس یا عدم اعتماد به نفس بخاطر اینه که ذهنتون احتمال میده چیزهایی هست که هنوز یاد نگرفتید ، ممکنه اصلا در واقعیت اینطوری نباشه ولی ذهن احتمالش رو میده و مدام به شما در زمان مبارزه هشدار میده که ممکنه اتفاقی خارج از تصور بیفته ، راه حلش اینه که بیشتر و متنوع تر تمرین کنید ، از فایتران حرفه ای بخواهید خیلی متنوع و تقریبا کنترل شده با شما فایت کنند و هر زمان که این فکر به سراغتون اومد خودتون رو از لحاظ منطقی و روانی قانع کنید که این تصور درست نیست و شما دارید به اندازه کافی تلاش میکنید .

 • پهله من

  با سلام ایا یک بوکسور حرفه ای توان این را دارد که ده اجر یا تخته سنگ و یا ساقه چوب را خردکند؟
  یا از توان بوکسورها خارج است؟
  ____________
  سلام
  اینجور مسائل قابل تخمین نیست ، حتما باید تست بشه الان خیلی وقته تفکر شکست اجسام به این صورت رد شده و بجز کیوکوشین رشته ای تابحال ندیدم که روی این مسائل حساس باشند

 • مهدی

  سلام
  درمورد سوال قبلیم شما مثل همیشه اشتباهتونو توجیه کردین یه سری مطالب گفتین و گفتین که کوچیک شدن سرمشت رو نگفتین بله شما در سرمشت های اهنین در رابطه با کوچیک شدن سرمشت اصلا چیزی نگفتین ولی من در ایمیل هایی که بهتون فرستادم اینو گفتین نوشته بودین در تمرین دادنش سیکن تغییر شکل میده ممکنه بزرگ بشه ممکنه کوچیک بشه ولی در نهایت یه سیکن مستحکم بوجود میاد و فک کنم هنوز یه سری از اون ایمیل ها رو پاک نکردم همینطور یه بار در رابطه با ساق پام که درد سطحی داشت ازتون سوال کردم یه بار گفتین اب سرد یه بار دیگه گفتین اب گرم خیلی وقتا پیش در مورد انتخاب رشته رزمی بین کیک بوکس و کیوکوشین سوالاتی کردم یه بار گفتین کیوکوشین از برترین فایت ها برای استایل ایستاده هستش یه بار دیگه گفتین کیوکوشین رو برای شروع پیشنهاد میکنیم و در ادامه بهتره که با کیک بوکس یا موی تای کاملش کنید یه بار دیگه گفتین کیوکوشین با بوکس خوبه ودر اخر گفتین کیوکوشین فقط برای خود کیوکوشین خوبه و قهرمانی و به درد ام ام ای نمیخوره الان این تناقض بین جواب هاتون رو میبینین و خیلی هم هستش که اگه بخوام بنویسم زیاد میشه خیلی از ایمیل هایی که زدین رو پاک نکردم دارم بعدا نگین من همچین نگفتم الان هم دیگه هیچ توجیه ای نمیخوام ازتون الان شما میتونین بگین من برای پاسخ دادن به شما یعنی من وقت گذاشتم و منم اینو میدونم و از این بابت هم ممنون که تا حالا هیچ گونه سوالی رو بی جواب نذاشتین فقط خواستم بگم شما که ادعا دارین خیلی بلدین این رو نوشتم تا بدونین شاید هم بگین هیچ کسی چیزی نمیگه این به خاطر اینه که افراد خیلی خیلی کمی میفهمن تا حالا هم افراد زیادی رو دیدم که در باشگاهها ادعا داشتن بهترینن و قهرمان جهان هستن اما تا وقتی بهشون گفتم بریم توی رینگ باهم بازی کنیم بهونه اوردن اینایی که نوشتم اصلا به هیچ وجه قصد توهین نداشتم و ازت میخوام ناراحت نشی ازم فقط یه حقیقت بود از این به بعد هم سعی میکنم دیگه خودم راهمو پیدا کنم
  ___________
  سلام
  موردی نداره ، قرار نیست همیشه باهم موافق و در یک جبهه باشیم ، تا حد امکان سعی شد به سوالات شما پاسخ داده شود نسبت به علم روز و هنوز هم در برابر سوالات شما همان پاسخ های ثابت را می دهیم و بر سر پاسخ هایمان هستیم مگر آنکه علم آنرا با دلایل منطقی و پزشکی رد کرده باشد و بر پاسخ هایمان اطمینان هست . میتونین ایمیل ها و تمامی پاسخ ها رو منتشر کنید هیچ ایرادی هم نداره اما اگر از نقطه نظر علمی ، خلاف ادعای شما مبنی بر اشتباه بودن ضد و نقیض بودن و بارفنی نداشتن مطالب درج شده در سایت ثابت شد ، پیگیر حق نشر مطالب خود به جد خواهیم بود . در ضمن هیچ یک از اعضای گروه مبارز ویژه هرگز ادعایی در هیچ موردی نداشته و نداره و نخواهد داشت و بارها گفته شده همه ی ما در این زمینه محقق هستیم و برای تهیه مطالب از بهترین کمپ های تمرینی سورسهای علمی و برترین مربی های روز ایران و کانادا استفاده میکنیم و فاقد مسئولیت در قبال مطالب درج شده هستیم و اگر شما پاسخهایتان را که از سمت این قبیل افراد تایید شده اند زیر سوال می برید ، حرفی نیست . چنانچه مطالب ما از دید شما ایرادات فنی و علمی و تناقض بسیار دارد ، لطفا مطالعه نفرمائید تا دچار شبهه نگردید .
  با آرزوی موفقیت و سلامتی

 • پلنگ کوردستان

  سلام خدمت شما بزرگواران من روزی تقریبا نیم ساعت تمرین مشت زنی با کیسه شنی میکنم و تمرینات بدنسازی و شنا هم انجام میدهم تقریبا چه مدت طول میکشد که من به مرز امادگی برسم و مشت قوی داشته باشم ، برا مسابقبه نیس بنده به حالت عادی در منزل تمرین میکنم سلام دیروز پیام دادم بعد شما فرمودید مرز امادگی را تعریف کنید نه من برا مسابقه تمرین نمیکنم تو منزل خودم تمرین میکنم وزنم 90کیلو قد 177
  ______________

  سلام پس با توجه به توضیحات روند تمرین شما خوب است اما بازهم تاکید برآن است بجای سه تایم ده دقیقه ای که مجموع نیم ساعت میشود ، دو تایم پانزده دقیقه ای صبح و عصر تمرین کنید یا هرروز نیم ساعت تمرین کنید چرا که تمرین در سه تایم فرصت ریکاور شدن از بدن را می گیرد ، بدنیست کمی هم تمرینات هوازی را به برنامه خود بیفزایید . تمرینات هوازی تمرینات با شدت ملایم و پیوسته و زمان طولانی تر هستند اما تمرینات هوازی اینتروال منثل دویدن هایی که گاهی سرعتتان را در آن کم و زیاد کنید (یا طناب زدن به همین شکل ) هرچند ده دقیقه در بالارفتن آمادگی جسمانی شما خیلی تاثیر مثبتی دارد
  موفق و سربلند باشید

 • اریانا

  توان قدرت مشت محمد علی کلی چقدر بود؟
  _______
  توان مشت محمد علی کلی فقید ، در حد اعلای یک بوکسور المپیکی با استاندارد های تعریف شده ی زمان خودش بود

 • اریانا

  تمرینات بدننسازی قبل از تمرین بوکس چطور است؟ مثلا تمرین مداوم با وزنه صدکیلویی و 50 کیلویی قبل از مشت زنی چقدر موثر است؟ با سپاس فراوان
  _________
  اولا بهتر است تمرین بدنسازی و بوکس در یک روز نباشند مگر آنکه تمرن بوکس خیلی سبک و روتین باشد در کل تمرین بدنسازی قبل از بوکس باید به نحوی باشه که در طول هفته ای که میگذرد شما کل بدن را تمرین داده باشید و روی عضلات هدف بوکس یعنی کول سرشانه جلو و پشت بازو ساعد مچ پنجه کتف سینه و شکم ، با دقت و مقدار بیشتری کار کرده باشید . یک تمرین اصولی و صحیح با فشار متوسطی که کمی (فقط کمی) از حد توان شما بالاتر باشد . در طول هفته کاملا یکسان تمرین نکنید چرا که بدن یک سیستم باهوش دارد و سریعا عادت میکند و دیگر در تمرین پیشرفت نمی کنید . تمرین را برای خودتان هرجلسه متفاوت کنید .

 • ایران سر افراز

  ایا استفاده از کیسه شنی مضر است ؟ ایا روزی نیم ساعت تمرین در قالب سه مرحله ده دقیقه ای چطور است ؟ (البته در خلال ده دقیقه استراحت نمیکنم و استراخت فقط در میان مراحل ده دقیقه ایست)
  _________
  اگر کیسه شنس تون خیلی سفت و محکمه و دستکش و باند نبندید بله در دراز مدت مشکل داره اما اگر دستکش و باند دارید و کیسه خیلی بیش از حد سفت و سخت نیست نه مشکلی نداره

 • پلنگ کوردستان

  سلام خدمت شما بزرگواران من روزی تقریبا نیم ساعت تمرین مشت زنی با کیسه شنی میکنم و تمرینات بدنسازی و شنا هم انجام میدهم تقریبا چه مدت طول میکشد که من به مرز امادگی برسم و مشت قوی داشته باشم
  ___________
  سلام ، مرز آمادگی را برای ما تعریف کنید ؟ مرز آمادگی برای چه ؟ برای مسابقه ؟ (اگر مسابقه بفرمائید چه مرحله ای از مسابقه) . در کل توضیح بیشتری از شرایط سنی و جسمی تان بفرمائید

 • محسن کورده

  با سلام تشکر از خدمات ارزنده تان در جهت راهنمایی و هدایت درست اصولی شما از ورزشکاران . من در خانه تمرین بوکس میکنم و کیسه بوکس هم از ماسه است البته مثل دیوار هم سفت نیست و تمام مراتب را رعایت میکنم مانند استفاده از دستکش و قبل از ان هم تمرین کار با وزنه و شنا هم انجام میدم و تقریبا ده دقیقه مداوم وبدون استراحت بوکس کار میکنم و این کار را روزی سه بار انجام میدم و هربار هم ده دقیقه بطور یکنواخت و مداوم .تا اینجا که این عرایظ را گفتم مشکلی ندارند ؟لطفا توضیح دهید با سپاس
  ___________
  سلام ، خواهش میکنم
  تا اینجا که هیچ مشکل خاصی به چشم نمیخورد اما در کل بهتر است بجای سه تایم در دوتایم تمرین کنید
  در فاصله زمانی بین سه تایم تمرین بدن فرصت ریکاوری کامل ندارد اما اگر شرایط خاصی دارید
  که باید سه تایم تمرین داشته باشید بهتر است حتما بدن را خوب گرم و سرد کنید و استراحت شبانه مناسبی داشته باشید .

 • مهدی

  سلام
  شما قبلا در ساخت سرمشت های اهنین نوشته بودین مشت زدن به کیسه های چرمی سنگین برای ساخت سرمشت ها الان اینجا نوشتین برای کیسه زنی استفاده از باند بوکس و دستکش و در ضمن قبلا گفته بودین برای ساخت سرمشت حتی ممکنه سرمشت کوچیک هم بشه الان اینجا میگین سرمشت که کوچک بشه از قدرت مشت میکاهد من اخیرا هرموقع مطالب سایت شما رو میخونم اصلا دیگه نمیدونم باید چیکار کنم
  ______________________
  سلام
  اولا که با بروز شدن علم تمرین در هنرهای رزمی طبیعتا متد اشتباه قدیمی نقض شده و متد صحیح و جدید می آید . دوما کیسه زنی برای ساخت سیکن با کیسه زنی برای فایت و آمادگی در بوکس و امثالهم تفاوت دارد . سوما فقط برای ساخت سیکن یعنی زمانی که سیکن ساختن مد نظر باشد که عمدتا دوره های کوتاه مدت است بدون باند و دستکش کار می کنند (بجز کیوکوشین ) . بعد مطلبی که گفتید (کوچک شدن سرمشت) در مقاله ساخت سرمشت های آهنین اصلا نه به آن اشاره شده و نه آورده شده و نه تایید شده . آب رفتن سیکن در حالیکه ثابت شود ناشی از خوردگی مفصل دست باشد خوب نیست و توضیح دادیم در موردش . ما هردو مطلب مورد نظر شما را بار دیگر با دقت مطالعه کردیم هیچ مورد تناقضی در آن به چشم نمیخورد .

 • ali

  سلام … لطفا یه پست درباره ی تغذیه قبل و بعد از تمرین در سایت قرار بدید ولی بیشتر لیست غذا ها باشه تا توضیح …. ممنون
  __________
  سلام بله حتما

 • علی

  با سلام
  اگه براتون امکان داره یه برنامه برای تقویت نفس،قدرت تمام عضلات و سفت و محکم شدن بدن (درمقابل ضربه و درضربه زدن)و استخوان ها و یک برنامه غذایی برام بزارید.
  ممنون میشم اگه این لطف رو درحقم بکنید
  ____________
  سلام سعی میکنیم انجام بدیم

 • محمد امین

  سلام وخسته نباشید
  کیوکوشین کار میکنم و زمان زیادی بیرون باشگاه تمرین میکنم و یه مشکل دارم اونم اینکه خونه ی ما آپارتمانی هست و نمیدونم چه طور میتونم کیسه بوکس رو به سقف آویزان کنم
  بارفیکس هم دارم اما با وصل کردن به بارفیکس نمیتونم دور کیسه بچرخم و از پا استفاده کنم مغازه دار ها ی شهرمون هم اطالعات دقیقی برای وصل کردنش ندارند به نظرتون چی کار کنم؟
  _____________
  سلام
  داخل گوگل سرچ کنید عبارت زیر رو ، کیسه بوکس مخصوص فضاهای آپارتمانی براتون میاد :
  boxing bag stand

 • MILAD

  فوق العاده بود.من شش سال کیک بوکسینگ تمرین کردم که همش تو این شش سال با دیوار یا کیسه بوکس شنی سنگین تمرین میکردم از زمانیکه وارد دانشگاه شدم چون موقع امتحانا باشگاه نمیرم به شدت دستام میلرزن و خانواده همیشه عصبانین میگن که خیلی عصبی هستی.
  ممنونم این موضوع فوق العاده بود.
  _____________
  خواهش میکنم . با پیگیری و استراحت و آب درمانی مشکل برطرف خواهد شد
  موفق باشید

 • حسین

  ممنونم از سایتتون
  برای تمرگز هواس در مشت زنی ترکیبی باید چه کار کنم آیا باید شادو بزنم یا از میت یا کیسه استفاده کنم
  چون من تو مبارزه کردن هواسم پرت میشه و فکر نمیکنم و تمام چیز هایی که یاد گرفتم ار یادم میره
  از ترسم نیست چون من اصلا ترس ندارم ، من فقط مشکلم تو مبارزه عصیبی میشم و تا ضربه تو صورتم اصابت میکنه به هم میریزم
  لطفا راهنمایم کنید استاد
  کاپ
  ________________
  خواهش میکنم
  برای تمرکز حواس و اینکه بتونید ذهنتون رو کنترل کنید اولا تمرینات تمرکز یوگا کمک کنندس
  اما در کل شادو بهتون کمک میکنه ، اول ریتمش رو طراحی کنید و بعد
  با سرعت پایین بزنید ، خوب که جا افتاد آروم آروم سرعت رو بالا ببرید و وقتی کاملا
  بدون اشکال اجرا کردید با دمبل هم شادو کنید و بعدش همون ریتم رو بیارید میت زنی کنید. اول تکنیک باید توی ذهنتون اجرا بشه بعد بیاد توی بدن و زده بشه
  شادو هم همینه ، ریتمش اول باید توی ذهن باشه بعد توی بدن .
  ترکیب هایی که با شادو منظم تمرین بشه آروم آروم جا میفته توی بدن و دیگه غیرارادی توی فایت هم اجرا میشه و به کمکتون
  میاد . در مورد اینکه وقتی مشت میخوره به صورت کنترل از بین میره این یک واکنش عصبی و هیستریک هست که حتما و حتما
  باید توسط خودتون روش کار بشه ، نود درصدش عصبیه و جنبه و بعد روانی داره ، روی ذهنتون کار کنید
  باید بتونید این گنجایش رو ایجاد کنید که هرچندباری که مشت به صورت اصابت کرد تمرکز و آرامش سرجاش بمونه تا بتونید
  موثر تر و با فکر تر ضد حمله و حملات بعدی رو برید .

 • poochai

  تشکر….:)
  ____________
  موفق باشید

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت مبارز ویژه بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا