به این ده دلیل ، کودکتان را رزمی کار کنید ! Reviewed by Momizat on . چرا هنرهای رزمی برای کودکان مناسب است ؟ وقت آن رسیده تا واقع بینانه تر به مسائل بنگرید ! شما کودکتان را به کلاس های رزمی نمی فرستید چون می ترسید آنها آسیب ببینن چرا هنرهای رزمی برای کودکان مناسب است ؟ وقت آن رسیده تا واقع بینانه تر به مسائل بنگرید ! شما کودکتان را به کلاس های رزمی نمی فرستید چون می ترسید آنها آسیب ببینن Rating: 0

به این ده دلیل ، کودکتان را رزمی کار کنید !

InstituteClass_1393

چرا هنرهای رزمی برای کودکان مناسب است ؟

وقت آن رسیده تا واقع بینانه تر به مسائل بنگرید ! شما کودکتان را به کلاس های رزمی نمی فرستید چون می ترسید آنها آسیب ببینند ؟ و به کلاس هایی اعم از والیبال و فوتبال میفرستید چون آسیب نمی بینند ؟ واقع جای تاسف است . تفکر سنتی در گذشتگان این باور  بسیار بسیار غلط را مرسوم کرد اما واقعا بهتر است سری به آمار و ارقام های علمی ارائه شده بزنید و جویای عمق فاجعه شوید ! در آن صورت خواهید دید که جایگاه هنرهای رزمی در بین خطرناک ترین و آسیب رسان ترین ورزشها واقعا کجاست ؟ و این ورزش پر اهمیت ، تا به چه حد مورد ظلم واقع گردیده ! دوری از منطق چرا ؟

آیا خبر دارید ، هنرهای رزمی برای کودکانتان چه فوایدی دارد ؟

1 . نظم و انضباط !

عدم داشتن انضباط در کودکان برای والدین بسیار عذاب آور است . خوب است بدانید هنرهای رزمی با داشتن قوانید و قواعد معین تا حد زیادی کودک شما را منظم و منضبط تربیت می کند

2 . ادب و احترام !

همه ی کودکان مودب و متین هستند اما آیا منعکس کردن احترامی که شما آموزششان می دهید در رفتار و کردارشان ، ایرادی دارد ؟ ایرادی دارد کودک شما در رفتار و عملکرد ، مثل یک جنتلمن باشد ؟ قطعا پاسخ خیر است . پس خوب است بدانید ، هنرهای رزمی با آموزش دادن جنبه ی عملی احترام و ادب به کودکان از همان سنین پایه ، رفتار آنهارا شکلی صحیح داده و ادب و احترام گذاشتن به کوچک و بزرگ و رعایت ادب در هنگام گفتار را کاملا عملی به آنها آموزش داده و نتیجه کاملا مشهود خواهد بود .

3 . تاثیر هنرهای رزمی بر وضعیت تحصیلی !

یکی از پوچ ترین دلایل انصراف والدین از آوردن فرزندانشان به کلاس های رزمی در طول سال تحصیلی یک بهانه ی واهی است : به درسش لطمه وارد میشود ! متاسفانه یا خوشبختانه این ادعا از نظر علمی کاملا رد شده است . تحقیقات ثابت کرده است که کودکانی که ، ورزش های رزمی را انجام میدهند ، بین سی و چهار تا چهل درصد از همسالان خود که رزمی کار نمی کنند، در حل مسایل پیچیده ریاضیات موفق ترند . همچنین تحقیقات دانشمندان کالفرنیا اثبات کرد که کودکان رزمی کار در مواجهه به مسایل فیزیک ، راه حل های موثر تر و منطقی تری اجرا می کنند . همچنین ، در بخشی از تحقیق مشخص شد ، توانایی حفظ دروس و تقویت مغز و حافظه نیز در کودکان رزمی کار پانزده درصد بیشتر است . مزیت از این بیشتر ؟

IMG_2121

4. خداحافظ استرس و عصبانیت !

اگر کودکتان زود عصبی میشود ، فورا دچار استرس میشود یا با شما مشاجره می کند و مشاجره هایش توام با خشونت و عصبانیت است ، او را به کلاس های رزمی بفرستید ، ضربه زنی مکرر ، انجام مبارزه و تمرینات فیزیکی ، از جمله ی موثر ترین راهکار های تخلیه فشار های عصبی و خصوصیات منفی روانی در کودکان است .

5 . کودکتان ترسو است ؟

ترس ، یک خصلت شایع در کودکان است ، اغلب کودکان از تنها خوابیدن در اتاقشان می هراسند و یا از تاریکی و …. می ترسند ، ترس به دلیل عدم آگاهی است و عدم آگاهی مربوط به عدم تمرین دادن ذهن است ، هنرهای رزمی با آموزش تمرکز ، قرار دادن فرد در موقعیت هایی که وی وادار به گرفتن تصمیم های صحیح است (موقعیت مبارزه) ذهن او را باز کرده و با پرورش حس مثبت شجاعت ، این مشکل را بر طرف میکند .

6 . درمان ضعف جسمانی

قرار نیست از همان اولین جلسه ، کودک شما ، مطابق با استاندارد های یک رزمی کار حرفه ای تمرین ببیند ! پس جای نگرانی نیست ، هنرهای رزمی با درگیر کردن مفاصل ، استخوان ها و ماهیچه ها و بهبود سیستم خون رسانی و تنفسی و همچنین دارا بودن فعلیت هایی که استخوان ها و ماهیچه هارا تقویت کرده ، هم نشاط و سلامتی را به کودک شما بر میگرداند ، هم مانع ضعف استخوانی میشود . همچنین ، با تقویت سیستم ایمکنی فرد ، مانع از ابتلای کودکتان به انواع بیماری ها میگردد

7 . کودکتان مسئولیت پذیر نیست ؟ مستقل نیست ؟

داشتن یک کودک که دایما به پدر و مادرش برای انجام هرکار ولو بی اهمیتی وابسته باشد ، واقعا ناراحت کننده است ، ما با پدر مادرهای نگران زیادی مواجه می شویم که فقط یک جمله می گویند : او بدون من یا پدرش از عهده ی کاری بر نمی آید ! جای نگرانی نیست ، در هنرهای رزمی ، هر فرد بسته به سنش ، دارای مسئولیت میشود ، او نسبت به آموخته هایش مسئول است ، باید تک نفره ، تمرین کند و آموخته هایی را که تمرین کرده و حالا آنها را به شکل مطلوب رسانده ، نشان استاد یا ترینر دهد . در موقعیت های تمرین و مبارزه زمان هایی پیش خواهد آد که او کاملا تنها باید تصمیم بگیرد و یا با جمع کردن ساکش ، آماده کردن لوازم داخل ساک ورزشی پیش از باشگاه و آماده شدن برای کلاس و…. او به تدریج فردی مستقل خواهد شد .

8 . خداحافظ بی اشتهایی مزمن !

بد غذاوردن فرزند واقعا ناراحت کننده است چرا که عوارض جسمانی خطرناکی برای او دارد . اگر شما کودک بدغذایی داشته باشید بهتر است او را به محیط های رزمی بسپارید . هنرهای رزمی با روند کالری سوزی بالا ، سیستم عصبی اشتها را کاملا تحریک می کند و با انجام منظم تمرینات اشتهای کودک بدغذای شما هرجلسه بهتر خواهد شد . حتما شنیده اید که رزمی کار ها خوراک زیادی دارند ، این امر صحیح است و تقریبا در همه ی باشگاه ها مرسوم است ، قرار گرفتن کودک شما در میان همسالانی که خوب می خورند و خوب استراحت میکنند از لحاظ روانی نیز وی را از بی اشتهایی دور میکند .

9 . ایجاد اعتماد به نفس و روحیه عالی

همه ی ما نیازمند روحیه ی بالا برای ادامه حیات و برخورد با مشکلات هستیم اما با گسترش سرسام آور افسردگی در میان کودکان و نوجوانان ، باید واقعا به فکر بود ، انجام تمرینات منظم و صحیح رزمی که ذهن و جسم ورزشکار را درگیر می کند ، با تقویت بدن ، تراش دادن بدن وی ، ارتقا درجه و کسب مدال و موفقیت در این عرصه به کوکان اعتماد به نفس داده و آنهارا هرروز از افسردگی دورتر خواهد کرد . همچنین آنها با مفهوم شکست و تلاش دوباره برای رسیدن به موفقیت و جنگندگی در برابر مشکلات به خوبی آشنا شده ، در موقعیتشان قرار می گیرند و به فردی با اراده و تفکری محکم و منطقی تبدیل خواهند شد .

10 . دیابت نوع دو را از کودکتان دور کنید !

دیابت نوع دو براثر بی تحرکی و تغذیه غلط ، ایجاد میشود ، اگر مایلید کودکتان به خاطر کم تحرکی بیمار نشود و همواره سالم و با نشاط باشد ، معطل نکنید و همین امروز او را به یک کلاس رزمی بفرستید . همانطور که می دانید هنرهای رزمی با داشتن ترکیبی از انواع فعالیت های هوازی و بی هوازی و درگیر کردن کل بدن ، کالری سوزی بالایی داشته و موثر ترین شکل نجات فرزندان از بی تحرکی است .

موفق و موید باشید

تهیه و تنظیم » وب سایت مبارز ویژه

اخطار : کپی با ذکر نام و آدرس کامل وب سایت مبارز ویژه ، آزاد می باشد .

درباره نویسنده

Special Fighter

مبارزویژه ، معتبرترین و بزرگترین برند هنرهای رزمی مجازی ، با ارائه مطالب جدید ، علمی و بروز در زمینه تمرین ، تغذیه ، مطالب انگیزشی ، ارائه راهکارها ی فنی و مطالب مفید و کاربردی ، برای کمک به رزمی کاران و رزمی دوستان در حال فعالیت است .
آی دی اینستاگرام و تلگرام :SPECIALFIGHT@
تمام کامنتها و پرسشهای شما مطالعه شده و مطابق علم روز پاسخ داده میشود .
پل ارتباطی :
specialfight.official@gmail.com
تنها در موارد مهم و ضروری از ارتباط ایمیل اقدام کنید .

تعداد نوشته ها : 181

دیدگاه (4)

 • Mahdi

  سلام بسيار عالى

 • s.saeed

  سلام و خسته نباشید

  ممنون بابت مطالب زیبا با اجازه مطالبتان را در وبلاگم کپی کردم
  ________________
  با سلام
  حتما قید کنید که از وب سایت مبارز ویژه کپی کرده اید و آدرس سایت ما را هم ذکر کنید
  موفق باشید

 • حسین

  سلام
  خیلی جالب بود
  برادرزادم کیوکوشین کار میکنه
  ____________
  با سلام ، سپاس

 • poochai

  درود بر شما….
  ______
  سپاس از همراهی همیشگی

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت مبارز ویژه بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا