پیش به سوی یک اندام ایده آل Reviewed by Momizat on . جامع ترین مقاله پیرامون فیتنس بادی در هنرهای رزمی ! اینروزها تب داشتن یک اندام رویایی و فیتنس ، به همه جا سرایت کرد و رزمی کاران را هم درگیر کرد ! پیام های زیاد جامع ترین مقاله پیرامون فیتنس بادی در هنرهای رزمی ! اینروزها تب داشتن یک اندام رویایی و فیتنس ، به همه جا سرایت کرد و رزمی کاران را هم درگیر کرد ! پیام های زیاد Rating: 0

پیش به سوی یک اندام ایده آل

tiger-sun19jan-164

جامع ترین مقاله پیرامون فیتنس بادی در هنرهای رزمی !

اینروزها تب داشتن یک اندام رویایی و فیتنس ، به همه جا سرایت کرد و رزمی کاران را هم درگیر کرد ! پیام های زیادی مبنی بر گذاشتن اینچنین پست هایی دریافت میشود و این امر نشان دهنده افزایش شدید اهمیت داشتن یک اندام ایده آل است .

خوشبختانه ، هنرهای رزمی و فایت تا حد بسیار قابل قبولی بدن را برای تبدیل شدن به یک استایل فیتنسی درگیر می کند ، تمرینات سنگین جسمانی ، ضربه خوری های مکرر ، تمرینات هوازی و بی هوازی و …. همه و همه یک بستر حاصلخیز برای تبدیل کردن بدن شما به یک استایل روز و جذاب را فراهم می کند با این حال چرا هنوز هم خیلی از رزمی کاران ما ، استایل های خوش فرم اما کات نشده و غیر فیتنسی دارند ؟ با این مقاله ی جامع ما این علل را بررسی خواهیم کرد .

برنامه ندارید !

اکثر رزمی کاران به دلیل مشغله های کاری ، درسی و … به همان سه جلسه تمرین در هفته (یا متاسفانه کمتر از آن !! ) اکتفا می کنند . برنامه تمرینی تخصصی ندارند و اصلا روی برنامه غذا نمی خورند ! اکثریت وقتی خسته از اتفاقات روزمره به منزل باز می گردند ، چای و قند و تنقلات ، و هر نوع خوراکی که در آشپزخانه تحت هر شرایطی آماده شده باشد به هر مقدار که سیرشان کند میل می کنند ، وقتی برای میان وعده های مناسب ندارند . عده ای هم به علت کثرت خستگی گاهی غذا میل می کنند و گاهی نه و به این شکل است که وضعیت اندام ها بهم ریخته است . داشتن یک شکم شش تکه ، بازوهای خوش فرم ، عضلات سینه باز و پشت بازو های ساخته شده ، پاهای تراش خورده و ساعد های سخت و زیبا ، یک پروسه طولانی و زمان بر است که نیازمند زیر ذره بین بردن تمرینات و محتوای بشقاب شماست .

اول توده های چربی !

سوزاندن چربی ها کار مشکلی است ، اما شکل دادن به عضلات دشوار تر و حجیم تر کردن عضلات (با روشهای سالم و طبیعی) از همه مشکل تر و غول مرحله آخر است . برنامه استایل های فیتنسی رزمی کاران با افراد عادی که به باشگاه های بدنسازی میروند بسیار متفاوت است ، افراد عادی مسابقات سنگین فایت ، تمرینات سنگین و پرتکرار رزمی را ندارند ، سر وزن ماندن یا رسیدن به وزن برایشان معمولا مهم نیست ، پس هرگز خودتان را با آنها مقایسه نکنید .

1. همیشه سیراب باشید .

هیدراته نگهداشتن بدن مهمترین عامل است . در کمترین حالت کم آبی ، کارایی بدنی بین بیست تا سی درصد افت کرده و فشار خون ، شدت سوخت و ساز  و سطح انرژی بدن ، کاملا دستخوش تغییرات منفی میشود . بیست تا سی درصد شاید ظاهرا کم به نظر بیایند اما آنقدر موثر هستند که در یک فایت بتوانند عامل باخت شما شوند .

2. هوازی کار کنید .

طناب زدن ، دویدن ، پیاده روی سریع ، تمرینات منظم روی سرعت زیاد با رقص پا ، سایه زنی سرعتی مشت ها از بهترین تمرینات هوازی برای رزمی کاران ، محسوب میشود .

3 . بی ارزش هارا کنار بگذارید

فست فود ، چربی های اشباع ، مواد غذایی فرآوری شده ، کنسرو شده ، پرچرب ، سرخ کردنی ها ، استفاده زیاد از بستنی ، سیب زمینی سرخ کرده ، پنیر پیتزا ، سس مایونز ، انواع شیرینی جات و… همگی با داشتن کالری های بالا ، دشمن یک اندام ایده آل هستند .

4 . دوستی با فولاد سخت

انجام منظم تمرینات رزمی و فایت ، در کنار کنترل محتویات بشقاب ، زمانی به حد اعلای خود میرسد که تمرینات قدرتی و کار با وزنه را هم مکمل کار کنید ، عضله از چربی سنگین تر است ، پس اگر نزدیک تایم مسابقات هستید و نگران وزن خود هستید ، پیش بینی افزایش وزن بین یک تا نهایتا سه کیلوگرم را داشته باشید و بر این مبنا تمرینات کار با وزنه را شروع کنید ، البته هرچه تمرینات هوازی و فایت شما  سنگین تر باشد احتمال افزایش وزن کمتر میشود . سعی کنید زیر نظر یک مربی بدنساز با تجریه و معتبر ، یک برنامه نرمال را شروع کرده و با یک ریتم منظم ادامه اش دهید . مکمل ها و چربی سوزها را هم حتما زیر نظر پزشک و با مشورت مربی رزمی تان مصرف کنید تا صدمه ای به پروسه آماده سازی شما برای دوران مسابقه وارد نکند .

 5 . به جنگ چربی ها بروید .

ناحیه شکم و پهلو  بخصوص در مردان ، بسیار مستعد تجمع چربی است ، بهتر است قبل از آنکه هر اقدامی برای عضله سازی را به طور جدی آغاز کنید تا حد امکان چربی را بسوزانید ، استفاده از دویدن در شب یا صبح ، تمرینات ایستگاهی ، تمرینات اینتروال ، گذاشتن حداقل سی دقیقه و حداکثر یک ساعت و ده دقیقه طناب زنی منظم در اولویت های برنامه تان ، می تواند یک انقلاب عظیم در بدن شما ایجاد کند ، همه به شرط آنکه نکات تغذیه ای را هم رعایت کنید .

6 . بدانید که چقدر کالری مورد نیاز شماست .

فرمولهای زیادی برای محاسبه کالری مورد نیاز شما وجود دارد که با یک  سرچ ساده پیدا میشوند اما توصیه ما این است که برای محاسبه کالری مورد نیاز بایک پزشک معتبر صحبت کنید ، میزان فعالیت ها و وزن دلخواه را برای او شرح دهید و این مسئله را به طور کلی ، بسیار جدی بگیرید .

7 . هرم غذایی را جدی بگیرید .

مسلما یک فایتر ، باید پزشک خودش نیز باشد ، فایتر به سبب داشتن خاص جسمانی و روانی ، باید همیشه قوی باشد و سالم ، پس به همه گروه های غذایی ، املاح ، ویتامین ها ، چربی ها و قندها ، پروتئین ها و کربوهیدرات ها و انواع مایعات و فیبر ها نیاز دارد . یک برنامه غذایی مفید ، شامل پنج وعده غذایی کم حجم است که در هر وعده یک یا دو مورد از هرم گنجانده شده و بدن از شروع صبح تا هنگام شب ، به خوبی تغذیه شده . استفاده از روغن زیتون به مقدار کم ، خرما و عسل ، دانه ها و مغزها ، میوه جات و سبزی ها و غلات کامل ، شیر و ماست و پنیر کم چرب ، همه با رعایت میزان کالری و با توجه به نیاز شما ، امری واجب است .

8 . از حرکات سنگین استفاده کنید .

در گام های اول ساخت یک اندام خوش فرم ، شکم و پهلو از اهمیت زیادی برخوردار هستند . سعی کنید از حرکات سنگینی که تمام یا بیشتر عضلاتِ ناحیه مورد نظر شما را درگیر میکند بهره ببرید ، روی زیرشکم و عضلات چهارسر تمرکز بیشتری بگذارید چراکه تکنیک های پا شما را کاملا بهبود می بخشند .

9. عضلات را شکل دهید .

مراقب باشید تمرینات را از حد نگذرانید تا به بافت ماهیچه ای آسیب وارد شود ، در این صورت بدن حالت شل و افتاده پیدا کرده و مقاومت در برابر ضربات سنگین فایت ، شدیدا افت میکند . برای حفظ کردن عضلات  باید تمام نیاز شما با محاسبه ی میزان فعالیت بدنی تان به پروتئین از منابع با کیفیت آن ،تامین گردد و برای شکل دادن به آن از تمرین با وزنه و تمرینات قدرتی استفاده کنید . ضربه خوری تان را بالا ببرید تا این عضلات سفت و مستحکم شوند .

10 . نکات آخر

اینکه زیر نظر پزشک تغذیه باشید ، بد نیست ، در واقع اگر فایت حرفه ای می کنید از ملزومات است ، خوابتان را کنترل کنید ، بین هشت تا ده ساعت خواب با کیفیت نیاز دارید تا به خوبی بدنتان ترمیم و ریکاوری شود ، از تنش های عصبی دور بمانید تا دچار بیماری های جسمی نشوید ، اگر امکانش را دارید تمرین هوازی را از هوای بسته سالن  ها به هوای آزاد منتقل کنید ، شاد باشید ، در آخرین تحقیقات صورت گرفته شادی با ایجاد آرامش و سرکوب استرس ، روند چربی سوزی را بهبود بخشد . متنوع تمرین کنید و از وارد آوردن فشار بیش از حد به بدن برای انجام تمرینات خیلی سنگین ، جدا اجتناب کنید .

موفق و رزمی کار باشید .

تهیه و تنظیم : وب سایت مبارز ویژه

اخطار : کپی مجاز نیست مشروط بر ذکر نام کامل وب سایت مبارز ویژه و آدرس دقیق سایت وگرنه از طریق مراجع قانونی پیگیر حق نشر مطالب خواهیم بود .

درباره نویسنده

Special Fighter

مبارزویژه ، معتبرترین و بزرگترین برند هنرهای رزمی مجازی ، با ارائه مطالب جدید ، علمی و بروز در زمینه تمرین ، تغذیه ، مطالب انگیزشی ، ارائه راهکارها ی فنی و مطالب مفید و کاربردی ، برای کمک به رزمی کاران و رزمی دوستان در حال فعالیت است .
آی دی اینستاگرام و تلگرام :SPECIALFIGHT@
تمام کامنتها و پرسشهای شما مطالعه شده و مطابق علم روز پاسخ داده میشود .
پل ارتباطی :
specialfight.official@gmail.com
تنها در موارد مهم و ضروری از ارتباط ایمیل اقدام کنید .

تعداد نوشته ها : 181

دیدگاه (12)

 • maquillaje permanente

  Its like you read my mind! You seem to know so much about this,
  like you wrote the book in it or something. I think that you could do with some pics to drive the message home a bit, but other than that, this is
  great blog. A great read. I will certainly be back.

 • مرتضی

  سلام.
  ببخشید این که میگن درصد چربی بدن خیلی پایین بیاد خطرناکه درسته؟؟
  دلیلش چیه؟
  _____________
  سلام ، بله درسته ، درصد پایین چربی رو ما فقط برای بدنسازان (رشته ی فیتنس و غیره) نزدیک مسابقه تقریبا بدون اشکال میدونیم در غیر این صورت این پایین بودن زیاد از حد چربی بدن ، ریسک عضله سوزی رو خیلی بالا میبره و برای رزمی کاران که اصلا پسندیده نیست چون بافت چربی بیش از حد کم شده و ضربات سنگین ، خیلی جدی به اعضای داخلی بدن آسیب می رسانند اما وجود درصد چربی نرمال تا حد زیادی این ریسک آسیب را کاهش می دهد . بافت چربی هم مثل بافت عضله برای بدن لازم است مشروط بر آنکه در رنج نرمال خود باشد .

 • مرتضی

  سلام خسته نباشید تشکر از سایت عالیتون.
  ببخشید سوالم اینه که تمرینات پرفشار اینتروال با نهایت توان به سیستم قلبی و عروقی و ریوی افراد آسیب نمیزنه؟؟
  حتی اگه تستای لازم و انجام داده باشن و سلامت قلبشون تایید شده باشه.
  باتشکر
  ________
  سلام
  اینتروال به معنای نامنظم هست یعنی شدت متغیر یعنی کم و زیاد ، تنها درصورتی که تمام طول تمربن با حداکثر فشار طی بشه به قلب آسیب میزنه ولی اگه اینتروال باشه و ورزشکار از لحاظ سلامتی سیستم قلبی عروقی تست شده باشه و تایید شده باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد

 • arefe1456

  خیلی خوب بود ممنون:)

 • علی

  ب ی ن ه ا ی ت عالی
  __________
  سپاس

 • حسین

  خیلی خوب بود
  متشکرم.

 • عرفان

  سلام لطفا یک تمرین برای آب کردن چربی های پهلو بگید
  ______________
  در پست های آینده حتما ذکر میشه

 • hassan

  انقدر سایتتون عالیه که حرفی واسه گفتن نیست
  _______
  سپاس فراوان از شما

 • مرتضی

  سلام.خسته نباشید.چند تمرین خوب برای آب کردن چربیهای سینه و شکم عنایت فرمایید.
  با تشکر.
  _____________
  با سلام ، ترکیبی از حرکات هوازی و بی هوازی ، طناب زدن ، دویدن ، بارفیکس ، شنا ، پرس سینه برای کاهش چربی سینه و شکم
  برای آب کردن چربی شکم پست بصورت تخصصی داریم ، در سایت جست و جو کنید
  موفق باشید

 • مرتضی

  سلام.خسته نباشید.پسر رزمی کار19 ساله هستم.یه سوال.با توجه به اینکه مقاومت در برابر ضربه و نترس بودن یک امر حیاتی در مبارزه هستش چه راهی پیشنهاد میکنید؟خیلی از اساتید محترم ضربه خوردن را پیشنهاد میکنند ولی از چند جا شنیدم مثلا وارد شدن ضربه بر روی قفسه سینه از لحاظ پزشکی بشدت خطرناکه و احتمال بروز آریتمی قلبی داره .خواهشا هر پیشنهاد سازنده ای دارین دریغ نکنین.با تشکر.اگر شد به ایمیلم بفرستین.
  _____________________________
  سلام
  ببینید احتمال بروز آریتمی قلبی اونم در محدوده هنرهای رزمی خیلی بعیده در ضمن اساتید پیشنهاد درست رو ارائه میدن ، قرار نیست در شروع امر ضربات سنگین و بانهایت قدرت اصابت کند تا آسیب ببینید ، هدف فقط تقویت عضلاته نه آسیب به بدن، شما باید رژیم غذایی داشته باشید که باعث بشه حجم عضلاتتون افزایش نسبی پیدا کنه در کنارش بدنسازی با دستگاه کار کنید بدون مکمل بازی و این مسائل و در کنار این موارد ، از یک فرد حرفه ای بخواهید تا بدن شما رو آبدیده کنه ، ضربات در ابتدای کار با دستکش و شدت ملایم روی بدنتون بخوابه ، بعد متناسب با قوی تر شدن بدنِ شما ، کم کم به شدت ضربه ها اضافه بشه و در مراحل پیشرفته دستکش هم حذف بشه . اگر روی اصول کار کنید هیچ مشکلی پیش نمیاد . آریتمی هم معمولا یا منشا عصبی داری یا مادرزادی ، مثلا بعلت نداشتن یکی از دریچه ها ، یا اینکه فرد به دلیل قرار گرفتن در شرایط عصبی سنگین دچار کاهش یا افزایش طولانی مدت و غیر طبیعی ضربان قلب میشه .
  موفق باشید

 • poochai

  تشکر زیاد…..:)
  ____________
  سپاس

 • جواد

  عالی بود
  ____________
  سپاس

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت مبارز ویژه بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا