چرا مبارزان یوگا کار می کنند ؟ Reviewed by Momizat on . چرا یوگا جز مهم ، ثابت و حساس برنامه تمرینی رزمی کاران بزرگ است ؟ اخطار جدی : هرگونه کپی برداری به هرنحو بدون ذکر منبع نام وب سایت مبارز ویژه و آدرس کامل سایت پ چرا یوگا جز مهم ، ثابت و حساس برنامه تمرینی رزمی کاران بزرگ است ؟ اخطار جدی : هرگونه کپی برداری به هرنحو بدون ذکر منبع نام وب سایت مبارز ویژه و آدرس کامل سایت پ Rating: 0

چرا مبارزان یوگا کار می کنند ؟

yoga-art-reverse-warrior-2238

چرا یوگا جز مهم ، ثابت و حساس برنامه تمرینی رزمی کاران بزرگ است ؟

اخطار جدی : هرگونه کپی برداری به هرنحو بدون ذکر منبع نام وب سایت مبارز ویژه و آدرس کامل سایت پیگرد جدی قانونی و قضایی مار ا برای حق نشر مطالب علمی بدنبال خواهد  داشت .

حتی شنیدن نام یوگا هم آرامبخش است و تداعی کننده حرکات نرم و کششی است که در سکوت و آرامش انجام میشود. یوگا بیشتر از جسم بر روی تقویت ذهن و فکر و اعصاب طراحی شده است ، در واقع میتوان از آن بعنوان پلی برای ایجاد ارتباط بین ذهن و فکر و اعصاب و جسم نام برد . حرکات تمرینی یوگا بیشتر کششی و قدرتی است اما نباید با بدنسازی ، ژیمناستیک یا ورزشهای دیگر اشتباه گرفته شود چراکه انجام هر حرکت در یوگا باید با حضور کامل ذهن ، تمرکز بسیار بالا ، تنفس عمیق و صحیح باشد تا علاوه بر آنکه سیستم ماهیچه و عضلات را درگیر می کند بتواند با این شرایط بر روی غدد بدنی و ترشح هورمون ها هم تاثیر بگذارد . پژوهش ها نشان داده شده که یوگا ، ذهن ها و جسم های بیمار و آسیب دیده را به مرور به بهبودی میرساند و احساس آرامش درونی و نظم و ثبات را ایجاد میکند .

یوگا هنوز غریبه است

این موضوع زیاد در ایران جا افتاده نیست ، کمتر رزمی کار و فایتری را مشاهده خواهید کرد که هر روز صبح به طور منظم یوگا کار کند ، خیلی از افراد تصور می کنند انجام چند حرکت کششی که حس خوبی را ایجاد می کند به منزله یوگا در ابتدای تمرین است اما این اصلا درست نیست ، یوگا را صبح زود پیش از خوردن صبحانه و پس از بیدار شدن انجام دهید ، در فضای آرام  و ساکت ، انجام حرکات حتما زیر نظر یک مربی چک شده باشد تا خالی از اشتباه باشد ، حین انجام یوگا تنفس عمیق و کامل و صحیح باشد ، ذهن فقط روی بدن و انجام حرکت متمرکز باشد .

نیاز ذهن فایتر به یوگا

قطعا در شرایط مبارزه ، حالا چه در رینگ ، قفس ، شیاپجانگ یا تاتمی هردونفر مبارز از همه شرایط آگاهی دارند ، می دانند حمله ها و دفاع ها به چه صورت است ، کجاها سخت تر و کجا راحت تر میتوانند اجرای فن کنند اما در سطوح حرفه ای که گاهی یک امتیاز یا یک فن باعث برد رزمی کار میشود ، قطعا فاکتور های دیگری به کمک می آیند ، بارها در مقالاتی که در سایت گذاشته شده ، به این مورد اشاره شده که در سطوح حرفه ای چیزی فراتر از آمادگی جسمانی و توانایی فنی مدنظر است ، چون هردونفر از ره لحاظ به آمادگی بالا رسیده اند ، چیزی شبیه به فینال مسابقات گرند پریکس ! پس چه چیزی کمک می کند تا یک نفر پیروز میدان گردد ؟ قطعا پاسخ یک کلمه است : ذهن !

ذهن قوی را جدی بگیرید

ذهن قوی یعنی توانایی تمرکز بسیار بالا ، وقتی تمرکز بالایی داشته باشید ، دید شما بسیار قوی می گردد برتمام رفتار حریف آگاه میشوید ، ریزه رفتارهای وی را به سرعت می بینید ، به راحتی آنالیز می کنید و با سرعت بسیار بالا تصمیم میگیرید .شاید فایترهای زیادی در ایران هنوز هم یوگا را بعنوان ورزشی که مختص بانوان است مسخره می کنند اما این بدلیل علم ناقص است شاید اگر آنها را به چند جلسه تمرین صبحگاهی جوجیتسو کاران رده بالای بریزیلی یا ام ام ای کاران روس دعوت کنیم و از آنها بخواهیم شاهد اجرای اولین پارت از تمرین مرتب روزانه آنها باشند ، با مشاهده میزان جدیت و تلاش انها در انجام حرکات یوگا ، هر روز صبح به مدت چهل و پنج دقیقه الی یک ساعت ، هرگز یوگا را بی ارزش تلقی نکنند .

نیاز جسمی فایتران به یوگا

فایت اسمش روی خودش است ! جنگ ! مبارزه ! یعنی تلاش زیاد ، تمرینات فشرده و سنگین و سخت جسمی ، از کار با وزنه تا تلاش سخت روی کیسه و اجرای روی حریف ، کشیدگی های رباط ، آسیب های مفصلی ، ضرب دیدگی های مکرر و در نهایت ساخته شدن یک جسم بسیار قدرتمند و ورزیده ! البته در شرایطی که همیشه مبارزه ، اسپارینگ و تمرین باشد ! خب اینجا فرق بین رزمی کاران داخل با فایتران بزرگ خارجی مشخص میشود ، کار کشیدن شدید از بدن به منظور ورزیده نگهداشتن آن تا یک شرایط سنی خاص میسر است ، پس از اینکه وارد چهل سالگی شوید اگر تا قبل از آن به خوبی تمرین کرده باشید کم کم رباط ها ، عضلات ، استخوانها و مفاصل وارد فاز رکود میشوند ، کم کم بافت چربی افزایش و بافت ماهیچه ای کاهش می یاد ، درد مفاصل و استخوانها شروع میشود ! شما هنوز جوان هستید اما نشانه های پیری بروز میکند ! واقعا چرا ؟ خب مشخص است چون سالهای زیاد بیش از توانایی عضلات ، استخوانها ، لیگامنها و مفاصل از آنها کار کشیده اید ، سالها آسیب دیده اید و حالا وقت آن رسیده تا بدن تخریب شود و این یعنی بروز آرتروز ، تخریب مفاصل ، سستی استخوانها ، افزایش سریع وزن و بروز بیماری ها جسمی . وحشتناک است نه ؟ پس باید چه کار کرد تا دچار این فاجعه نشد ؟

Woman-doing-yoga-Shutterstock-800x430

از این فاجعه در امان بمانید !

خبر خوب اینکه می توانید کاری کنیدتا هرگز دچار این مشکلات نگردید ! فایتران روس ، قزاق ، ترک ، اسپانیایی ، بریزیلی ، آلمانی ، آمریکایی ، تایلندی ، چینی ها و ….. از زمانی که وارد فاز حرفه ای میشوند روزانه چهل الی شصت دقیقه یوگای درست و صحیح را وارد برنامه خود میکنند، سالها انجام یوگا ، روی ترشح هورمون ها ، طرز کار مغز ، تقویت مفاصل ، کشش منظم و متناسب لیگامانها ، تاندونها ، تحریک و درگیری مناسب و نرمال تارهای ماهیچه ای ، به تدریج روی تک تک آنها تاثیر میگذارد ، انجام یوگا در مدت زمان طولانی ، یک سلامتی پایدار ایجاد میکند ، انجام یوگا پیش از تمرینات فایت ، باعث قرار گیری عضلات در جای صحیح خود ، آماده سازی مفاصل ، بهبود گردش خون تمام بدن و هوشیاری ذهن می گردد ، یوگا به بهتر مبارزه کردن از لحاظ جسمی کمکی نمیکند یعنی باعث سرعت و قدرت بیشتر نمیشود اما از لحاظ فکری بسیار کمک کننده است ، در واقع همه ی فایتران بزرگ یوگای دائمی را انجام میدهند تا آینده خود را بیمه کننند ، تمام غدد بدن را از لحاظ ترشح هورمونها ، تمام تارهای ماهیچه ، عضلات ، مفاصل و استخوانها را از نظر هرونه آسیب بیمه میکنند و برای آینده ای سالم و بدون افزایش وزن و بیماری ، یوگا را انجام میدهند ، در واقع یوگا تمام فشار شدید ناشی از تمرینات فایت را خنثی میکند و بدن شما را ارتقا می دهد ، باعث از بین رفتن اضطراب و آرامش ذهن میشود ، توانایی بدن برای ریکاوری سریعتر پس از تمرینات را بالا می برد ، انجام منظم و مرتب آساناهای یوگا (از میتدی تا پیشرفته) به صورت همیشگی و منظم ، به شما سلامتی پایدار می بخشد و تمام فشارهای اضافی تحمیل شده بر بدن را خنثی میکند .

آسیب شناسی و ارائه راهکار

بارها و بارها این جمله را از من می پرسند : چه کنم تا انعطافم بیشتر شود و یا بارها این جمله را از زبان ورزشکاران خوب و حرفه ای شنیده ام : با وجود بدن آماده ، انعطافم اصلا خوب نیست ! چه کنم ؟ بله ما با نداشتن انعطاف بدنی لازم در اکثر رزمی کاران مواجه ایم ، راهکار آن تمرین منظم یوگا است !

موضوع بسیار مهم دیگر این است که بسیاری از رزمی کاران حرفه ای به خصوص در رشته هایی نظیر تکواندو و کاراته کنترلی که شرایط رقابتی در آن بسیار سخت است و رزمی کاران این رشته از لحاظ روانی و جسمی فشارهای زیادی را برای کسب مدال و سهمیه تحمل میکنند ، اغلب در دوارن اوج موفقیت به دلیل خستگی ذهنی از ورزش و رقابت کنار می کشند ، در واقع بجز این دو رشته در بسیاری از رشته ها شاهد افت ناگهانی انگیزه و علاقه ورزشکار هستیم ، مشاهده می کنیم که وی انگیزه و نشاط خود را از دست داده است ، رغبت و تمایلی برای حضور در جلسات تمرین ندارد و به اصطلاح خودشان : ذهنشان دیگر کشش ندارد ! آنها حق دارند ! نه تمرین ساده است نه پیشرفت اما با اضافه کردن یوگا و حرکات پیشرفته اش ، بخصوص حرکاتی که هدف در آنها خون رسانی به مغز است ، پس از مدتی ، شاهد بازگشت نشاط و افزایش انگیزه ، بالا رفتن روحیه و بازگشت نشاط و علاه رزمی کار خواهید بود .

این مقاله برای اولین بار توسط تیم مبارز ویژه تهیه و تدوین گشته و هرگونه کپی برداری از آن در شبکه های اجتماعی ، سایت ها و غیره ، بدون ذکر نام کامل وب سایت مبارز ویژه و آدرس اصلی سایت specialfighter.com پیگرد قانونی و برخورد جدی قضایی گروه ما را بدنبال دارد .

درباره نویسنده

Special Fighter

مبارزویژه ، معتبرترین و بزرگترین برند هنرهای رزمی مجازی ، با ارائه مطالب جدید ، علمی و بروز در زمینه تمرین ، تغذیه ، مطالب انگیزشی ، ارائه راهکارها ی فنی و مطالب مفید و کاربردی ، برای کمک به رزمی کاران و رزمی دوستان در حال فعالیت است .
آی دی اینستاگرام و تلگرام :SPECIALFIGHT@
تمام کامنتها و پرسشهای شما مطالعه شده و مطابق علم روز پاسخ داده میشود .
پل ارتباطی :
specialfight.official@gmail.com
تنها در موارد مهم و ضروری از ارتباط ایمیل اقدام کنید .

تعداد نوشته ها : 181

دیدگاه (5)

 • a

  با ورزش یوگا و تغذیه درست میشه وزن کم کرد؟
  اگه میشه روندش چه جوریه,یعنی با این ورزش سریع میشه وزن کم کرد؟
  ____________
  با تغذیه ی درست حتی بدون ورزش هم میشه کاملا وزن رو کم کرد ، یوگا ورزش فرم دهنده و آرامبخشی هست و به روند کاهش وزن از نظر کاهش اضطراب کمک میکند اما به نسبت تمریناتی مثل دویدن قطعا تاثیر کمتری در تندتر کردن سرعت کاهش وزن دارد

 • ali

  خیلی ممنون از اطلاعات عالیتون
  موفق باشید
  __________
  سپاس از شما

 • ali

  ببخشید دوباره سوال میکنم
  اما از این جا شکم شروع شد که دیدم تو مسابقات k-1 کیوکوشین کار ها از ضربات مشت به صورت استفاده میکنند درحالی که در کیوکوشین همچین چیزی وجود نداره و ممنونع هستش
  ____________
  کی گفته مشت توی صورت در کیوکوشین وجود نداره ؟ وجود داره و تمرین هم میشه اما استفاده از اون در فایت ممنوعه
  و چون ممکنه فایترهای تازه کارش نتونن خودشون رو کنترل کنن و ازش در فایت به صورت ناخودآگاه استفاده کنن معمولا از تمرینش خودداری میشه
  اما برای حرفه ای ها حد و مرزی نیست ، هم اموزش هست و هم تمرینش اما در فایت اختصاصی کیوکوشین
  استفاده نمیشه .

 • poochai

  عالی بود…لذت بردم 🙂 🙂 🙂
  __________
  سپاس از شما

 • ali

  سلام
  خواهش میکنم یک مقاله در مورد فرق سیدوکان و کیوکوشین بنویسید
  و به این شبهه پاسخ بدید که قهرمان های k-1 سیدوکان کار بودند یا کیوکوشین کار؟؟؟
  چون خود اندی هوگ کیوکوشین رو ترک کرد
  ___________
  سلام ، رسیدگی میشود
  اما صرفا جهت اطلاع باید عرض شود که اندی هوگ پس از کسب عناوین مهم کیوکوشین پای به مسابقات
  متنوع تر گذاشت و همواره خود را فایتر کاراته ی آزاد معرفی میکرد . او هرگز کیوکوشین را ترک نکرد
  آنرا ارتقا داد .

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت مبارز ویژه بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا