هنوز مربی انتخاب نکرده اید ؟ Reviewed by Momizat on . راهنمای جامع انتخاب مربی هنرهای رزمی فرزند ، گران بها ترین و عزیزترین وجود دنیا برای هر پدر و مادری است ، وقتی پدر یا مادری تصمیم می گیرند تا فرزندشان را نزد یک راهنمای جامع انتخاب مربی هنرهای رزمی فرزند ، گران بها ترین و عزیزترین وجود دنیا برای هر پدر و مادری است ، وقتی پدر یا مادری تصمیم می گیرند تا فرزندشان را نزد یک Rating: 0

هنوز مربی انتخاب نکرده اید ؟

f816f321ea03932d671e8765

راهنمای جامع انتخاب مربی هنرهای رزمی

فرزند ، گران بها ترین و عزیزترین وجود دنیا برای هر پدر و مادری است ، وقتی پدر یا مادری تصمیم می گیرند تا فرزندشان را نزد یک مربی رزمی بسپارند ، سوالها و ترس های بی اندازه ای دارند، بارها سوال شده تا فرزندم را نزد کدام مربی ببرم تا زود پیشرفت و کند و آسیبی نبیند ، اینطور که از سوالها و صحبت های متعدد پدر و مادر ها بر می آید آنها بیشتر نگران دو مسئله هستند ، آسیب دیدگی و راه یافتن به عرصه قهرمانی و کمتر پدر و مادری را دیدم که در کنار این دو مسئله پرسیده باشد که کدام مربی در زمینه اخلاق هم روی شاگردان کار می کند؟ اینروزها همه از حقیقت رزمی فاصله گرفته ایم و بسیار سطحی می اندیشیم که هنرهای رزمی یعنی تکنیک فایت و مدال ! غلط ترین نوع تصور راجع به هنرهای رزمی که متاسفانه روز به روز بیشتر پیکره ی قدرتمند این هنر را زخمی میکند . در این مقاله برآنم تا راهکار های موثری را به شما معرفی کنم تا با در نظر گرفتن آنها ، فرزند دلبندتان را با خیالی آسوده نزد یک مربی رزمی بسپارید . البته این مقاله مختص به کودکان نیست و تمامی گروه های سنی که به دنبال یک مربی هستند را در بر می گیرد .

تحقیق

اصل تحقیق را رعایت کنید ، هنگامی که به دنبال یک مربی رزمی کارکشته می گردید ، نباید مستقیما از شاگردان وی پرسش کنید ، مسلما استاد برای شاگرد مقدس ترین و محترم ترین فرد دنیاست پس هرگز هیچ جمله ی انتقادی از آنها نمی شنوید . رشته ی ورزشی را که با تحقیق و پرسش مشخص کردید ، در آن رشته به باشگاه های متعد سر بزنید ، از بزرگان این رشته بپرسید ، از والدین شاگردان پرسش کنید و از اطرافیانی که با مربی باشگاه مدنظر ارتباط دارند صحبت کنید .

مهم ترین معیار چیست ؟

اخلاق ! از من هربار سوال شده معیار انتخاب یک مربی خوب چیست اولین کلمه اخلاق است . هنرهای رزمی راه پرپیچ و خم و پر از پستی بلندی است ، آسیب دارد ، شکست دارد ، ناامید شدن و…. دارد ، مربی که شاگردانش را بر حسب اخلاق و رفتار تربیت کند در هیچ فراز و نشیبی ، در هیچ شکست و سختی رها نمیکند و همواره انگیزه ادامه مسیر است . درثانی مربی بااخلاق ، فردی را تربیت می کند که از هرلحاظ تایید شده است و یک فرد هنجار شناس و بااخلاق ، ضرورت یک جامعه است.

معیارهای دیگر کدامند ؟

معیار دیگری که بعد از اخلاق قراردارد و مهم ترین است ، آگاهی فنی و علم تکنیکی یک مربی است ، آمادگی جسمانی و سطح فنی-تکنیکی یک مربی بر همه چیز پس از اخلاق اولویت دارد . در ضمن مربی باید از آمادگی جسمانی بالایی برخوردار باشد و خود بتواند در فایت ها شرکت کرده و در جریان مبارزه آموزش عملی بدهد . فن بیان ! یک مربی باید بتواند هرآنچه از سطح فنی بالایی که دارد را به خوبی به کمک فن بیان رسا و محکم منتقل کند . آگاهی علمی ، یک مربی ، آن هم در این دنیای امروزه باید آگاهی علمی بالایی داشته باشد و تمریناتش منطبق بر اصول علمی باشد . ادب و تربیت ، به کار بردن کلمات احترام آمیز ، لحن مودبانه ، احترام به شخصیت شاگردان و حفظ حرمت آنان اصلی بسیار مهم است . اعتماد به نفس و تحکم کلام ، اگر یک مربی محکم رفتار نکند ، عزت نفس نداشته باشد و تحکم در کلام و اعتقادش دیده نشود ، شاگردان هرگز نمی توانند به وی اعتماد کنند و دچار ضعف عزت نفس میشوند و ضعف عزت نفس بسیار امر خطرناکی است . توانایی کنترل و اداره کلاس ، کلاس باید همواره تحت نفوذ و کنترل مربی باشد تا هیچ کاری خارج از برنامه وی انجام نشود .

این نکات را در نظر داشته باشید !

وقتی یک مربی را با توجه به نکات بالا انتخاب کردید ، تا مدتی خودتان شخصا در جایگاه تماشاچیان بنشینید و با دقت عملکرد مربی را زیرنظر بگیرید ، به شاگردان وی دقیق شوید ، یک مربی کارکشته شاگردان قوی ، سالم و جنگنده ای دارد ، سنش متناسب است ، با تجربه ، فهمیده و عملکرد موفقی دارد ، شاگردان وی باید در مسابقات قوی عمل کرده و صاحب مقام باشند ، شاگردان ارشد و با تجربه ای که از ابتدای کار با او بوده اند را زیر نظر بگیرید ،رفتار ، فیزیک ، جسم ، اخلاق و طریقه کار کردن آنها را با دقت نگاه کنید ، وقتی تمام نتایج خوب بود و راضی بودید ، فرزندتان را سر کلاس ببرید ، بگذارید یک یا دو جلسه ای نگاه کند ، اگر اوهم علاقمند شد ، می توانید فرزندتان را ثبت نام کنید .

نقش شما مهم است

هنرهای رزمی ، راه ساده ای نیست ،  آسیب های زودگذر دارد ، سختی بسیار دارد ، گاهی هم چندین شکست دارد ، یک مربی موفق مطمئنا همیشه با فرزند شما لطیف و ملایم نیست ، گاهی سخت گیری های زیادی دارد ، گاهی ممکن است ، با فرزندتان بلند صحبت کند ، برای آموزشش گاهی سرزنشش کند ، اینها نشانه های یک مربی دلسوز است ! که می تواند آینده فرزندتان را بسازد ! اگر در مواجهه با سختی های کار ، فرزندتان از کار خسته یا ناامید شد ، پشتیبان و مشوقش باشید ، حمایتش کنید و توضیح دهید ، هر هدفی بهایی دارد و هر وجود باارزشی نیازمند تلاش است ، پس همواره کنارش باشید ، بهترین دوستش باشید ، در لحظات حساس دلداری اش دهید ، برای ادامه کار پدر و مادر یک فرد ، مهم ترین و اساسی ترین نقش را دارند ، به فرزندتان یاد دهید تا همواره احترام مربی اش را حفظ کند ، او را گرامی بدارد ، تن صدایش را در هنگام صحبت با او کنترل کند و به او کاملا و کاملا و در هر شرایطی اعتماد داشته باشد .

اخطار جدی : هرگونه کپی برداری باید و باید با ذکر نام کامل سایت مبارز ویژه و آدرس سایت باشد در غیر این صورت از طریق مراجع قانونی پیگیری شدید و جدی برای حق نشر مطالب را در پی دارد .

درباره نویسنده

Special Fighter

مبارزویژه ، معتبرترین و بزرگترین برند هنرهای رزمی مجازی ، با ارائه مطالب جدید ، علمی و بروز در زمینه تمرین ، تغذیه ، مطالب انگیزشی ، ارائه راهکارها ی فنی و مطالب مفید و کاربردی ، برای کمک به رزمی کاران و رزمی دوستان در حال فعالیت است .
آی دی اینستاگرام و تلگرام :SPECIALFIGHT@
تمام کامنتها و پرسشهای شما مطالعه شده و مطابق علم روز پاسخ داده میشود .
پل ارتباطی :
specialfight.official@gmail.com
تنها در موارد مهم و ضروری از ارتباط ایمیل اقدام کنید .

تعداد نوشته ها : 181

دیدگاه (1)

  • poochai

    ممنون…عالی بود
    _______
    متشکرم ، جاویدان باشید

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت مبارز ویژه بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا