چگونه یک فایتر خوب شویم ؟ Reviewed by Momizat on . فقط مبتدی ها بخوانند کپی از مطالب فقط با ذکر نام و آدرس کامل سایت مبارز ویژه مجاز است در غیر این صورت مشمول اقدام قانونی و حقوقی تیم پشتیبانی ما خواهید شد تبدیل فقط مبتدی ها بخوانند کپی از مطالب فقط با ذکر نام و آدرس کامل سایت مبارز ویژه مجاز است در غیر این صورت مشمول اقدام قانونی و حقوقی تیم پشتیبانی ما خواهید شد تبدیل Rating: 0

چگونه یک فایتر خوب شویم ؟

both-sides-of-the-coin-muay-thai-fighter-to-judge

فقط مبتدی ها بخوانند

کپی از مطالب فقط با ذکر نام و آدرس کامل سایت مبارز ویژه مجاز است در غیر این صورت مشمول اقدام قانونی و حقوقی تیم پشتیبانی ما خواهید شد

تبدیل شدن به یک فایتر خوب ، پروسه ای بس طولانی است ، ممکن است در این راه بارها طعم شکست ، آسیب دیدگی و حوادث ناخوشایند را بچشید ، پس همانطور که مشخص است به هیچ عنوان راه ساده ای در انتظار شما نخواهد بود

خواستن

روی خواسته تان تمرکز کنید ، از راهی که می خواهید به آن قدم بگذارید ، به حد کافی اطلاعات کسب کنید ، تحقیق کنید و عکس و فیلم به رشته مورد علاقه را بادقت ببینید و در نظر بگیرید فیلم و عکس ها معمولا مربوط به سطوح کاملا حرفه ایست و قرار نیست در بدو شروع در این موقعیت ها قرار بگیرید .

امکانات دارید یا نه ؟

بارها در سوالاتی که به آنها پاسخ میدهم به این جمله برخورده ام : من هیچ امکانات درستی ندارم . در شهر من مربی خوب و حرفه ای وجود ندارد و امثال اینها . که همگی هم از روی صداقت گفته شده اند ، نداشتن امکانات نمیتواند مانع از آن شود تا شما تمریناتتان را شروع نکنید تا زمانی که به حد قابل قبولی برسید زمان زیادی باید سپری شود پس تا مدتها نیاز به امکانات کاملا حرفه ای نخواهد بود .

از کجا باید شروع کرد ؟

اصلی ترین سوالی که به کرات پرسیده میشود : از کجا شروع کنیم ؟ چه چیزی در اولویت است ؟ و پاسخ این است که در ابتدا روی وضع تغذیه تان فوکوس کنید ، تنقلات خوری را به تدریج محدود کنید لازم نیست به یکباره کاملا سبک تغذیه ای خود را عوض کنید که این اشتباه ترین اقدام است ، باید به تدریج تلاش کنید ، سالمتر غذا بخورید و کمتر تنقلات مصرف کنید ، ساعت خواب را تنظیم کنید و اصلی ترین قانونی که به شما کمک میکند تا موفق شوید نظم و استمرار است ، جلسات تمرینی خود را هرچقدر که برایتان سخت است با نظم برگزار کنید و در انجام تمرینات استمرار بورزید تا نتیجه بگیرید .

چه اولویت هایی ؟

هر کس برای آماده کردن شاگردش عقیده مخصوص به خود را دارد در پایگاه مبارز ویژه ، اعتقاد این است که پیش از آموزش تکنیک ها ، باید روی آمادگی جسمانی و فیزیک هنرجو کار کرد ، عقیده ما آن است که یک فیزیک آماده ، شبیه به یک بستر حاصلخیز است و بسیار راحت تر تکنیک ها را آموخته و اجرا خواهد کرد .

چه تمریناتی ؟ چقدر ؟

فایت یا همان مبارزه کلا نیاز به تمرینات قدرتی ، انفجاری ، هوازی ، پلایومتریک ، بدنسازی ، کراس فیت ، اسپارینگ و ….دارد اما برای شروع ، ما به شما فعالیت های هوازی را پیشنهاد می کنیم . سیستم تمرینات فایت متفاوت از تمام رشته هاست پس اگر می خواهید اطلاعاتتان گسترده تر شود باید در محدوده هنرهای رزمی جست و جو کنید نه رشته های دیگر . بدن افرادی که هنوز فایت را شروع نکرده اند معمولا درصد چربی بالایی دارد ، پس همانطور که کم کم رژیم غذایی را به سمت سالم خوری و به اندازه خوری پیش می بریم باید فعالیت های هوازی را هم شروع کنیم ، دویدن با سرعت ملایم و زمان متناسب مثلا بین یک ربع تا بیست دقیقه ، طناب زدن با شدت ملایم بین ده تا پانزده دقیقه اول هر جلسه ی تمرینی ، از واجبات است چراکه هم عضلات را درگیر می کند و به اصطلاح آنها را در سراشیبی پیشرفت می اندازد هم اینکه ضربان قلب را بالابرده مصرف اکسیژن را افزایش می دهد و به تدریج از درصد چربی های بدن کم میکند . ما در ابتدای امر تا کم شدن درصد چربی به فایتران کار با دستگاه را توصیه نمی کنیم (فقط در یک دوره زمانی کوتاه و محدود) ، به مدت دوهفته ورزشکار باید تمرینات هوازی و بی هوازی را بگذراند تا آمادگی جسمانی اش تغییر کند و بهبود یابد ، تمریناتی مثل بارفیکس ، شنا ، انواع حرکات شکمی (در سایت موجود است) ، حرکات مربوط به فیله کمر ، تمرینات چهارسر ، انواع پرش ها (پرش های ساده و معمولی و بعد پرش از روی موانعی به شکل جعبه)، سینه خیز و بله نوردی با سرعت نسبتا بالا . تکرار این تمرینات نباید به قدری بالا باشد که ورزشکار احساس خستگی و فشار خیلی شدید بکند ، از حد تحمل وی یعنی تا جایی که به او مقدار کمی فشار می آید ، بین پنج تا شش بار تکرار در تمریناتی مثل بارفیکس ، شنا ، حرکات شکمی و فیله کمر و بین دو تا سه دقیقه تمریناتی مثل طناب زدن و دویدن اضافه تر تمرین شود . در پایان هرجلسه درد بدن وجود دارد که با مصرف مایعات سالم مثل آب و روزی یک تا دولیوان لبنیات کم چرب و استراحت و دوش آب گرم به تدریج از شدت درد می کاهد .

 

پس از آن چه کنیم ؟

پس از دو هفته زمان آن میرسد تا فایتر را با تکنیک های ساده دست و پا آشنا کنیم ، باید باید و باید تمام تمرکز و دقت خود را به کار بگیرید اولین آموزش ها ریشه و پایه کار هستند تمام حواس خود را جمع کنید تا تکنیک صحیح را یاد بگیرید ، میزان درجه ها ، زوایا ، فرم صحیح بدن و اجرای کامل و بی نقص تکنیک ها را بیاموزید لازم نیست که تکنیک ها قدرت و سرعت داشته باشند فعلا فقط تمرکز کنید روی تمرین کردن تکنیک های صحیح ! یک هفته را روی تکنیک ها کار کنید ، توجه کنید که تمرینات دودیدن و بارفیکس و …. باید کماکان وجود داشته باشند و تمرینات جدید به آنها اضافه شوند اما بیشتر تایم تمرینی این هفته ی جدید باید مربوط به تکنیک ها باشد

و پس از آموزش تکنیک ها چه باید کرد ؟

حالا که رژیم را شروع کرده اید ، روی آمادگی جسمانی کار کرده اید و چند تکنیک یادگرفته اید ، باید وارد فاز ضربه زنی شوید، تا جا افتادن تکنیک در بدنتان ترجیحا سایه زنی را با احتیاط انجام دهید . سایه زنی یعنی شما یک حریف را در ذهنتان تجسم کنید و ضربات را روی بدن وی بزنید ، اینکار را برای مرور و اصلاح تکنیک ها و پیشرفت در اجرای آنها انجام می دهند ، در حرفه ای ها ، آنها سرعت و قدرت و تایم را بالا می برند تا نفسشان تقویت شود و تکنیک ها را بهتر روی بدن حریف پیاده کنند و اما ادامه ی بحث ! حال وقت آن رسیده تا مربی تان برایتان میت بگیرد ، میت بالشتک محکم دسته داری است که مربی آنرا در زوایای مختلف نگهمیدارد تا شما تکنیک هایی که یاد گرفته اید را با روش صحیح روی آن اجرا کنید ، در کنار میت باید به سراغ کیسه بوکس بروید ، روی کیسه بوکس کار کردن و تمرین میت زنی شمار ا برای کار با حریف آماده میکند ، پس ضربه هارا همانجوری بزنید که قرار است روی بدن حریف بزنید ، وقتی میت می زنید سعی کنید ضربه هارا با همان شکل درست اما سرعت بالاتر بزنید ، سعی کنید تا می توانید دست و پایتان را سریعتر به سمت میت ببرید ، وقتی کیسه می زنید در کنار اینکه مراقب گارد خود هستید ، سعی کنید با همان سرعت ، قدرت ضربات را هم بالا ببرید ، قدرت و سرعت و دقت در کنار هم باید باشند ، وقتی کیسه می زنید ، پیوسته کار کنید مثلا در ابتدا دو دقیقه زمان بگیرید و پشت سرهم تکنیک بزنید  و یک دقیقه استراحت کنید و دوباره کار کنید . پس از آن از یک فرد حرفه ای بخواهید تا کم کم با فشار و شدت ملایم با تکنیک به بدنتان ضربه بزند ، تمام قسمت هایی که به تناسب رشته ورزشیتان در فایت درگیر میشود باید درست آبدیده شود ، اگر در ابتدای امر تحمل ضربه هارا ندارید بخواهید تا با دستکش به شما ضربه بزنند و به تدریج بر شدت و قدرت ضربه ها افزوده و دستکش را کنار بگذارند تا بدن آبدیده شود .

 

قدم های بعد

یک رزمی کار بایستی تکنیک باشد ، پس تمرین تکنیک ها را هرجلسه انجام دهید ، باید نفسش چاق باشد پس یا دویدن یا طناب زدن هرجلسه انجام دهید ، در هفته های بعد یک جلسه از هفته را به بدنسازی با دستگاه اختصاص بدهید ، هرگز هیچگونه مکمل یا دارویی مصرف نکنید به هزار و یک دلیل محکم که مجال گفتن آن در این پست نیست ، در تمرینات با وزنه خیلی سنگین کار نکنید تمرکز را برای کسب یک آمادگی جسمانی معمولی بگذارید ، استفاده از وزنه های خیلی سنگین قطعا در این برهه از تمرین شما را دچار آسیب های مفصلی میکند ، تمرکز خود را روی تمرین دادن پاها ، شانه ها و صدالبته شکم بگذارید ، سعی کنید وزنه هارا خیلی سنگین نگرفته در عوض تکرار ها را بیشتر کنید . بعنوان میان وعده پیش از تمرین خوردن چند عددد بادام و یک موز و یک فنجان چای سبز مفی بوده و وعده ی پس از تمرین میتواند یک لیوان شیر کم چرب ، شکلات تلخ و کمی عسل باشد .

و اما نکات تکمیلی

تغییرات موثر در صورتی که تمرینات را منظم همراه با رژیم غذایی سالم پس از دو ماه و نیم رخ میدهدپس بایستی واقعا صبور باشید و تمام تمرکزتان را روی تمرین بگذارید ، باید بتوانید همزمان بااینکه کم کم (توجه کنید کم کم نه ناگهانی و بافشار زیاد و آسیب زا) روی بالابردن آمادگی جسمانی کار می کنید تکنیک های بیشتری یادبگیرید ، تکنیک ها را صحیح یادبگیرید و زیاد تمرین کنید ، مراقب مفاصل حین اجرای تکنیک ها باشید از تکرار تکنیک ها به هیچ عنوان خسته نشوید ، فایتران حرفه ای یک تکنیک را بارها و بارها و بارها در هرجلسه تمرین می کنند آنقدر ادامه می دهند تا بدن براحتی و بدون هیچ زحمت و فکری تکنیک را در همان لحظه که به آن فکر می کنید اجرا کند ، به تدریج باید تایم دویدن ، تایم طناب زدن و تایم کیسه زنی و میت زدن را افزایش دهید ، به تدریج باید بیشتر روی آنچه که می خورید تمرکز کنید ، باید سخت کوش تر شوید و جدی تر تمرین کنید تا میتوانید از فیلم های مربوط به رشته خودتان استفاده کنید ، خودتان را با کسی مقایسه نکنید ، یاد بگیرید فقط خودتان را با خودتان مقایسه کنید ، پیشرفت هایتان را بسنجید ، ببینید در کدام یک از تمرینات ضعیف هستید ، علت را پیدا کنید و آنقدر تلاش کنید تا برطرفش کنید . فایتر شدن و فایتر ماندن راه بسیار مشکلی است که خیلی ها علی رغم علاقه زیاد در آن دوام نمی آورند اما شما باید بدانید ضربه های سخت یک تندیس گران بهارا می سازند پس صبور باشید و خوب تلاش کنید

 

نکات مهم تمرینی

حتی اگر آماتور یا تازه کار هستید اصول تمرین را رعایت کنید ، لباس مناسب بپوشید نه تنگ و نه گشاد ، قبل از شروع تمرینات هوازی ، با دقت و حوصله کل بدن را به خوبی گرم کنید ، در حین تمرین فقط از نوشیدن آب بهره ببرید نگذارید کار به جایی برسد که حس کنید زبانتان از خشکی به سقف دهانتان می چسبد ، هر پانزده دقیقه کمی آب بنوشید ،آب نباید خیلی سرد باشد ، دمای معمولی و ملایم . آخر هر تمرین با حرکات کششی کاملا بدن را سرد کنید ، تمرینات انعطافی را حتما انجام دهید تا بدنتان نرم و منعطف گردد که فواید بیشماری دارد (فیلم از تمرینات کششی موجود است) . به خوابتان اهمیت بدهید ، در  حین تمرین همواره امیدوار و پر تلاش باشید و فقط روی کار و تمرین کردن خودتان تمرکز کنید و وقت را به نگاه کردن و مقایسه کردن خودتان با دیگر افراد باشگاه هدر ندهید ، استمرار و نظم در تمرینات رمز موفقیت است

تهیه و تنظیم : وب سایت مبارز ویژه

اخطار : کپی از مطالب فقط با ذکر نام و آدرس کامل سایت مبارز ویژه مجاز بوده در غیر این صورت مشمول اقدام قانونی و پیگیری شدید ما خواهید بود .

شاد و رزمی کار باشید

درباره نویسنده

Special Fighter

مبارزویژه ، معتبرترین و بزرگترین برند هنرهای رزمی مجازی ، با ارائه مطالب جدید ، علمی و بروز در زمینه تمرین ، تغذیه ، مطالب انگیزشی ، ارائه راهکارها ی فنی و مطالب مفید و کاربردی ، برای کمک به رزمی کاران و رزمی دوستان در حال فعالیت است .
آی دی اینستاگرام و تلگرام :SPECIALFIGHT@
تمام کامنتها و پرسشهای شما مطالعه شده و مطابق علم روز پاسخ داده میشود .
پل ارتباطی :
specialfight.official@gmail.com
تنها در موارد مهم و ضروری از ارتباط ایمیل اقدام کنید .

تعداد نوشته ها : 181

دیدگاه (72)

 • mohsen

  با سلام و خسته نباشیدو مرسی از اطلاعات مفیدتون. من 17 سالمه بدن تو پرو محکمی دارم و قدرت بدنیم هم بالاست و به رشته ی ام ام ای علاقه دارم اگه سخت تمرین کنم میتونم تواین رشته موفق شم ؟
  برای شروع دیر نیست؟
  _________________
  سلام ممنون . نه…هیچوقت دیر نیست

 • محمد

  با سلام و خسته نباشید مرسی از مطالب خوبتون
  من 24 سالمه 6 سالی میشه که انواع رشته های ورزشیو امتحان کردم لیسانس تربیت بدنی هم گرفتم الان سه ماهی میشه که ورزش رزمی رو شروع کردم میخواستم بدونم میشه تو این سنو سال وارد مسابقات ام ام ای شد پشتکار خیلی زیادی دارم کلا کم نمیارم تو کاری و واقعا علاقه دارم به این رشته تنها مشکلم سنم هست لطفا نظرتونو بگید
  _____________
  سلام سنتون مشکلی نداره ولی داخل ایران آموزش دیدن برای ام ام ای جالب نیست تخصص کافی ندارن

 • مهدی

  سلام خسته نباشید مطالبتون عالیه من یک ماه کمتره که فول کنتاکت رینگی رو شروع کردم میتونین یه برنامه کامل بهم بدین از اول حرفه ای شروع کنم به تمرین ۱۳ سالمه در ضمن در ناحیه شکم چربی دارم ولی چاق نیستم یه تمرین یا برنامه غذایی هم برای کم شدن چربی بگین ممنون
  ________
  سلام از اول که نمیشه حرفه ای کار کرد دوره آماتوری باید تکمیل بشه شما میتونی اصولی کارکنی . برنامه تمرین هم من چون حضوری ندیدمتون و بادی آنالیز شمارو ندارم نمیتونم طراحی کنم

 • همه صدام میکنن فایتر تو بگو فاطی

  سلام
  من یه دختر 15 ساله هستم و موی تای کار میکنم
  به نظر خودم و مربیام کارم عالیه و از نظر قدرت بدنی که دارم حریفای خیلی سنگین وزن تر از خودمو هم شکست دادم
  ولی یه چیزی که یه مدته مربیام بم میگن اینکه از ضربات پا (هایکیک) خیلی کم استفاده میکنم
  با توجه به قد و وزنم که 170*-60 هستش باید بیشتر تمرکز کنم روی بالاتنه حریف و ضربات پای بلند تر
  ولی نمیدونم چرا توی مبارزات و مسابقات بیشتر از اینکه با ضربات پابزنم توی سر که واقعا فوق العاده امتیاز اوره پی در پی مشت و هوگ هاپر میزنم تا الان هم بینی دوتا از حریفام که توی مسابقات بودن رو شکوندمه ولی وقتی انگار توی اون جو مبارزه که قرار میگیرم اصن نمیتونم پامو بلند کنم نمیدونم شاید از ترس زیر گیری یا انداختمه
  یه مدته واقعا تمرکزم شده این موضوع
  میشه راحل بهم پیشنهاد کنید که بتونم اون ترسمو از بین ببرم خیلی ترس مسخره ایه ولی واقعا چیزیه باش روبرو میشم
  ________________
  سلام
  خب ببینید شما دست کارید خیلی ام خوبه ولی این که از پاها استفاده نمیکنید ضعفه ! باید روی تمرین دادن عضلات پاهاتون و تمرینات چابکی پاها و توان انفجاری پاها خیلی خیلی کار کنید تا قفل پاها (به اصطلاح ) باز بشه . توصیه ام اینه هرازگاهی داخل باشگاه مربیتون دستتون رو ببنده پشت سرتون تا فقط از پاهاتون استفاده کنید و مغزتون این نوع فرمان دادن رو هم قبول کنه .

 • ثناء

  سلام
  من 14سالمه و حدودا ۱ سال تکواندو کار میکنم…
  واقعا به ورزش های رزمی علاقه دارم…
  مطاالبتون و خوندم واقعا مفید بود…
  ____________
  سلام سپاس

 • seraj99877

  با سلام خدمت شما دوست عزیز
  من دوساله که بوکس کارمیکنم و قبل از اون بمدت دو سال کشتی و سه سال هم ووشو کار کردم
  19 سال سن دارم و 174 سانت قد و 58 کیلو وزن

  تمایل شدید برای ورود به مسابقات ( u f c) & (m m a ) دارم
  و طبق چنتا مسابقه ای که دادم فکرمیکنم بتونم با توجه به سنم پیشرفت کنم

  خواستم بدونم منابع قابل اعتماد و جاهایی که میتونم با اعتماد کامل سمتشون برم رو بهم معرفی کنید
  حتی اگه جزوه کشور های حاشیه باشه

  البته اگه همچین منابعی در ایران وجود داره خوشحال میشم معرفی کنید

  یا علی
  ____________
  سلام به شما کمپ تایگر موی تای ، پوکت تاپ تیم در تایلند رو معرفی میکنم

 • lida

  سلام خسته نباشید
  من یک دختر 29 سالمه هستم حدود یک سال پیش چند ماه رزمی کار کردم و به دلیل مشکل با مربی آن را کنار گذشتم و
  الان حدود شش ماه است که آمادگی جسمانی کار می کنم
  تازه با ورزش های mma آشنا شدم و خیلی علاقه برای پیشرفت و شرکت در مسابقات دارم
  در پاسخ به یکی از سوالات فرموده بودید قهرمانی سن خاصی دارد، میشه لطفا بگین حداکثر سن برای بانوان چند سال هست؟
  _______
  سلام اگر هدفتون ام ام ای هست هنوز دیر نشده

 • Mohammad Hamedi

  سلام. فقط من چندتا سوال دارم،،

  من 23 سالمه، قبلاً هم بوکس و کیک بوکس کار کردم، من اگه دوباره بخام شروع کنم دیر برام یا نه؟؟ من به شدت جدی و مصرم رو فایت کردن،، فقط بی پرده جواب منو بدین
  اشتیاق برای برد زیاد دارم
  _________
  سلام نه دیر نیست اصلا

 • رضاس

  چندسال کیک بوکس کار میکنم اعتماد به نفسم نسبت به مسابقات صفر هست هر دفه میگه ماهی دیگه سالی دیگه مسابقه میدم
  دیگه حوصله ندارم
  افسوس هم خیلی میخورم
  چون دیگه 30سالم شدم
  ______________
  همیشه جلوی ترس رو باید گرفت وگرنه ترس جلوی ادمو میگیره ! اشکالی نداره رده بزرگسال هنوزم وقت هست برای فایت مسابقه ای

 • Mahdi aliasgari

  سلام رشته ورزشيم تكواندو هست و حدود يك ساله ديگه وارد ليگ ميشم و حريف تمرينى بازيكن تيم ملى هم هستم ١٧ سالمه و تكواندو رو براى فايتر خوب بودن كافى نميدونم و ميخواستم بپرسم با اين شرايط ميتونم جودو هم در سطح حرفه اى تمرين كنم ؟؟ تمركزم در يادگيرى تكنيك هاى هر دو رشته آسيب نمى بينه؟؟؟؟
  ______________
  سلام همزمانی رشته های رزمی توصیه نمیشه

 • رسول

  سلام
  من سبکهای هاپکیدو دفاع شخصی،کیک بوکس و وشوو ساندا کار کردم
  اما 2 سال هست که هیچ کاری نمیکنم بنا به مشکلاتی که داشتم کاملا افسرده و از پا در اومده بودم
  20 سالمه
  180 قد
  60 کیلو وزن
  تو این دو سال کل بدنمو از بین بردم 15 کیلو وزن کم کردم و سیگار هم که میکشم روزی دو پاکت
  میخوام دوباره شروع کنم
  اما نمیدونم چطور
  دوبار قهرمانی کشور داشتم و تو اردوهای زیادی بودم
  اما اینبار نمیدونم جای امیدی هست برام. چون واقعا هر وقت میرم باشگاه نا امید تر از قبل میشم نمیتونم کار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید
  ____________-
  سلام
  اگر سیگار رو ترک کنی چون سن کمی داری ریه هات کم کم به وضع قبل برمیگردن و جای ناامیدی نیست چون هنوز بدنت جوونه و توانایی بازگشت و بازسازیش عالیه و براحتی میتونی با شروع تمرین و ترک سیگار و برگشتن به یه رژیم غذایی سالم شرایط رو کاملا اوکی کنی
  منتها قبل از همه ی اینا یادت باشه تا وقتی روحیتو خودت …دقت کن گفتم خودت خوب نکنی …هیچوقت اوضاعت بهتر نمیشه . یه یاعلی بگو و خودتو نجات بده

 • محمود

  سلام من ۱۳ سالمه و پنج ماه هست که بوکس رو شروع کردم یعنی از تیرماه۹۶.من خیلی دوست دارم بوکسور حرفه ای مثل کانلو الوارز و فلوید میودر و گنادی گلوکین بشم ولی من توی مبارزه همیشه میترسم هروقت بهم حمله میشه رومو برمیگردونم و کلی ضربه میخورم و من هرچی تمرین میکنم و حریف خیالی تمرین میکنم که به اصتلاحی میگن شادو زدن یا سایه زدن من دو ساعت اینا رو تمرین میکنم ولی باز میترسم تو مبارزه این یه مشکل شده واسم حتی ما توی مبارزه کلاه میزاریم کلاه های گارد دار یا نقاب دار.من هرچی عظممو جزم میکنم که نترسم و مسابقه های داخل خود ایرانم میبینم بازم میترسم تروخدا یه راهنمایی کنید من خیلی به بوکس علاقه دارم چیکار کنم نترسم تو مبارزه؟؟
  _________
  سلام
  یه مقدار از این ترس خب بخاطر سنت طبیعی هست و اینکه خیلی تازه کاری هنوز و نیازی نیست خیلی نگران باشی به مرور با تجربه ی فایت های بیشتر حل میشه ولی من سعی میکنم در مورد این ترس کلا یه مقاله بنویسم چون مشکل خیلی ها هست و اینکه ، باید خودتو مجبور کنی و قبول کنی تحت هرشرایطی ضربه که به سمتت اومد گاردتو بگیری و مستقیم چشم به چشم حریفت بندازی ! این مشکل 60 درصدش با کمک خودت حل میشه باید به خودت بقبولونی که ضربه ای که داره میاد سمتت اونقدرا وحشتناک نیست بهتره نگاهش کنی تا بتونی از خودت مراقبت کنی در برابرش دوسه بار که بتونی تحمل کنی پشت به حریف نکنی کم کم درست میشه نگران نباش

 • حسین

  سلام
  ممنون از مطالب ناب تون
  من تکواندوکارم قدم 183 و وزنم قبل مسابقه 60 و وزن مسابقه ام منفی 58 و 17 سالمه
  من تو یکسال تمرین که جدی و مستمر و با کمک شما انجام دادم هم به لحاظ روانی هم جسمی خیلی پیشرفت کردم و از این بابت ممنونم ولی من همچنان تو مسابقات ها سطح بالا می بازم مثل کشوری ها و انتخابی هاشون
  1- تو این یه سال تقریبا پاهام قلمی شده ولی خیاطه داخل پام ضیعفه با چه تمرینیات قوی اش کنم
  2-سرعتم بد نیست ولی عکس العمل ها ضعیف هستم و در جواب دادن ضربه های حریف کند هستم باید چکار کنم این مهمترین سوالمه
  3-چابکی ام خیلی پایینه با اینکه تمرینات نردبون رو انجام دادم ولی انگار اثر نداشته و هنوز چابکی ام پایینه خواهشا این سوال دقیق جواب بدید خیلی نیاز دارم
  در کل ممنون
  _________
  سلام تمرینات کراس فیت و تمرینات تخصصی بدنسازی با دستگاه و وزنه نیاز دارید و اینکه باید خیلی بیشتر روی تمرینات انفجاری وقت بذاری تا جواب بگیری معمولا بعضیا بدنشون به تمرین دیر جواب میده .

 • مصطفی نیک مهر

  سلام مطالب جالبی بود من علاقه به جیت کان دو دارم ولی چون چاقم فکر میکنم برام سخت باشه نظر شما چیه قد 175.وزن 80 جیت کان دو ورزش رزمی خوبیه و به خوبی میشه از خودت دفاع کرد
  ________
  سلام اولا که اضافه وزن آنچنانی ندارید و دوما اینکه مشکلی نداره میتونید انجام بدین تمرینات جیت کان دو رو ادامه بدید

 • سنا

  سلام
  من 15 سالمه و قدم 178 هست و وزنم 59 و آمادگی بدنی خیلی خوبی دارم ولی موقع مبارزه نفس کم میارم حدود دو سال هم هست که طناب میزنم و میدوم(خلرج از برنامه باشگاه) و مشکل تنفسی هم ندارم ولی توی مبارزه ها نفس کم میارم و 30 ثانیه اول اونجوری که دلم میخواد بازی میکنم بقیش رو خودم راضی نیستم با اینکه اکثر مسابقات هم طلا میگیرم ولی نفس کم اوردنم باعث میشه روانم بهم بریزه نمی دونم چیکار کنم
  __________
  سلام باید برنامه هوازیتون رو تغییر بدید و فشارش رو بیشتر کنید

 • mohammad.f

  میشه جواب بدین؟ ممنون

 • mohammad.f

  با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم تفاوت بوکس آماتور و حرفه ایی در چیه؟ و چگونه میشه وارد بوکس حرفه ایی شد؟
  __________
  سلام قوانین مبارزاتشون فرق داره بوکس اماتور المپیکیه و اون یکی پولساز تر خیلی سنگین تر و مورد قبول تره .برای ورود به بوکس حرفه ای بهتره خارج از ایران اقدام بشه

 • mohammadhosein

  سلام خسته نباشید
  من 15سالمه و در کاراته سبک شیتوریو هستم تو خونه هم بدنسازی کار میکنم ما هر چهارشنبه مسابقه داریم من عضلات خوبی دارم تمرینات هوازی هم انجام میدیم مشکلات تنفسی ندارم ولی بخاطر باختنم در مسابقات تیمی باشگاه خودمون خیلی ها منو سرزنش کردن از اون ببعد من اعتماد بنفس کمی هم ک داشتم از بین رفت بصورتی ک دیگه از کاراته بدم اومده
  من میتونم مبارزه کنم ولی وقتی حریف جلوم باشه دست و پامو گم میکنم و ضربه های زیادی میخورم با اینکه تمرین هم میکنم ولی انگار اصلا فایده ای نداره
  وقتی هم ک حریف حمله میکنه اونقدر سرعتم بالا نیست ک بخوام حمله اش رو دفاع کنم و بیشتر جاخالی میدم که باعث میشه باز بیشتر ضربه بخورم و میبازم
  بنظرتون چیکار کنم که ترسم بریزه و اینکه تمرین با دمبل و وزنه رو زیاد کنم یا تمرینات هوازی و مشت زنی؟خیلی ممنون
  ___________
  سلام
  شما باید روی ذهن و فکرت کار کنی تا این ترس از ضربه خوری کم بشه ، روی ضدحمله ها و دفاع ها خیلی خیلی کار کنی ، روی سرعتت خیلی کار کنی و با انواع و اقسم حریفایی که میتونی برای خودت جور کنی ، فایت بدی تا تجربت بره بالا ، یه جاهایی بهتره با دو یا سه نفر همزمان فایت کنی و ازشون بخوای که پشت سرهم بدون دلسوزی بهت حمله کنن ، حمله های جدی و محکم و خودتو مجبور کن که چشم هاتو باز نگهداری و بجای جاخالی و ترس تا هرچقدر که میتونی با شجاعت ضرباتشون رو دفع کنی و بهشون حمله کنی ! حمله های درست و فنی و ترکیبی (تا هرچقدر که میتونی ! ممکنه یک ماه اول فقط کتک بخوری و نتونی خودتو پیدا کنی اما نترس و ادامه بده هم ترست از ضربه خوری ازبین میره هم توی موقعیت های سخت یادمیگیری چجوری کار کنی) ! کار ترسناکی هم نیست ما اینکارو به شکل بازی و خنده با تمام کاراته کاها انجام میدیم . فیلم مبارزات کاراته حرفه ای هم خیلی نگاه کن .

 • Sara

  سلام
  خدا قوت
  مطالبتون خیلی مفید بود ممنون
  من ۱۴سالمه و تقریبا یک سال کونگ فو کار می‌کنم و تو مبارزه نفس کم میارم میخواستم بدونم چه تمریناتی با چه برنامه ای بهم کمک میکنه؟؟؟
  ____________
  سلام سپاس
  شما طناب زیاد بزن و توی هوای آزاد بدو ، فعلا برات همین عالیه و نفست رو زیاد میکنه

 • اژگان

  سلام.20 سالمه…قد 182 وزنم 68…عاشق ورزش بوکس ام…دو ماهه کار میکنم…اما یک سوال بزرگ دارم…من نسبت به قد ام،لاغر ام.ّ…میخوام حداقل پونزده کیلو اضافع کنم اما از طرفی میگن بوکس ورزشی نیست که وزن بیاری و هوازیه….نمیخوام بوکسوره سبک وزن باشم…چیکار کنم؟ برم کلا بدن سازی ،بعد یک دو سال برگردم بوکس؟ میشه سه روز در هفته برم بدن سازر،سه روز بوکس ؟ تغذیه چه نقشی داره؟ اصن میشه بوکس حجمی کار کرد؟ هدفمم قهرمانیه…مرسی…یک دنیا ممنون
  ______________
  سلام درکنار بوکس بایستی میزان کربوهیدرات و چربی مفید رژیمتون رو بیشتر کنید . بلافاصله بعد از اتمام تمرین بایستی ترکیبی از کربوهیدرات زودجذب و پروتئین مصرف بشه و در هفته یک الی دوبار تمرین با وزنه داشته باشید .

 • Fateme

  سلام
  من یه دختر ۱۶ سله ام
  علاقه خیلی زیادی به بوکس و کیک بوکسینگ دارم
  ورزش حرفه هم میکنم
  ولی هر جا که رفتم برا ثبت نام بوکس مناسب نبود😖😖
  یا جاش خوب نبود یا مربیه بدی داشت
  الان خودم دارم تو خونه با کیسه بوکس تمرین میکنم
  جای مناسب بوکس برا خانوما کجاس❓
  _____________
  سلام
  والا از شرایط باشگاه های داخل ایران اطلاعی ندارم متاسفانه که بتونم راهنمایی کنم

 • محمد امین

  سلام دارم خدمت شما استاد محترم ، استاد من ۲۵ سالمه قدم ۱۷۰ و وزنم ۷۰ به مدت ۱۴ سال تکواندو کار کردم و دان ۲ دارم الان هم ۲ ساله بدن سازی کار میکنم وزنم قبلا ۶۰ کیلو بود الان ۷۰ کیلو هستم و به تازگی علاقه زیادی به هنرهای رزمی ترکیبی (ufc) پیدا کردم اما نمیدونم چجوری باید به این مسابقات راه پیدا کنم مثلا با کدوم مربی شروع کنم اصلا تو ایران ما مربی یا اسپانسری وجود داره که بخواد حمایت کنه ، آمادگی جسمانیم خوبه وهمه چیزم زود یاد میگیرم اگه کسی رو میشناسین معرفی کنین اینقدر به خودم اطمینان دارم که بتونم با یک سال تمرین مداوم بقیه سبکها کمربند قهرمانیو بگیرم اگه کسی رو میشناسین معرفی کنین تا ازم تست بگیرن اگه کمک کنین ممنون میشم.
  ___________
  سلام
  دوست عزیز از شرایط ام ام ای داخل ایران خبری ندارم اما بتازگی لیگ آی اف سی داخل ایران ایجاد شده ولی اینکه کدوم باشگاه برای ام ام ای مناسب هست یا نه رو نمیدونم . ولی خب اسپانسر و حمایت داخل ایران برای اکثر رشته ها از جمله ام ام ای وجود نداره . اگر واقعا تصمیمتون جدیه من به شما کمپ پوکت تاپ تیم واقع در شهر پوکت کشور تایلند رو معرفی میکنم که مدرس های بسیار کاربلدی داره .

 • مرتضي

  با عرض سلام چطور پاها خود را بهبود داده و به حالتي اولش برگردانم پاها من ضعيف است
  __________
  سلام
  بدنسازی ، دویدن ، میت زنی تکنیک های پا

 • مرتضي

  سلام استاد بزرگهوار من كيك بوكس ميكنم هما در قسمت پاها مشكل دارم چه كنم ولي در بكس عالي استم

 • mohammad.f

  با عرض سلام و خسته نباشید ..من میخوام بوکس کار کنم اما پدرم شدیدا مخالفه و میگه تاثیرات نا مطلوبی داره و صدمات جبران ناپذیری وارد میکنه از یه طرفم تو اغلب سایت ها از ورزش بوکس انتقاد کردن و ورزش بوکس رو مضر جلوه میدن..خواستم ببینم همه اینا دلیل میشه که بوکس نرم ینی بوکس واقعا ورزش خطرناکیه؟؟
  ____________
  سلام
  اگر بوکس تا این حد کشنده و خطرناک بود کاملا ممنوع میشد و اصلا هم جزو رشته های المپیکی نمی اومد . تصور پدر شما از بوکس احتمالا رینگ بوکس حرفه ای هست نه بوکس آماتور و المپیکی

 • آرمان

  سلام استاد
  من 17سالمه و قدم 189 و بدن تو پری دارم مقاومت بدنیمم خوبه
  و علاقه ی شدیدی به رشته های کیک بوکس و کشتی دارم
  و شروع به کم کردن وزنم کردم
  به نظر شما کدوم رشته برای من مناسبتره؟
  و اینکه برای شروع دیر نیست؟
  ____________
  سلام . رشته ای که بهش علاقه دارید معمولا میتونه بهترین رشته براتون باشه
  پس باید به علاقه تون نگاه کنید که کدوم رشته رو دوست دارید و چندجلسه آزمایشی
  تست کنید که در کدوم رشته استعداد بیشتری دارید و آیا اون رشته ، مربی خیلی کاربلد
  و حرفه ای داره یا نه .
  و اینکه خیر دیر نیست

 • shahin

  سلام من 18 سالمه و 173 سانت قد دارم ،قدرت بدنم هم خیلی بالاست ، 6 سال هم کاراته حرفه ای کار کردم ی مدت بخاطر درسم ورزش رو کلا ول کردم ، الان خیلی به کیک بوسینگ و یو اف سی علاقه مند شدم ،ی چند هفته ای هم هست که تمرینات سخت خودم تو خونه انجام میدم (تمرینات بدنسازی ،کششی و تمرین با کیسه بوکس )،میخواستم بگم که ایا میتونم ی کیک بوسینگ کار حرفه ای بشم ؟اراده ی خیلی خوبی دارم اما بخاطر سنم یکم احساس میکنم دیره ..افرادی مثل کانر مک گریگور رو وقتی میبینم به خودم میگم من چرا نباید مث این باشم،چون علاقه ی زیادی به رزمی دارم به ویژه کیک بوکسینگ …بعدشم چند تا تمرین لطفا پیشنهاد کنید که قدرت ضربات مشت رو افزایش بده
  _________
  سلام مشکلی نیست شروع کنید برای کیک بوکس ، قطعا آینده روشنی دارید و دیر نشده فقط اینکه زیرنظر یک مربی واقعا حرفه ای انتخاب کنید . تمرین پیشنهادی هم در کانال تلگرام مبارز ویژه به وفور هست

 • سید جاوید

  سلام و خسته نباشید .من ورزش بوکس را پیش میبرم و در باشگاه ورزشکار اول هم هستم در پهلوی بوکس دکان را هم پیش میبرم آیا میتوانم یا در وزن خود قهرمان شوم سوال دوم که من در هفته تکمیل تمرین می کنمی یعنی ۶الی ۷ روز این مناسب است یا نه تشکر
  ____________
  سلام بله میتونید قهرمان بشید در مورد سوال دوم خیر هرروز تمرین کردن کاره درستی نیست . نهایتا 4 روز در هفته کافی است

 • آراد

  سلام استاد خسته نباشید من کمربند سبز کیوکوشین هستم ولی یکسال به دلایلی باشگاه نمیرم ولی خودم تمرین میکنم به نظر شما میتونم برای تابستون بدون مربی به مسابقات برسم؟
  _________
  سلام
  کار نشد نداره اما خب نباید یادمون بره حریف تمرینی در فایت خیلی خیلی مهمه !

 • Saeed

  سلام ،بسیار بسیار لذت بخش است مطالبی که بدون هیچ چشم داشتی در اختیار مان قرار میدهید،سپاس فراوان،،،بنده کیک بوکس کار میکنم،،میخواستم بدونم چه رشته ای در کنار بوکس کار کنم تا بتونم یک مبارز خوبی بشم،البته هدفم مسابقات نیست،27سالمه ،قدم 170,بدنم تا حدودی انعطاف داره
  __________
  سلام سپاس
  با توجه به اینکه استایل سرپا رو کار میکنید یک رشته خاک رو هم انتخاب کنید مثل جوجیتسو
  به فایتر بسیار کاملی تبدیل خواهید شد

 • ارسلان

  با سلام
  من قبلا هاپکیدو کیوکوشین کاراته و کشتی کار کردم ولی نه به صورت حرفه ای.
  چند وقتیه فکری تو ذهنمه اینکه به سمت ووشو برم و با تمرین فشرده به المپیک 2020 برم با اینکه فقط 3 سال دیگه وقت هست ولی وقتی به دیگران گفتم مسخرم کردن و گفتن خیلی خیال پردازی اگه تو این کاره بودی تو رشته های قبلیت موفق میشدی.
  به نظر شما با تمرین میتونم به اونچیزی که فکر میکنم تا 3 سال آینده بهش برسم؟
  ممنون از زحمات شما
  _____________-
  سلام
  کار نشد نداره ما فایتر داشتیم که یکسال بعد از شروع تمرینش به مسابقات معتبر قفس رسیده ولی همه چیز بستگی به این داره که شما خودتون چقدر تلاش میکنید آیا بدنتون تحمل تمرینات فشرده رو داره ، مربیتون به خوبی آموزش میده و چه تعداد مسابقه برای انتخابی برگزار میشه که باید در تمام آنها مدال بیاورید ! در ضمن بعنوان یک توصیه طلایی باید بگم که کلاس خصوصی رفتن زیرنظر اعضای تیم ملی که در حال تمرین و مسابقه هستند بسیار و بسیار کارآمد است و شما رو به هدف نزدیکتر میکنه

 • علی رضا

  با سلام من حدود یک سالی میشود که کیک بوکس کار میکنم تمام حرکات مشت و لگد را به خوبی و قدرت بالا انجام میدم اما اصل نمیتونم با حریفم جدی مبارزه کنم و در مبارزه خشن نیستم و نمیتونم ضرباتم و با قدرت صد در صد بزنم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم
  ____________
  سلام بیشتر تایم تمرین رو روی اسپارینگ کار کنید و دو دقیقه آخر هر اسپارینگ را صددرصد تمرین کنید تا این مشکل رفع شود . یکسال مدت زمان کمی است و نمیتوان انتظار داشت فقط با یکسال تمرین فایت بی نقصی داشت

 • Oktay

  با سلام و خدا قوت به شما استاد گرامی….من از سن 16 سالگی تا 19 سالگی بوکس کار کردم.البته قبل از اون کونگ فو و جودو هم کار کردم ولی مداومت به خرج ندادم.الان 23 سالمه و حدودا چهار سالی میشه که اصلا سمت هنر های رزمی نرفتم.به دلیل علاقه ای کع دارم میخوام ام ام ای رو به صورت حرفه ای شروع کنم و تا قهرمانی ادامه بدم .فقط یه سوال پیش میاد که آیا این تصمیم برای سن من دیر نیست ؟ از سن 23 سالگی شروع کنم چند سال ططول میکشه که من حرفه ای بشم و بتونم تو مسابقات قهرمانی شرکت کنم .این تصمیمی که میخوام بگیرم مطمئنم مسیر زندگی منو کاملا عوض خواهد کرد.از همه لحاظ حیطه کاری و درامد و …. لطفا راهنماییم کنیین
  _____________
  سلام
  تایم دقیق نمیشه تعیین کرد بستگی به استعداد ذهنی و جسمی شما داره . اگر مربی کاردان و کاربلدی داشته باشید با تمرین منظم در زمان نسبتا کوتاهی پیشرفت میکنید . ما فایتر داشتیم که دوازده ماه تمرین داشته و وارد مسابقات شده و الان برای کمربند قهرمانی جهان فایت داره ! پس رزمی یک موضوع نسبی هست . به شما و پشتکار و میزان بارفنی مربیتون بستگی داره

 • حسین

  سلام و عرض ادب و احترام
  ممنون از سایت خوبتون و راهنمایی های با ارزشتون
  استاد گرانقدر چندین سال است که مشغول به فراگیری رشته ی کیک بوکسینگ هستم و علاقه خاصی به شکستن اجسام دارم که حتما تمرینات خاص و برنامه مخصوص خودش رو باید داشته باشه .
  چطور بعضی از اساتید میتونن اجسام رو با سر بشکونن آیا مشکلی براشون پیش نمیاد.
  برای شکستن اجسام سخت با ساق پا و دست با چه برنامه ای میتونم پیش برم . اگر لطف بفرمایید به ایمیلم ارسال بفرمایید ممنون میشم.
  پیشا پیش از راهنماییتون کمال تشکر رو دارم.
  سپاس
  _________________
  سلام . متاسفانه ارسال به ایمیل نداریم .
  شکستن اجسام با سر یک کار بشدت غیرحرفه ای و غلط است که امروزه اثرات مخرب آن مشخص شده اند
  برای شکست اجسام ما تقویت عضلات و همینطور استخوان نواحی درگیرِ شکست اجسام رو توصیه میکنیم و همینطور شروع تمرین برای شکست اجسام با ورژن ساده تر و سبکتری از اجسام شکستنی ! مثلا از شکست چوب های سبک و راحتر تر شروع بشه و پله پله بر سختی جسم شکستنی اضافه بشه در این صورت ضمن تقویت پله پله ی استخوان ، ریسک آسیب به حداقل میرسد .

 • رضا s

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  من 16 سالمه و سه ساله ووشو کار میکنم (کمر ابی هستم)ویه مشکل اساسی پیدا کردم ، من توی باشگاه عالی مبارزه میکنم طوری که حریف عام دان یک و دان یک به بالا هستن واغلب هم بهشون غالب هستم ولی توی مسابقات نمیتونم خودمو نشون بدم و نمیتونم خوب حرکاتمو بزنم مشکل چیه؟؟
  _____________
  سلام این مشکل یک مسئله عادی در بین رزمی کاران است البته تا یک مدتی ! معمولا ترس بخاطر عدم شناخت پیش میاد یعنی شما تصور کاملی از فضای مسابقه و عملکرد حریف ندارید و براتون ناسناخته هست اغلب این ترسها ریشه ی صحیح و منطقی ندارد و باید جلوش ایستاد که معمولا با فایت کردن با رقبای حرفه ای و متنوع ، فایت کردن در شرایط مشابه مسابقه ، شبیه سازی جو و شرایط روانی مسابقه ، حضور پیدا کردن در تمام مسابقات ، دیدن فیلم مسابقات این مشکل رفع میشه .

 • علیرضا

  سلام خسته نباشید ممنونم از سایت خوبتون من دوسال هست که کیک بوکسینگ کارمیکنم اما هر کاری میکنم ترس چشمم نمیریزه و با هر زربه چشممو میبندم چیکار کنم
  ___________
  سلام …خیلی عجیبه ! دوساله و هنوز چشمتون بسته میشه ؟
  قبلا اتفاقی نیفتاده که باعث ترستون بشه ؟ هرچی هست این مسئله کاملا بعد روانی داره و بنظرمیرسه خیلی ریشه داره چون دوسال زمان زیادیه حتما و حتما ایمیل خود را برای ما ارسال کرده از دوستان روانشناس کمک گرفته چاره ی کار را ایمیل خواهیم کرد .

 • هادی...

  با سلام.من ۱۹سال دارم قدم ۱۹۲.وزنم ۹۵.قدرت بدنی بالایی دارم ولی نفس خیلی کمی دارم و نمیتونم تمام زورمو استفاده کنم معمولا.تازگیا دیسک کمرم گرفتم.به نظرتون میتونم واس ام ام ای آماده بشم یا به خاطر دیسک باید واس همیشه ورزشو کنار بزارم؟ممنون
  _____________
  سلام ، پیشنهاد میکنم برای کمتر شدن مشکلات دیسک اولا وزنتون رو کاهش بدید (منظور آنکه از بافت چربی خود کم کنید به روشهای اشتباه رو نیاورید چون فقط لازم است درصد چربی کمتر شود) چون کاهش وزن خودش خیلی به دیسک کمک میکنه و دوم اینکه روی تقویت عضلات شکم و عضلات فیله خیلی کار کنید هرچقدر فیله ها و عضلات شکم قوی تر بشه فشار از روی دیسک برداشته میشه و درد کمتر میشه ، نوزده سال خیلی سن کمیه برای دیسک ! علت بوجود آورندش چی بوده ؟ روی اون تمرکز کنید . ریکاوری تمریناتت شنا ،ماساژ و راه رفتن در آب باشه تا بدن ریلکس بشه هرازگاهی از فیزیوتراپی استفاده کن برای کمر و اینکه دیسک کمر اصلا آسیب ناتوان کننده نیست که بخاطرش ورزش رو ترک کنی اما ام ام ای چون حرکات کشتی و جوجیتسوی زیادی داره باید بعد از قوی کردن کاااامل عضلات کمر تست کنی ببینی تمرینات ام ام ای چطوره اگر خیلی درد رو برد بالا روی رشته رزمی دیگه ای تمرکز کن اگرهم نه اذیت نکرد که مشکلی نیست و بچسب به تمرین ام ام ای .
  روی شکل نشستن و خوابیدنت هم خیلی تمرکز کن تا بدنت بدفرم نباشه و به مهره ها فشار باید .

 • رزمی

  سلام دوباره خدمت شما

  بنده ۱۵ سالم هست و رزمی کار میکنم رفتن به باشگاه بدنسازی خوبه برای بنده ؟ موثره؟ بوکس و‌ نینجوتسو کار میکنم
  ___________
  سلام ، بله طبعا بدنسازی بدون مصرف هیچ مکمل دارو و هورمونی تاثیر مثبت بر روی تقویت عضلات داره اما چون سن رشد هستید توصیه میکنم فشار زیادی به بدنتون وارد نکنید نینجوتسو و بوکس هردو سنگین هستند نهایتا هفته ای یک جلسه بدنسازی کافیست

 • مهدی

  سلام من ووشو کارم قدم تقریبا 188 و وزنم75 و سنم 16 است .من از قدرت بدنی بالایی برخوردارم ولی زووود نفس کم میارم و در حرکات زیاد سریع نیستم میشه راهنم ایی کنید بهتر عمل کنم ممنون
  __________
  سلام ورزش های هوازی و پلایومتریک مشکل شما را حل میکند

 • یاس

  با سلام و خسته نباشید…
  من 15 سالمه قدم 168 وزنم 45 . 5 سالیه ک کاراته شیتورو کار کردم و مقام سوم اسیایی دارم (قبلام ووشو کار کرده بودم)مربی کاراته مون به دلیل مشکلاتی ک داشت باشگاهو ترک کرد…شهرمونم همین یه باشگاه کاراته رو داشت .منم اسیب های روحی زیادی خوردم طوری ک الان اصلا از کاراته خوشم نمیاد…
  استاد به نظرتون ووشو رو ک قبلا رفته بودم ادامه بدم میتونم به جایی برسم چون خیلی انگیزه م بالاس…
  ___________
  سلام متاسفم همچین مشکلی پیش اومده
  بله اگر انگیزتون بالاست و اینطور که مشخصه استعداد بالایی هم دارین ووشو رو ادامه بدین

 • AliReza

  سلام ب شما دوست عزیز خدا قوتتون بده
  من 18سالمه 63 کیلو وزن و 170سانت قد از بچگی علافقه ی زیادی ب رشته های رزمی خصوص بوکس داشتم ولی ب خااطر مخالفته پدر و مادرم نتونستم برم . من کیوکوشین کاراته و هاپکیدو کار کردم اما ب خاطر اینکه علاقه نداشتم رها کردم ددر 3 -4ماه اخیر کشتی کار کردم و واقعن دوستش داشتم آسیب های زیادی دیدم و لی ب خاطر علاقم ادامه دادم . پدر و مادرم بالاخره راضی شدن ک وکس کار کنم خواستم بپرسم من نسبت ب سنم قدم و وزنم میتونم تو این رشته موفق شم؟از نظر شما بوکس رو دنبال کنم یا کشتتی؟
  ممنون از شما دوست عزیز بابت مطالبتون
  ___________
  سلام
  بوکس رشته ی خوبیه هم در بخش آماتور المپیکی هست هم اینکه در بخش بوکس حرفه ای لیگ و مسابقات معتبر دارد ورزش سنگین و پرهیجانی است
  از نظر سختی در مدال آوری با کشتی تفاوتی ندارد هردو رشته ی کشتی و بوکس در ایران محبوبیت و اعتبار دارند
  اما نظر شخصی بنده اینه که رشته ای که بازیکن علاقه ی خیلی زیادی بهش داشته باشه ، خیلی مناسبتره
  اگر به بوکس علاقه دارید به سراغ همین رشته برین اما بی گدار به آب نزنید و عاقلانه انتخاب کنید پس سعی کنید : 1. از مربیان حرفه ای و فنی و بانفوذ بهره ببرید و 2. بررسی کنید وضع بوکس در محل زندگیتان چگونه است آیا اعزام به مسابقات دارد و 3. آیا در زمینه این رشته فعال هست یا نه ، این فاکتور ها بسیار مهم هستند اگر هرسه فاکتور عالی بود بعدا از کشتی فاصله بگیرید .

 • س

  سلام خسته نباشید من ووشو کار هستم 5ساله ولی هرچی مسابقه میرم سوم میشم الان چند روزه دیگه مسابقاته ولی اصلا دلم نمیخاد برم
  ______________
  سلام ، خب جواب این سوال خیلی مفصله اما به صورت خلاصه باید بگم که علت این سوم شدن رو باید پیدا کنیم ، تمرینات تکراری ، نداشتن حریف تمرینی جدید ، اضافه نشدن متدهای جدید فایت ، داشتن یک مدل مبارزه ی تکراری که حریف به راحتی آنرا یادبگیرید و شما را شکست دهد و اینکه دو نفرحریف شما که اول و دوم میشوند را هم باید آنالیز کرد که چه برتری خاصی دارند که بر شما پیروز شده اند .
  در کل :
  تمریناتتون رو عوض کنید ، تمرینات پلایومتریک ، بدنسازی ، میت زنی ، کیسه زنی ، تمرینات ایستگاهی ، را کامل عوض کنید و انجام بدین ، شدت تمرینات رو بیشتر کنید
  سعی کنید حریف تمرینی بیشتری پیدا کنید
  تکنیک های ساده ای که بلد هستین رو ترکیب کنید ، روی فریب دادن حریف تمرین کنید
  ببینید ضعفتون کجاست از کجا و چه ناحیه ای امتیاز از دست میدین ، وقتی پیداش کردین بشدت روش کار کنید .
  فیلم های جدید مسابقات ووشو رو نگاه کنید و سعی کنید اگر نکته ی جدیدی داره تمرین کنید
  روی تغذیه تون کار کنید و انرژی تون رو بالا ببرید.
  روش کار رو کاملا عوض کنید و خلاقیت زیادی به خرج بدین .
  روی نقطه قوتت کار کن ! مثلا در اجرای چه تکنیکی عالی هستی ؟ روی اون بیشتر کار کن و اگر شگردی نداری حتما تلاش کن تا شگردی برای خودت ایجاد کنی
  تمام اینها کمک میکنه که تمریناتتون عوض بشه پیشرفت کنید و انگیزه بگیرید.

 • Radin

  سلام من ۹ ماهه ک کیک بوکسینگ کار میکنم و نسبت به سن و وزن و قدم (قدم ۱۷۵ وزنم ۹۱ سنم ۱۴)نفس من خیلی پایینه و قدرت بدنیم بالاس و بدلیل این تفاوت مورد توجه مربیم قرار نمیگیرم نطر شما چیه؟لطفا کمک کنید چون تابستون هم مسابقه برگزار میشه و من میخوام شرکت داشته باشم
  ممنون
  ________________
  سلام ، وزنتون با توجه به سن و قد نرمال نیست برای یک فایتر ، پیشنهادم اینه که وزنتون رو پایین بیارید و تمرکز کنید روی تمرینات هوازی مثل دویدن ، طناب زدن ، کیسه زدن سرعتی و میت زدن و یک رژیم غذایی سالم و خوب داشته باشید.

 • کام کار

  سلام خسته نباشید.مطالب بسیار عالی.من 8ساله که دارم کار میکنم وبه این نتیجه رسیدم که تا شکست نخوریم پیروز نمیشیم.همه چی به خودمون بستس که چی بخوایم.سعی خودمونا بکنیموووبازم مرسی از مطالب کاربردیتون
  _______
  سلام سپاس ،تشکر از نظرتون

 • محسن

  سلام و عرض خسته نباشید و خدا قوت خدمت شما.واقعا ازتون ممنونم که در جهت پیشرفت و ترقی ورزشکاران تلاش میکنید صمیمانه سپاسگذارم.آرزوی بهترینهارو از خداوند برایتان مسالت مینمایم.خدا پشت و پناهتون
  ___________-
  سلام سپاس از شما

 • Kosar

  سلام ببخشید من 15 سالمه و حدود چهار سال پیش تکواندو کار میکردم ولی به دلایلی دیگه ادامه ندادم الان بدنم خیلی خشک شده و دیگه اصلا انعطاف پذیر نیستم به نظرتون برای شروع دوباره تکواندو کمی دیر نیست.
  مرسی از سایت خوبتون.
  _________
  سلام ، اگر تمریناتتون رو خوب دنبال کنید و شخصا جدا از باشگاه هم تمرین بکنید میتوانید به وضع سابق برگردید

 • محمد

  با سلام وخسته نباشید.
  من 6 ماه هست که بوکس کار میکنم و به خاطر علاقه ای که به این ورزش دارم علاوه بر باشگاه روزی سه ساعت هم خونه تمرین میکنم و خیلی زود پیشرفت کردم.و به همین دلیل در مبارزات به خاطر فکر کردن به شکست در مبارزه دچار استرس میشوم که روی بوکس کردنم تاثیر منفی دارد .خیلی سعی کردم این استرس رو از خودم دور کنم ولی موفق نشدم.اگر امکانش هست راهنماییم کنید. با تشکر
  ____________
  سلام
  به خودتون زمان بدین با کمی تجربه این مشکل حل میشه ، باید و باید جلوی فکر کردن به شکست رو بگیرید . اولا که قرار نیست همه همیشه برنده باشن و یک روی سکه برده یک روی اون باخت و با باخت هیچ اتفاق وحشتناکی نمیفته که قار باشه ازش استرس گرفت ، دوما تمرکز کنید روی فنی بازی کردن ، خوب عکس العمل نشون دادن ، تمرکز رو حفظ کنید و فکرتون رو در لحظه مبارزه فقط روی خوب میارزه کردن بگذارید و اصلا به نتیجه فکر نکنید .

 • jackie

  سلام من علاقه زیادی به fight streetدارم, اما وقتی تو خیابون با کسی بحثم میشه و هنوز کار به دعوا نکشیده, کل انرژی بدنم از بین میره
  لطفا کمکم کنید
  ____________
  سلام ، این مربوط به بعد روانی و هورمونی هست ، سطح تستوسترون که بالا باشه مشکل حل میشه
  و اینکه استریت فایت آموزش های خودشو داره ، حداقل دوره ی اون هم هشت ماه بصورت فشرده هست

 • milad

  با سلام و خسته نباشید و ممنون از سایت خوبتون من تقریبا 2 سال بوکس کار کردم و یه سالی میشه کنار گزاشتم و الان 21 سالمه و واقعا علاقمندم بنظرتون اگر مجددا شروعی جدی داشته باشم میتونم خودمو برسونم ؟ با توجه به سنم اصلا امیدی هست ؟
  ممنونم
  ________
  سلام ، تمریناتتون رو کاملا تنوع بدین ، کراس فیت ، فیتنس ، تمرینات هوازی مثل دویدن و طناب زدن (در هر مدلی ) رو با تمرین بوکس مخلوط کنید ، حتما موفق خواهید شد

 • حسین

  سلام خسته نباشید. بعضی از دوستان با دیدن فیلم های اسکات ادکینز شروع ب یاد گیری هنرهای رزمی کردن اما من ۳ سال شوتوکان کاراته کار کردمو تازه فیلم های ایشون رو دیدم و تاثیر آکروبات در رزمی رو.. نمیدونم نینجوتسو کار کنم؟ یا پارکور رو در کنار کاراته؟ کمکم کنید لطفا… مرسی از سایت خوبتون
  ________________
  سلام ، معمولا ژیمناستیک و پارکور رو بعنوان یک عامل نمایشی کننده جذاب برای هنرهای رزمی شروع میکنن و ادامه میدن این فقط جنبه تفریحی و سرگرمی داره و عملا ربطی به هنرهای رزمی نداره ، چون هنرهای رزمی قوانین و عملکرد مشخصی دارند

 • fateme

  اطلاعاتی در مورد قد وزنم بدم
  قدم 165 وزنم 48 ن وزن کم کردم ن زیاد از اول تو این وزنم
  ____________
  وزنتون خیلی پایینه ، اگر تمرین رو شدید انجام دادین مراقب استراحت و تغذیه حتما باشد

 • fateme

  با سلام.
  من وشو کار میکنم اما بخاطر کنکورم چن ماهی گزاشتم زمین دوماه دیگ مسابقه داریم اما چنتا مشکل بزرگ دارم … قدرت بدنیم ب شدت کم شده ضرباتم قدرتی نداره بزرگتر از اونم نفس کم میارم ب شدت اصلا نمیدونم چیکار کنم …..
  این مشکلاتم باعث دلسردی حتی افسردگیم میشه
  لطفا جواب بدین ب شدت نیاز دارم
  __________________
  سلام
  مشکلی نداره ، با شروع تمرینات همه چیز حل میشه ، برای قدرتی شدن ضربات بدنسازی با دستگاه و تقویت دادن عضلات (بدون کوچکترین مکمل و دارو) و تمرین کیسه زنی قدرتی خیلی کمک کننده هست . دویدن در فضای باز به صورت تناوبی به این صورت که مثلا یک متر از مسیر دویدن رو با صددرصد قدرت و توانتون بدوید و باقی رو با سرعت معمولی ، مثلا در نیم ساعت دویدن سی بار اینکار رو تکرار کنید این خیلی در تقویت نفس موثره ، طناب زدن هم همینطور ، این تمرینات رو به تمرین معمولی تون اضافه کنید حل میشه همه چیز . افسردگی چرا ؟ هر ورزشکاری بارها در موقعیت افت موقت قرار میگیره و با تمرین مجدد همه چیز حل میشه

 • رضا

  سلام با عرض سلام و خسته نباشید
  من یک بارهم ایمیل دادم اما متاسفانه پاسخ داده نشد .پای من از ناحیه ران کشیده .لطفا برای بهبودی سریعتر راهنمایی کنید
  _______________
  سلام آدرس ایمیل تغییر کرده
  specialfighter888@gmail.com
  برای درمان کشیدگی اصولا زمان لازم است ، برای تسریع روند درمان ما به شما آب درمانی
  و ماساژ ملایم با پمادهای ماساژ یا روغن زیتون یا روغن کنجد به همراه حرارتی مثل سشوار (هوای گرم که حرارت را تدریجی بالا ببرد)
  توصیه می کنیم ، آب درمانی به این صورت که در آب راه برید ، یا عضله رو در آب گرم راحت ها کنید تا ریلکس بشه و تارهای کشیده شده
  بهبودی سریعتری پیدا کند .
  به پای آسیب دیده استراحت بدید و ترجیحا مدتی ازش کار نکشید ، هر حرکتی که کشیدگی رو تحریک میکنه تا مدتی که بهبودی حاصل بشه ممنوعه
  چرا که روند درمان رو عقب میندازه اگر درد خیلی شدیده ، به پزشک مراجعه کنید تا مسکن مخصوص برایتان تجویز کند .

 • رضا

  سلام خسته نباشید
  من 4 ساله که تکواندو کار میکنم .حالا پای من از ناحیه ی ران کشیده .ممنون میشم که برای بهبودش راهنمایی کنید

 • ali

  سلام . خواهشن زود جواب بدید …. من در هفته 6 روز تمرین میکنم 3 روز از این6 روز رو به باشگاه میرم و روز های بینش رو در خانه با طناب زنی شروع میکنم بعد کیسه زنی بعد بدنسازی ( استریت ورک اوت ) به نظر شما تمریناتم زیاده ؟
  __________
  سلام
  شش روز در هفته خوبه ، سه روز جدی و نیمه سنگین کار کنید ، سه روز کاملا نرمال تمرین کنید
  اگر هر 6 روز تمرین سنگین دارید کاری نادرست است .

 • smh

  درود فراوان.
  من برای مسابقه و برنده شدن درصدد یادگیری فنون رزمی نیستم
  ولی به شدت نیاز دارم در این زمینه حرفه ای بشم
  روشی که من برای ادامه زندگیم انتخاب کردم به چنین آمادگی ای نیاز داره
  خیلی وقت صرف کردم تا درمورد انواع رشته های رزمی به آگاهی لازم برسم، اما متاسفانه بی نتیجه بود و من نتونستم به انتخاب مناسبی از بین رشته های متنوع رزمی دست یابم.
  لطفا استاد کهنه کاری که بتونم ازشون مشاوره بگیرم بهم راهنمایی کنید.
  سپاس.
  _____________
  سلام ، می توانید از استاد آرجان جاوند ، استاد علی خنجری ، استاد احمد احسانی ، استاد سید احمد معین کمک بگیرید
  آی دی اینستاگرام : alidaggerkhanjari . picassomo . arjan.javand
  seyshinkyokushinehsani

 • امیرارسلان

  سلام و خسته نباشید
  واقعا دمتون گرم
  اولین سایت ایرانی هستید که با دیدنش واقعا آدم لذت میبره
  تمام مطالبتون مفیده و من دنبال میکنم
  من چند تا سوال داشتم ازتون ولی همشو یکجا بیان کنم راحت تره ممنون میشم جواب بدید
  اول معرفی میکنم, من 15 سالمه, قدم 170, وزنم 73 بود با ورزش خودمو رسوندم به 65 اینطورا
  من ام ام ای کار میکنم و چیزی نمونده که کمربند قهوه ای بگیرم
  راستش من از نظر خودم زیاد فایتر خوبی نیستم
  زود نفس کم میارم, توی خاک نمیتونم خوب مبارزه کنم, حریفو نمیتونم خاکش کنم ولی اگه به حق بگم بوکسم عالیه و این که توی باشگاه ما کسی هم قد و قواره ی من نیست با بزرگا مبارزه میکنم شاید از این نظره که اینطوری میگم
  سوالم اینه که
  1-چطوری میتونم از اینی که هستم بهتر باشم
  2-بدن من 20% چربیه میخوام آب کنم و بدنمو ورزیده (فیتنس کنم) البته بدون باشگاه رفتن
  3-شما چه رژیم غذایی رو برای من پیشنهاد میکنید یا چه توصیه هایی در تغذیه و برنامه زندگی من دارید
  اگه زحمتی براتون نیست به ایمیلم پیام بدید که داشته باشم
  خیلی ممنون
  ________________
  سلام
  1. با تمرین بیشتر و هوشمندانه تر (یعنی تمرین منظم و با برنامه)
  2. در اینباره ، در جواب ایمیل شما پاسخ مناسب داده شده
  3. کالری تان را محاسبه کنید ، سالم خوری (تا حد امکان نخوردن تنقلات مضر ، چربی های ترانس ، گوشت و غذا های پرچرب) بهترین گزینه است

 • یعقوب

  سلام و خدا قوت به شما…یک سوال داشتم.چطور فیلم آموزش تکنیک های موی تای یا کیک بوکس رو تهیه کنم؟از مبتدی تا پیشرفته…چرا در سایت خودتان حرکات و تکنیک ها رو آموزش نمیدید؟
  ______________
  سلام سپاس ، در شبکه اشتراک گذاری ویدئو نظیر آپارات و نمونه های خارجی میتوان به آنها دسترسی پیدا کرد
  اگر فیلم مناسب با آموزش صحیح مشاهده شد در سایت اشتراک می گذاریم

 • مهدی

  سلام خسته نباشید

  ی سوال داشتم من کیک بوکس و یو اف سی کار میکنم بدنم وسط تمرین خالی میکنه یجوری ک انگار جون از دماغم داره میزنه بیرون بی حال میشم و… من موندم چیکار کنم??قدم ۱۹۰ وزنم ۹۹ سنم ۱۸
  وزنم ۱۱۶ بود با رژیم سخت و اشتباه خودمو رسوندم ب ۹۹
  لطفا کمکم کنید ممنون
  _____________
  سلام
  اول یه توضیح اونم اینکه یو اف سی سبک نیست ، اسم معتبر ترین لیگ مبارزه هست که استایل کاری در اون ام ام ای هست . پس شما ام ام ای کار می کنید در کنار کیک بوکس ، دوم بابت مشکلی که ایجاد میشه ، در اصطلاح عامیانه میگن بدنتون خالی کرده ، تمرینتون زیاده و تغذیه احتمالا بخاطر قصد کاهش وزن ، ضعیف و ناکافی هست پس باید تغذیه رو حتما کنترل کنید ، باید برای تایم های میان تمرین یک خوراکی انرژی زا و مقوی دریافت کنید ، مثلا یک موز و چندعدد بادام خام یا چند عدد پسته ، یا یک شیک متشکل از آب ، مقداری اسفناج ، کمی پودر پروتئین یا اگر قصد مصرف پروتئین ندارید اگر ماست یونانی در دسترس بود ماست یونانی اگر نبود دو تا سه قاشق ماست کم چرب یا کمی پنیر کم چرب ، نصف یک موز ، دو عدد خرما (همه را در ظرف ریخته و کاملا مخلوط کنید) ، نیاز به دریافت انرژی دارید ، اگر قصد دارید وزن کم کنید ، تعداد وعده های غذایی را به شش وعده برسانید ، صبحانه متشکل از غلات سالم مثل جوی دو سر یا نان سبوس در کنار میوه و پروتئین و چندعدد بادام و برای میان وعده ها کالری کمتری درنظر بگیرید ، شام ترجیحا سبزیجات در کنار گوشت سفید آبپز یا کبابی و ناهار هم متعادل و متنوع مصرف کنید تا دچار کمبود انرژی نشوید ، وقتی تغذیه ی شما ضعیف باشد بدن وارد فاز کاتابولیک یا تخریب میشود و از عضلات شما بر میدارد برای ادامه ی حیات ، وقتی عضله کمتر شود ، بدن دچار ضعف های شدید میشود و حین تمرین شما فشار بسیار غیر عادی و سنگینی را متحمل خواهید شد

 • حسین

  با سلام و خسته نباشید از سایت خوبتون
  من موی تای کار میکنم چند روزی هست که سفید رونم مصدومه
  کیسه یخم روش گذاشتم اما خوب نمیشه
  ضربه بدی از استادم خوردم و یک هفتس نمیتونم روی پام راه برم
  و فلجم از استاد پرسیدم گفت برات عادی میشه و باید عادت کنی!!!
  بنظرتون چکار کنم زود تر خوب شم باتشکر خیلی ممنون از سایتتون
  ___________________
  سلام سپاس
  باتوجه به اینکه عضلات پا به خصوص ران پا از عضلات بزرگ است
  و دارای بیشترین تارهای ماهیچه ای است لذا اگر دچار آسیب دیدگی شود
  حداقل سه هفته و بیشتر برای بهبودی زمان نیاز دارد . به نظر میرسد
  به دلیل اصابت ضربه دچار کوفتگی و ضرب دیدگی شدید در عضلات پا شده اید
  کیسه یخ برای بیست و چهار ساعت اولیه مناسب است پس از آن
  سرد کردن را متوقف کنید ، روزانه دوبار منطقه ی دردناک را زیر دوش آب گرم(بین گرم و داغ)
  ماساژ دهید .
  با استفاده از حوله ی داغ یا سشوار ، منطقه را کاملا گرم کرده و از پماد های ضد درد
  روی منطقه زده و ماساژ کامل دهید و با یک پارچه ، عضله را نرم و راحت ببندید .
  به عضله استراحت داده و اگر با وجود انجام هفت روز از این نکات درد و گرفتگی باقی ماند
  این کارها را ادامه داده و تمام مناطق دردناک را با پدضد دردعضلانی (مشمع طبی کاپسیکوم)
  روی محل چسبانده و اجازه دهید مداوا شود .

 • Rahman

  سلام خسته نباشید استاد .
  من دوسال ووشو کار کردم حالا ی مشکل کوچیک توی گردنم پیدا کردم رفتم دکتر گفت تا مدتی کار نکن بعد از اون مدتی که گذشت ترس دوباره از شروع دوباره دارم اما علاقه هم خیلی زیاد دارم نمیتونم چیکار کنم تا جایی بعضی وقتا حالم از خودم بهم میخوره .
  بنظرتون باید چیکار کنم؟!!!!
  _________________
  سلام سپاس
  باید بررسی کنید ببینید کجای تمرینات روی گردن فشار وارد شده احتمالا ، تکنیکی یا تمرینی غیر استاندارد و یا اشتباه انجام شده همین امر باعث ایجاد ترس شده ، تمرینات را با ملایمت آغاز کنید هرجا فشار روی آسیب دیدگی حس شد ، به دنبال شکل کاملا صحیح اجرای فن باشید و سعی کنید از انجام مکرر آن تا زمان برطرف شدن کامل ترس و آسیب دیدگی اجتناب کنید . به جنبه روانی ماجرا هم توجه کنید ، خونسرد باشید و بدانید حال که آسیب دیدگی برطرف شده ، با دقت روی نحوه ی اجرای کار خطر تکرار آسیب دیدگی به حداقل میرسد . در مرحله ی آخر سعی کنید با ملایمت تمرینات تقویت کننده عضلات گردن را زیر نظر یک مربی کاردان و متخصص شروع کنید و حتما وی را از نوع آسیب دیدگی مطلع کنید .

 • جواد

  سلام
  ممنون از سایت خوب تون
  من 15 روز دیگه مسابقه دارم
  وای افت شدیدی کردم
  برای همین در سه شفت دارم تمرین میکنم ولی نمیدونم چه تمرین های رو زیاد انجام بدم
  من کیوکوشین کار میکنم
  متاسفاننه بلد نیستم برنامه تمرین بریزم
  اگه نظری دارین بهم کمک کنه ممنون میشم
  _____________
  سلام
  اگر سه تایم تمرین دارید ، حتما باید مسئله خواب شبانه و تغذیه رعایت شود . از تمام مواد مغذی در رژیم خود بهره ببرید .
  یک تایم را به مبارزه اختصاص دهید ، یک تایم به تمرینات هوازی برای نفس و تمرینات قدرتی اختصاص دهید و تایم دیگر مرور فن و تکنیک انجام دهید .
  مابین تمرینات سعی کنید فاصله باشد ، وعده ی پیش از تمرین از کربوهیدرات بیشتر تشکیل شده باشد نظیر برنج قهوه ای و وعده ی پس از تمرین باید حاوی پروتئین با کیفیت مثل سینه مرغ آبپز باشد تا عضلاتتان آسیب نبیند . در ضمن از نوشیدن فراوان آب به همراه کمی نمک و کمی عسل غافل نشوید . میت زنی برای سرعت ، کیسه زنی برای قدرت و تمرین مرتب فایت برای برگشت افت را زیاد انجام دهید ، یک هفته قبل از مسابقه فایت را به اسپارینگ تبدیل کنید .طناب زدن را هم فراموش نکنید
  موفق باشید

 • hamed

  سلام اومدن زمستان رو تبریک میگم…خیلی وقته سایت خوب شما مطالب رو آپدیت نمیکنه….
  ___________
  سلام سپاس ، در تلاش برای بهبود کیفت سایت و بالاتر بردن بار فنی و علمی مطالب هستیم

 • هادی

  باسلام مجدد. پیام گذاشتم اما جواب ندادین… عرض کردم من 31 سالمه و قد 180 وزن 95- کمردرد قدیمی دارم. میخوام یک رشته ورزشی رو شروع کنم قبلا خیلی سال پیش تکواندو میرفتم. الان نظرم وینگ چون یا بوکس هست. میخام درکنارش وزنه هم بزنم. لطفا بگید نظر شما چیه ؟ چه رشته ای رو پیشنهاد می کنید باتشکر
  ____________
  سلام .
  پاسخ شما را داده ام . موفق و سربلند باشید

 • hadi

  باسلام و خسته نباشید، سایت بسیار خوبی دارید دمتون گرم، من ۳۱ ساله هستم و وزنم به صد رسیده بود الان سالمتر و کمتر میخورم و پیاده روی و دوبار درهفته فوتبال نبمه سنگین، قدم ۱۸۰ وزنم ۹۵، قبلا در سن ده سالگی دوسال تکواندو رفتم که الان یادم رفته، مبخوام یک ورزش رزمی رو شروع کنم ولی یه کمردرد قدیمی دارم که میترسم بدتر بشه، میخوام بدونم چه رشته ای رو انتخاب کنم بهتره؟ دنبال سلامتی و تناسب اندام هم هستم که درکنار رزمی حتما سبک وزنه هم بزنم، بنطر شما ممکنه؟ نطر خودم وینگ چون یا بوکس هست درکنار وزنه زدن سبک، لطفا راهنمایی کنید چکارکنم، نظر شما برام بسیار مهمه ممنون مانا باشید.:-)
  ____________
  با سپاس از شما . باتوجه به اینکه نوع آسیب دیدگی کمر برای ما نامشخص است لذا توصیه میشود جهت اطمینان یافتن حتما از پزشک مشورت بگیرید چرا که اکثر هنرهای رزمی کمر را هم درگیر میکند اگر پزشک تایید کرد که ورزش رزمی سبک مناسب شماست ، جهت رسیدن به تناسب اندام ، وینگ چون و یا کیک بوکس از بوکس تاثیر بیشتری دارد چرا که در بوکس به ناچار بایستی رقص پا رفته و جابه جایی های زیاد داشته باشید پس به کمر فشار زیادی وارد میکند، از تردیمل با سرعت زیادتر استفاده کرده و وزنه را بدون مکمل و دارو زیر نظر مربی مجرب و کاردان آغاز کنید ، پرتکرار و با وزنه های سبکتر شروع کنید و دریافتی چربی و کربوهیدرات را کنترل کنید .
  موفق و سلامت باشید

 • mahdi7

  سلام خوب هستین؟خسته نباشین
  کمتر از یه ماهه که با سایت شما آشنا شدم کاملاً اتفاقی
  در طول این مدت همه مطالب، فیلمها، تصاویر و همه سوالاتی که از شما پرسیدن و شما پاسخ دادین رو خوندم
  در خیلی از سوالات از شما پرسیدن که چطور میتونیم مثل اسکات ادکینز یا تونی جا و… باشیم ولی من میگم چطور میتونیم مثل خود شما باشیم چون من تنها چیزی که از ادکینز، تونی جا و … دیدم فقط یه چن تا فیلم رزمی و اکشن بوده ولی با شما هنرهای رزمی رو شناختم وباعث شد تغییری در مسیر زندگی خودم بدم انقد از کیوکوشین تعریف کردین که منم بهش علاقه پیداکردم و چون رشته رزمی خود شما هم کیوکوشین هست تصمیم گرفتم به این رشته زیبا برم هرچن که تاحالا هیچ ورزشی انجام ندادم میترسم در کیوکوشین آسیب ببینم
  تنها کاری که از دستم برمیاد اینه که یه تشکر ویژه ازتون بکنم هر چن هر چقدر هم تشکر کنیم بازم کمه خیلی دوس دارم براتون یه کار مفیدی انجام بدم تا بلکه اینطوری بتونم گوشه ای از زحمات شما رو جبران کنم
  بسیار ممنونم استاد
  __________________
  سلام
  سپاس از الطاف شما ، باعث افتخار گروه ماست که همچنین مخاطبان فهیم و محترمی چون شما و امثال شما داشته باشیم . انشاا… در سایه حق تعالی موفق و سلامت باشید . اوس

 • محمد

  ممنون از مطالب بکروتازتون
  ________
  سپاس

 • hamed

  خدا قوت…مرسی از جواب، کامل خوب بود… یه سوال دیگه دارم… برای سفت شدن حد مطلوب ساق با روی پا ، تو حداکثر سه ماه ،چه نوع تمریناتی خوبه وفشار لازم رو میاره ممنون..
  _____________________
  درود ، خواهش میکنم ، برای سفت شدن در مدت زمان کوتاه ، میت زدن با شتاب و کار کردن با کیسه سفت و سنگین ، فشار لازم را ایجاد میکند

 • hamed

  سلام یه راهنمایی میخواستم ببینم رزمی کارها تا چند مرتبه میتونن دویدن رو طول هفته ادامه بدن (مثلا از7 دفعه تا 10 دفعه و…)؟ برای تنفس وقدرت منظورمه..لم این دویدن چه جوریاست ؟مشکلی نیست هرموقع خواستیم بدویم؟
  _____________________________
  درود بر شما ، سه الی چهار مرتبه دویدن در طول هفته کفایت میکند . زمان این دویدن بین چهل دقیقه الی یک ساعت میتواند باشد . برای وارد آوردن فشار بیشتر برای تحریک حجم ریه ها و آمادگی بیشتر ضربان قلب بهتر است چت ست سی ثانیه ای ، با صددر صد سرعت و قدرت ، یک قسمت از مسیر را بدوید .
  موفق باشید

 • بابک

  سلام من چند تا سوال داشتم اول اینکه برای شروع یادگیری ورزش رزمی سن و سال چقدر مهمه یعنی سن 26 سال دیر نیست؟
  سوال دوم کسی هست که بشه ازش روش های اسکات ادکینز رو یاد گرفت
  و در آخر کدام ورزش رزمی بهتر و مناسب تر هست که حرکات آکروباتیک رو هم بشه باهاش فرا گرفت ممنون موفق باشید
  ______________
  سلام خسته نباشید
  خیر ، یادگیری سن خاصی ندارد .
  و باید بدانید که قهرمانی سن خاص دارد .
  بصورت تخصصی روش آدکینز را آموزش بدهد نه وجود ندارد ، مهارت اسکات آدکینز بر پایه
  تمرینات و تجربیات عمیق شخصی وی است ، با یادگیری و ممارست در تمرین
  و افزودن خلاقیت ، چنین تکنیک ها و روش مبارزه ای حاصل می گردد
  برای حرکات آکروباتیک ، رشته هاپکیدو می تواند گزینه مناسبی باشد
  از طریق سایت آپارات و آقای وحید بتویی ، می توانید اطلاعات تماس ایشان
  را می توانید بیابید و برای این منظور مشاوره بگیرید
  موفق باشید

 • suniker

  سلام
  خسته نباشید
  میخواستم ی سوال بپرسم شاید ربطی به فنون رزمی نداشته باشه
  بیشتر جنبه ی اخلاقی داره
  میگن ورزش با اخلاق رابطه ی مستقیم داره
  پس چرا بعضی ورزشکارا بی معرفت میشن؟
  آیا اینم ذاتیه؟
  _________
  سلام سپاس
  اون دیگه متاسفانه از عدم نادرک و نادانی شخص نشات می گیره و ربطی به ورزش نداره
  معمولا ورزشکار یاد می گیره ، ارزش به اخلاق هست
  اما عده ای با رفتارها نادرستی که از افکار خودشون سرچشمه میگیره
  متاسفانه اسم رشته ها رو بدنام کردن

 • مرتضی

  با سلام و خسته نباشید.مطلبتون عالی بود.شدیدا کمکم کرد.خدا خیرتون بده.
  ___________
  درود بر شما ، خوشحالم که مطالب مفید بود براتون ، موفق باشید

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت مبارز ویژه بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا