میدل کیک ها را زیر و رو کنیم Reviewed by Momizat on . بیایید میدل کیک ها را ارتقا دهیم میدل کیک ها از جمله پرکاربردترین ضربات در مبارزه هستند . داشتن یک میدل کیک اصولی از امتیازات یک فایتر به شمار میرود.در این پست بیایید میدل کیک ها را ارتقا دهیم میدل کیک ها از جمله پرکاربردترین ضربات در مبارزه هستند . داشتن یک میدل کیک اصولی از امتیازات یک فایتر به شمار میرود.در این پست Rating: 0

میدل کیک ها را زیر و رو کنیم

53a02390ea7ca

بیایید میدل کیک ها را ارتقا دهیم

میدل کیک ها از جمله پرکاربردترین ضربات در مبارزه هستند . داشتن یک میدل کیک اصولی از امتیازات یک فایتر به شمار میرود.در این پست برآنیم تا راهکارهایی را معرفی کنیم تا وضعیت فنی میدل کیک شما را ارتقا دهیم . با ما باشید .

چطور اجرا کنیم ؟

هرچه حرفه ای تر میشویم متاسفانه بعضی اوقات نسبت به شکل صحیح اجرای تکیک ها بی توجه تر می شویم . به خاطر دارید روز اول که میدل کیک را در کودکی می آموختید مربی تان به شما چه گفت ؟

به هنگام آموزش میدل کیک به شاگردان کم سن و تازه کار از اصطلاحاتی استفاده میکنم تا همواره به خاطر داشته باشند تا باید چطور یک میدل کیک اجرا کنند . میدل کیک صحیح ، مجموعه ای از اعمالیست که سلسله وار به یکدیگر پیوند می خورد و نهایتا یک تکنیک عالی را رقم می زنند . شاید به نظر خیلی ها چرخش پای تکیه گاه چندان مهم و ضروری نباشد یا شاید باشد اما اهتمام نورزیده و اغلب در اجرای آن سستی می کنند اما اصول حرفه ای به ما یک چیز می آموزند : شکل اولیه ی یک تکنیک را ارتقا ببخش….آنرا تخریب نکن !

پای زیرین تکیه گاه را برای شاگردان کم سن به ناخدای کشتی تشبیه میکنم و همواره تذکر می دهم کشتی بدون ناخدا به مقصد نخواهد رسید . حقیقت این است که آنها در حال حاضر کم سن تر از آن هستند تا اصول علمی را درک کنند اما در حال حاضر بیش از همه چیز به رعایت همین اصول علمی نیاز دارند . واقعیت هم همین است ، چنانچه شکل درست تکنیک رعایت نشود . میدل کیک شما….جز هدر دادن انرژی فایده ای نخواهد داشت .

شکل صحیح اجرا :

یک را بالا آورده ، تا جای ممکن جمعی صحیح داشته باشید ، زاویه خم شدن زانو نود دجه باشد ، نود درجه چرخش پای زیرین و همزمان با آن ، جمع را نیز بچرخانید ، وضعیت بالاتنه را کنترل کرده ، پا را به سمت میانه ی بدن حریف (بیشتر قسمت دنده ها) باز کرده و تا قبل از باز شدن کامل زانو نگهدارید ، سپس مسیر رفته شده را بازگردید .

چطور یک میدل کیک بسیار قوی اجرا کنیم ؟

برخلاف تصورات عموم ، قدرت میدل کیک ها تنها منوط به داشتن پاهایی قدرتمند نیست ، اگر شما بدانید که هنگام اجرای یک تکنیک ، چه عضلاتی را به چه مقدار درگیر کرده و بالاتنه را چه زمانی و با چه زاویه ای داخل کار کنید ، قطعا می توانید یک میدل کیک بسیار قوی تر اجرا کنید . در اجرای هر ضربه پا یا دست ، تمام بدن درگیر هستند و این مسئله شامل هیچ استثنایی نیست . خوشبختانه اگر کمی علمی تمرین کنید ، پس از مدتی به این مهم دست می یابید .

چطور یک میدل کیک بسیار سریع داشته باشیم ؟

سوال خوبی است ! مسئله ی سرعت میدل کیک ها با قدرت جداست ، گرچه ، بازهم درگیر کردن کل بدن میتواند به میدل کیک شما شتاب دهد اما داشتن یک سرعت بالا برای میدل کیک ، به کمک میت و تقویت هرچه بیشتر عضله ی زیر شکم مرتبط میشود . برای بالابردن سرعت ، از یک میت گیر حرفه ای کمک بگیرید و تایم های میت زنی را در بنرامه بگنجانید ، میدل کیک را به شکل صحیح اجرا کنید . توجه کنید که به هیچ عنوان بستن وزنه ی میلگردی توصیه نمی گردد چون به ACL زانو آسیب شدید وارد می کند در طول زمان .

چطور یک میدل کیک امتیازی اجرا کنیم ؟

همه ی این ها را انجام می دهیم تا از این ضربه امتیاز کسب کنیم . بحث امتیاز گیری ، بسیار مفصل و مهم است . آنچه که در بحث امتیاز گیری بر اساس اجرای تکنیک ها باعث ایجاد حداکثر تاثیر میشود ، مبحث زمان سنجی است شما اگر ندانید چه مان ، زمان اجرای صحیح میدل است ، ضربه را ولو اینکه زیبا صحیح سریع و قوی باشد ، هدر می دهید . زمان سنجی ، در تاثیر گزار بودن یک تکنیک حرف اول را میزند .

از زمان سنجی بیشتر بدانیم

مبحث زمان سنجی برعکس نامی که دارد گمراه کننده است منظور از زمان سنجی در هنگام فایت فقط محدود به بازه ی زمانی اجرای یک تکنیک نیست ، بلکه این گستره ، محدوده ی موقعیت سنجی را نیز تحت پوشش دارد . موقعیت سنجی در کنار سنجیدن زمان ، امتیاز آوری در پی دارد . رند پیچیده ای که به تجربه ی بالا هم نیاز دارد و چه بسا گاهی ، تجربه ی این امر ، اهمیت آمادگی جسمانی یک فایتر را کمرنگ تر میکند . موقعیت سنجی در فایت ، به فایتر می آموزد که زمانی که فاصله با حریف مناسب بود و احتمال برخورد تکنیک با قسمت موثر (مثلا ساق پا در میدل کیک مورد بحث) بالا بود ، زمانی که گارد حریف در ناحیه ای میدل بادی (قسمت وسط اندام حریف (دنده ها ، سینه شکم و…)) دچار ضعف بود ، زمانی که حریف بی توجه به نواحی خاص میدل بادی در حال حمله بود و…. ، زمان آن است تا شما میدل را اجرا کنید !

یعنی تقویت عضلات بی فایده است ؟

به هیچ عنوان ! با داشتن دوقولو های قوی ، چهارسر ، همسترینگ و … ، تقویت شده، راه رسیدن به میدل کیک های عالی بسیار هموار تر خواهد شد .

موفق و پیروز باشید .

اخطار : کپی فقط با ذکر نام و آدرس کامل وب سایت مبارز ویژه مجاز می باشد .

درباره نویسنده

Special Fighter

مبارزویژه ، معتبرترین و بزرگترین برند هنرهای رزمی مجازی ، با ارائه مطالب جدید ، علمی و بروز در زمینه تمرین ، تغذیه ، مطالب انگیزشی ، ارائه راهکارها ی فنی و مطالب مفید و کاربردی ، برای کمک به رزمی کاران و رزمی دوستان در حال فعالیت است .
آی دی اینستاگرام و تلگرام :SPECIALFIGHT@
تمام کامنتها و پرسشهای شما مطالعه شده و مطابق علم روز پاسخ داده میشود .
پل ارتباطی :
specialfight.official@gmail.com
تنها در موارد مهم و ضروری از ارتباط ایمیل اقدام کنید .

تعداد نوشته ها : 181

دیدگاه (3)

 • جواد

  با عرض سلام وخسته نباشد.چگونه عضلات ساق و تمام عضلات بالای زانو را قوی کنم و شما چه فعالیت های ورزشی پیشنهاد میکنید؟ باتشکر از شما وسایت خوبتون .
  _________
  سلام سپاس ، برای کار کردن مستقیم روی تمام عضلات پا باید از یک مربی مجرب و کاردان
  بدنسازی (مطلقا بدون اسفاده از دارو و مکمل) مشاوره کنید ، حرکاتی نظیر پرس پا ، جلوران ، اسکات با هالتر و وزنه ی مناسب
  هاگ اسکات ،رویینگ ، جامپ بر روی جامپ باکس (پرش از روی جعبه ها با ارتفاع های متفاوت) و یکی از تمرینات خوب این است
  که توپ مدینسبال را در دستان خود بگیرید بالای سر برده و درحالی که پاها به مانند اسکوات خم میشوند توپ را با تمام قدرت روی زمین بکوبید

 • جواد

  با عرض سلام وخسته نباشد خدمت مدیر سایت مبارزه ویژه. من 15 ساله هستم ودرسبک فانگ من چوان کونگ فو(کونگ فو فایتینگ) فعالیت دارم .حدود یک سال پیش در حین تمرین مفصل زانوم دچار خونریزی داخلی شد و یک ماه تو گچ بود با خودم می کفتم به محض اینکه گچ پامو باز کردم دو باره به باشگاه بر می گردم ولی درد شدید زانو اجازه نمیداد که به فعالیت ورزشی برگردم ودر اخر بعد از10ماه خونه نشینی به باشگاه برگشتم الان حدود 4 ماه است که ورزش را دوباره شروع کردم ولی به علت در زانو نمیتونم ضربات پامو خوب اجرا کنم و خودم اصلا از ضربات پام راضی نیستم خواهش میکنم کمکم کنید لطفا بگید که چجوری ضربات پامو قدرتی وسرعتی کنم وباید چه کار هایی انجام دهم .با تشکر از شما وسایت خوبتون.
  _____________
  با سلام
  وجود درد دو علت دارد یا هنوز نیاز به زمان هست تا آسیب دیدگی به کل بهبود یابد
  و یا اینکه آسیب دیدگی هنوز به طور قطع درمان نشده . پس باید پیگیر درمان باشید تا علت درد مشخص شود .
  بهتر است مفصل زانو بسته باشد ، کاملا گرم شود ، فشار غیر استاندارد وارد نشود ، با قوی کردن عضلات ران و ساق پا فشار از روی زانو برداشته میشود پس روی قوی کردن عضلات ساق و تمام عضلات بالای زانو کار کنید .

 • poochai

  ممنون…
  _________
  خواهش میکنم

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت مبارز ویژه بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا