چگونه در دنیای امروز از بهترین ها باشید ؟ Reviewed by Momizat on . از سیر تا پیاز پیشرفت و تغییر برای بهترین شدن اخطار : هرگونه کپی برداری به هرنحو ، درون وبلاگ ها ، سایت ها ، چنل های تلگرام و غیره بدون ذکر منبع و نام و آدرس سا از سیر تا پیاز پیشرفت و تغییر برای بهترین شدن اخطار : هرگونه کپی برداری به هرنحو ، درون وبلاگ ها ، سایت ها ، چنل های تلگرام و غیره بدون ذکر منبع و نام و آدرس سا Rating: 0

چگونه در دنیای امروز از بهترین ها باشید ؟

top-thai-boxing

از سیر تا پیاز پیشرفت و تغییر برای بهترین شدن

اخطار : هرگونه کپی برداری به هرنحو ، درون وبلاگ ها ، سایت ها ، چنل های تلگرام و غیره بدون ذکر منبع و نام و آدرس سایت مبارز ویژه ، اشد پیگیری قانونی مارا به دنبال دارد

در سخت ترین برهه قرار گرفته ایم

چرا می گوییم دنیای امروزه ، سخت ترین زمان ممکن برای رزمی کاران است ؟ همزمان با پیشرفت علم ، مربیان مطرح دنیا در اکثر رشته های رزمی دانش خود را به روز کردند ، در زمان های گذشته پیشرفت در هنرهای رزمی در یک رشته بود و با مرور و تمرین ممتد فنون رشته موفقیت حاصل میشد و فرد از قهرمانان رشته ی خویش میشد اما با گذشت زمان و معرفی لیگ هایی نظیر سوپریورچلنگ ، یواف سی و غیره و معرفی رشته هایی چون ام ام ای ، سطح هنرهای رزمی به یکباره دستخوش انقلابی بزرگ شد ، دیگر دانستن بوکس برای دستیابی به کمربند لیگ های حرفه ای ام ام ای کافی نبود ! رزمی کاران بایستی مجموعه ای از انواع و اقسام بدنسازی ها ، فنون کشتی و حداقل سه رشته ی رزمی را به خوبی فرا می گرفتند و زمانی که به مرحله ی استادی می رسیدند وارد قفس رقابت ها میشدند ! به همین علت دیدگاه اکثر مردم جهان از بهترین ها در هر رشته ای تغییر کرد . امروزه اگر صحبت از بهترین بودن یک جودوکا یا بوکسور بکنیم ناخودآگاه افراد زیادی وی را با برترین های قفس نظیر روندا ، کانر و …مقایسه می کنند ، پس برای بهترین جلوه کردن ، کار بسیار سختی پیش روی رزمی کاران است .

این نوشته صرفا برای آگاهی شما از جو موجود بین اکثریت بود وگرنه همه قرار نیست در کیج بدرخشند ، هنوز رینگ ها ، تاتمی ها و شیاپجانگ های بسیاری در سراسر دنیا منظر درخشش رزمی کاران خود هستند .

پس در این شرایط جسم برتر است ؟

البته که نه ! در سرتاسر دنیا از ایران عزیز گرفته تا آنسوی مرزها انواع و اقسام مربیان حرفه ای ، باشگاه ها ، تیم ها و متخصصان برتر تغذیه هستند که در کنار هم با پرداخت مبالغ شهریه ، جسم شما را از صفر به صد برسانند ! درست است که همین یک پروسه طولانی و دشوار است اما روتین ترین روش ممکن است .

پس چه باید کرد ؟

در تمام رقابت ها شاهد آن هستیم که همه مبارزین ، با نهایت آمادگی جسمانی و تسلط بر فنون در صحنه رقابت حاضر میشود هرکس به نحوی آموزش دیده و تمرین کرده و مهم این است که هردو نفر در اوج آمادگی جسمانی هستند ، پس چه چیز است که یک نفر را پیروز و یک نفر را به تلاش بیشتر در رقابت های بعد وا میدارد ؟ این راز در آمادگی ذهنی ، تمرکز بالا و قدرت تفکر نفر برنده نهفته است . یک ذهن متمرکز تسلط شما را بر اجرای فنون و اداره ی مبارزه ، بسیار بالا می برد .

اول فکر کنید لطفا !

وقتی تمام فنون و تکنیک های مربوطه را آموختید و تمرین کردید تا آنها را به صورت لم (قلق) در بدن خود جا بیندازید یک دوره مخصوص تمرین تکنیک ها در ذهن هم وجود دارد . باید در سکوت و چشمان بسته تمام تکنیک ها را با تمام جزئیات و به اصطلاح ریزه کاری ها در ذهن خود مجسم کنید اگر در حین این کار قسمتی از تکنیک را نتوانستید تصور کنید ، بدانید که در زمان مبارزه در آن قسمت ها ایراد خواهید داشت ، پس از موفقیت در این مرحله وقت آن است که دوباره ، اینبار با حضور ذهن ، اجرای فن کنید ، بقول یکی از اساتید بنده : باید قبل از اونکه دستت بره برای اجرای مشت ، ذهنت اون رو کاملا اجرا کرده باشه !

6905643653_3f80e0cd15_z

وقتی مشکلات زندگی زیاد است ، نمیتوانم متمرکز باشم

فشارهای ناشی از مسایل اقتصادی ، کاری و غیره ، مشغله های ذهنی یک جوان مبارز را تشکیل میدهد ، این جمله ها و امثالش را زیاد شنیده ایم ، قهرمانی که عزیزی از دست داده ، در ازدواج شکست خورده ومشکلات دیگر ، حق می دهیم اما هیچ مشکلی با یکجا نشینی و تسلیم حل نمیگردد که هیچ ، برجسته تر و قوی تر میشود . به باشگاه می آیید تا یادبگیرید ، ذهن را متمرکز کنید ، تمرکز ذهن را قدرتمند میسازد و یک ذهن قوی و مستقل ، راه حل تراشی های عاقلانه میکند و راه حل ها هستند که در صورت عملی شدن ، مشکلات را حل میکنند ! از سختی کار برای بهترین شدن در دنیای رزمی بهره بگیرید و سختی ها و موانع زندگی را حل کنید و به مرور از بار منفی و فشار روانی خود کم کنید ، چراکه تنها راه قوی تر شدن همین است . غر نزنید ، راه حل بیابید. 

و اما نکته ای بسیار حیاتی

دریایی به عمق دومیلی متر نباشید ! یعنی چه ؟ یعنی برای یادگیری از این شاخه رزمی به آن شاخه بروید و بدون اینکه در هریک به تخصص کافی برسید بنابر تشخیص خودتان به رشته ی دیگر بروید ! برای بهترین بودن باید یک ریشه ی مستحکم داشت، ماچیتا ابتدا در کیوکوشین ریشه دواند و بعدها افسانه ای شد ، ویلی بورن کیکبوکسری قهار بود ، روندا راسی یک جودوکای مطرح و پرافتخار بود ! شما هم خاک حاصلخیز مناسب خود را بیابید (رشته ی مورد نظرتان) و ریشه بدوانید ! ریشه ها را مستحکم کنید و سپس به تقویت همه جانبه بپردازید .

جسمم را چطور به چالش بکشم تا واقعا قدرتمند شود ؟

اول تغذیه ! انتخاب های سالم داشته باشید ، تمام مواد مغذی را دریافت کنید ، دوم تمرین ، شش روز در هفته تمرین کنید ، تمرینات شما بایستی متشکل از سه جلسه هنر رزمی تخصصی تان با فنون و بدنسازی های مربوطه (نظیر میت زنی پی در پی ، کیسه زنی پرفشار ، اسپارینگ ، شادو و …) و تمرینات استرچ ، یک جلسه بدنسازی با دستگاه ، یک جلسه کراس فیت ، یک جلسه تمرینات پلایومتریک و انتهای تمرین ، تمرینات هوازی نظیر طناب زدن با شدت نامنظم (پرفشار-کم فشار) باشد ، آخر هفته ها میتوانید بیشتر بخوابید ، سبکتر بخورید ، یوگا کار کنید و یا به استخر بروید تا بدنتان بهتر ریکاوری شود . توجه کنید وقتی سخت تمرین میکنید باید هشت ساعت خواب با کیفیت شبانه داشته باشید و ریزمغذی ها را حتما دریافت کنید تا دچار گرسنگی سلولی (کمبود ریزمغذی های ضروری نظیر آهن و اسیدفولیک) نشوید . تا جای ممکن از بار منفی ذهن بکاهید ، افکار مسموم کننده ی منفی را دور بریزید ، شاد باشید ، خوب تنفس کنید و برای تلاش هایتان ارزش قائل شوید . در تک تک لحظات تمرین پرتلاش و پر انرژی باشید ، هرگز اجازه ندهید از میزان انگیزه تان کاسته شود ، تمرینات را با دقت زیاد و تمرکز بالا انجام دهید . بدنسازی ها را پر فشار و چالش برانگیز انجام دهید . بین ست ها شیک مناسب بخورید ، ست های استراحت کافی داشته باشید ، خوب گرم و سرد کنید تا بافت های ماهیچهای صدمه نبیند ، برای آسیب دیدگی ها از پزشک متخصص کمک بگیرید . اصولی تمرین کنید . با مطالعه و تماشای فیلم های تمرنی قهرمانان ، دانش و آگاهی های خود را بالا ببرید . و در آخر ، صبر داشته باشید ، هیچ امپراطوری عظیمی در طول یک ش بنا نشده ، به خود فرصت دهید ، از کمترین تغییرات مثبت خود انگیزه بگیرید و برای برطرف کردن نواقص  بجنگید . این راه ساده نیست ، پس صبور باشید .

اخطار جدی : هرگونه کپی برداری به هرنحو ، درون وبلاگ ها ، سایت ها ، چنل های تلگرام و غیره بدون ذکر منبع و نام و آدرس سایت مبارز ویژه ، اشد پیگیری قانونی مارا به دنبال دارد .

تهیه و تنظیم : وب سایت مبارز ویژه

درباره نویسنده

Special Fighter

مبارزویژه ، معتبرترین و بزرگترین برند هنرهای رزمی مجازی ، با ارائه مطالب جدید ، علمی و بروز در زمینه تمرین ، تغذیه ، مطالب انگیزشی ، ارائه راهکارها ی فنی و مطالب مفید و کاربردی ، برای کمک به رزمی کاران و رزمی دوستان در حال فعالیت است .
آی دی اینستاگرام و تلگرام :SPECIALFIGHT@
تمام کامنتها و پرسشهای شما مطالعه شده و مطابق علم روز پاسخ داده میشود .
پل ارتباطی :
specialfight.official@gmail.com
تنها در موارد مهم و ضروری از ارتباط ایمیل اقدام کنید .

تعداد نوشته ها : 181

دیدگاه (10)

 • علی

  سلام دیشب دیدگاهم نوشتم وسوالی ازشما کردم ولی هنوز جواب نگرفتم لطفن جواب بدهید
  _________
  سلام اگر هنوز پاسخ خود را دریافت نکرده اید اطلاع دهید

 • ali

  سلام .. لطفا مزایا و معایب این برنامه تمرینی که ریختم رو بگید .. ممنون
  شنبه : کیسه و هوازی
  یکشنبه : بدنسازی
  سه شنبه : بدنسازی
  چهار شنبه : کیسه و هوازی
  پنجشنبه : بدنسازی
  ______________________________
  بهتر است اینطور برنامه ریزی شود :
  شنبه : کیسه و تکنیک
  یکشنبه : هوازی و کیسه
  سه شنبه : بدنسازی
  چهارشنبه : کیسه و بدنسازی
  پنجشنبه : هوازی سنگین (دویدن در فضای آزاد با سرعت نامنظم)

 • مرتضی

  سلام.پستتون عالی بود.
  ولی خواهشا به این سوالم جواب بدین.من بیست سالمه و میخوام یه فایتر خوب شم.رشته مورد علاقم جیت کان دو هست که متاسفانه در شهری که درس میخونم نیست.(اردبیل).درسمم داروسازیه که بشدت سنگینه و نمیرسم همه تمرینات لازم رو انجام بدم.با توجه به این هم که استاد ندارم و خودم باید تمرین کنم زمان بیشتری لازم هست ولی خب وقت نمیشه.
  هر روز باید بدوم شنا و دراز نشست جزئ اصلی تمرینام شده ولی خب کی کیسه بزنم سایه تمرین کنم میت بزنم نانچیکو کار کنم بدنسازی کار کنم بارفیکس برم طناب بزنم واس خودمم غذا بپزم لباسامم بشورم درس هم بخونم .
  ازتون نمیخوام بگین چه طور این همه کارو ردیف کنم.فقط بگین با این شرایطی که گفتم امکانش هست یه فایتر عالی بشم یانه.
  البته انگیزم در حدی هست که خدا هم بگه نمیشه من ماکزیمم تلاشمو میکنم.
  ولی خب قبول کنین بعضی وقتا دست و بال آدم بسته میشه . کمی احساس میکنه از هدفش دور شده.
  من راهکار اینو ازتون میخوام
  شما همیشه بهترین بودین و بشدت کمکم کردین
  ممنون میشم این بار هم کمکم کنین
  ارادت همچنان باقیست…
  ____________________
  سلام هیچ کاری نشد نداره ، لازم نیست همه ی تمرینات موثر را هرروزه انجام دهید
  میتوانید بیشتر تمرکز خود را روی تکنیک ها بگذارید مثلا یک هفته هرچقدر که فرصت میکنید روی تکنیک ها وقت بگذارید
  هفته ی بعد تمرینات بدنسازی ، هفته های بعد میت زنی و تمرینات دیگر و به همین روش ادامه دهید
  چون اراده دارید و علاقه ، سختی بیشتری خواهید کشید اما حتما موفق میشوید

 • فروزان

  سلام .ممنون از پاسختون .کارهایی که گفتین رو از قبل کم و بیش انجام میدادم ولی چشم با جدیت بیشتری انجامشون میدم .امیدوارم باز هم از راهنمایی هاتون بهرمند بشم .با تشکر
  _________
  سلام سپاس از شما

 • فروزان

  با سلام و خسته نباشید.من 22 سال و کمربند قرمز تکواندودارم .میخوام یه مبارز حرفه ای باشم .در کلاس هم هر آنچه استاد بگوید انجام میدم ولی آن طور که باید پیشرفت ندارم و فکر میکنم اصولی و بهینه به من آموزش داده نمیشه و 45 دقیقه از زمان کلاس را به گرم کردن می گذرانم .ایا دارم راه درستی میرم؟استاد من باید چیکار کنم؟علاقه و پشتکار دارم و فکر میکنم استعداد هم دارم .اگه جوابم رو بدید واقعا ممنون میشم.
  ________________________
  سلام
  تکواندو رشته ی پرطرفداری است که در تمام دنیا در سطوح خیلی بالا پیگیری میشود ، چهل و پنج دقیقه برای گرم کردن زمان خوبی است اما اگر کلاس شما نود دقیقه است باید زمان کمتری صرف گرم کردن شود و بجای آن مدت زمان بیشتری بر روی تمرینات تمرکز کرد ، متکی به تمرینات کلاس نباشید ، دویدن ، طناب زدن ، تمرینات پلایومتریک ، میت زنی فراوان با افراد حرفه ای ، را حتما به صورت شخصی انجام بدهید ، در زمان انجام تمرینات کلاس تمام سعی خود را بکنید تا هرلحظه بر روی سرعت خود بیفزایید ، تکنیک ها را فراوان تمرین کنید و از دیدن فیلم های مسابقات مهم تکواندو غافل نشوید

 • ali

  سلام دوباره …. ترو خدا تا فردا ظهر این پستی که گفتم رو بزارید 🙁 من باشگاه دارم
  ____________
  سلام ، رسیدگی میشود

 • hamed

  کامنت ها رو هم میخونم.. بعضی موقع ها جوابم رو پیدا میکنم خیلی خوبه…ما خودمون میتونیم با وسایل ساده تمرینات کراس فیت رو انجام بدیم.؟ با توجه به کمبود امکانات در ایران …یه چند تا نمونه تمرینی برنامه کراس فیت هم بذارید… تشکر…
  ______________
  بله با استفاده از یک سطح بالاتر نظیر پله های بلند میتوانید تمرینات جامپ را انجام دهید ، با یک بارفیکس هم تعداد دیگری از حرکات اما بصورت کلی به تجهیزات بیشتری نیاز هست .

 • sepide

  سایت خیی خوبی دارید. من هم مثل کامنت قبلی که گفته بود نفسش میگیره نفسم میگیره یه راه حلی بگید خیلی ممنون
  ___________
  سپاس ، در پستی جداگانه به این موضوع می پردازیم .

 • ali

  مطلب مفیدی بود …. یه درخواست داشتم :: لــــطفا یه پست بزارید درباره نفس کم نیاوردن ! من خیلی نفس کم میارم روز هایی که تو باشگاه مبارزه هست ریه هام میسوزه و به نفس نفس زدن میوفتم خواهش میکنم کمکم کنید قبلا خیلی نفسم زیاد بود و به این زودی تموم نمیشد
  __________________
  بزودی پستی در این رابطه قرار می دهیم .

 • kosar_wushu

  مارو وابسته به این سایت کردیدها واقعا انگیزه میگیرم
  _____________
  سپاس

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت مبارز ویژه بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا