ناک اوت می خواهید ؟! Reviewed by Momizat on . جامع ترین مقاله پیرامون مبحث ناک اوت در فایت آزاد اکثر فایتران ، در میادین مبارزه یا در موقعیت فایت ، فقط به ناک اوت حریف می اندیشند و شاید بتوان گفت انگیزه مشت جامع ترین مقاله پیرامون مبحث ناک اوت در فایت آزاد اکثر فایتران ، در میادین مبارزه یا در موقعیت فایت ، فقط به ناک اوت حریف می اندیشند و شاید بتوان گفت انگیزه مشت Rating: 0

ناک اوت می خواهید ؟!

feature-04-640x360

جامع ترین مقاله پیرامون مبحث ناک اوت در فایت آزاد

اکثر فایتران ، در میادین مبارزه یا در موقعیت فایت ، فقط به ناک اوت حریف می اندیشند و شاید بتوان گفت انگیزه مشترک اکثریت فایترهای غیرکنترلی همین واژه ناک اوت باشد . غالبا کلمه ی ناک اوت برای ما تداعی کننده صحنه های دردناک و حوادث خون بار در هنرهای رزمی است اما بدنیست بدانید همیشه هم اینطور نیست ، همینکه حریفتان دچار ضرب دیدگی ساق پا شود و نتواند تکنیک موثری را اجرا کند و از ادامه فایت انصراف دهد نیز میتواند یک ناک اوت شیک و مختصر (!!) باشد .

باورتان را اصلاح کنید .

روی سخنم با رزمی کاران تازه کار است ، افکار فایتران جوان و تازه کار همیشه پر از انگیزه ها و افکاری است که رویایی به نظر می رسند ، فایت چیزی جز حقیقت نیست ، حریفی که مقابل شما می ایستد کیسه بوکس بی فایده نیست ،؛ قطعا او هم برای برد آمده است ، پس می جنگد و وصف ناپذیر تلاش میکند ، پس اینکه گاهی آنقدر روی یک تکنیک تمرکز کنید تا مثلا فقط با یک تکنیک و یا از آن هم رویایی تر فقط با یک بار اجرای تکنیک حریف را روی زمین بیندازید و ناک اوت کنید ، جز تلف کردن وقت فایده بیشتری ندارد . فایت ! اسمش روی خودش است ! اگر اینطور بود به جای فایت می گفتند تک ضربه ! یا چیزی مانند این .

تکرار اشتباه است .

در فایت ، اگر هم فایت معتبری بوده و پر از فایتران سرشناس و نامدار باشد ، تقریبا همه می داند قرار است چه کنند ، همه برای لحظه لحظه فایتشان برنامه ریزی کرده و دقیقا می دانند که حریف چه واکنشی از خود بروز می دهد ، تمامی ما خوب می دانیم که قرار است داخل میدان مبارزه ، روی نقاط حساس و مناطق فشار کار کرده ، پس منطقی است که اکثر بخش دفاع خود را در این نواحی متمرکز می کنیم . پس آنچه اهمیت دارد تنوع کار است ، تکرار یک تکنیک یعنی شما واضح به حریف می گویید که از چه راهیی شما را شکست دهد ! پس همواره پر از تنوع باشید .

اصل غافلگیری

در هر رشته ای که کار می کنید ، اصول غافلگیری فایت رشته تان را به خوبی فرا گیرید ، تنها یادگیری تکنیک ها کفایت نمی کند ،از مهمترین بخش یعنی تمرین و تمرین و تمرین و اجرای صحیح تکنیک ها که بگذریم باید به خوبی بر تاکتیک های کاری اشراف داشته باشید ، اینکه چه زمان ، موقعیت مکانی خود را تغییر دهید ، چه زمان حریف را گمراه کنید ، چه زمان یک تکنیک اساسی را پشت مجموعه ای از تکنیک های متفرقه پنهان کنید و … همه و همه کمک می کند تا شما یک فایتر تقریبا کامل بار بیایید .

اعتقاد فایتران بزرگ

فایتران بزرگی همچون ستاره های کراس فایت فرانسه ، بوکس آزاد عرب و فایت های محشر تایلندی و کیوکوشین کاران برتر رقابت های یوروکاپ و ورد کاپ یک اعتقاد مشترک دارند و آن اینکه تمام تمرکز یک فایتر ، هرگز نباید روی جریان ناک اوت کردن حریف متمرکز شود ، اگر بتوانید تمرکز خود را با دقت بالا پارتیشن بندی کرده و روی تمام موارد از جزئی تا کلی منعکس کرده و مدیریت کنید ، حتما می توانید یک برد سنگین با چاشنی ناک اوت های جدی داشته باشید . آنها در کنار این باور توصیه می کنند که حریف تمرینی را انتخاب کنید که متناسب با شما در کار جدیت به خرج داده و در درجه حرفه ای قرار داشته باشد چراکه اهمیت حریف تمرینی به هیچ وجه نمیتواند نادیده گرفته شود .

مناطق مهمی که به ناک اوت کمک می کنند .

ما نمیدانیم که شما خواننده ی مطلب در چه سبکی ، چه سطحی و چه شاخه ای فایت می کنید لذا به صورت کلی برای فایتران آزاد توصیه میشود که روی نقاط فشار ، نقاط عصبی و مناطق حساس منطبق بر اصول کاری رشته خود تمرکز بسیار داشته باشید . منطقه بالای زانو ، داخل ران ، دنده ها و سر و گردن می توانند از مناطق خطرناک باشند ، دفاع در تمامی این مناطق بسیار قوی است ، پس این به هوش و خلاقیت و مهارت شما بر می گردد که چطور در این سد دفاعی رخنه و شکاف ایجاد کنید و برحریف برتری جویید .

چطور مهارت خود را در این زمینه بالا ببریم

این سوالی است که بارها و بارها از ما پرسیده میشود . طبعا ما نمیتوانیم با سایه زنی دائم که البته خود اصلی مهم و حیاتی است و یا کار همیشگی و تمرین تکنیک که بازهم این هم از اصول حیاتی است متخصص شویم ، لازم است تا تمرکز خود را روی کار با حریفان تمرینی متعدد قرار دهید . استفاده مکرر از کیسه بوکس در حضور یک ناظر متخصص که همان مربی یا تمرین دهنده است ضروری است  استفاده از میت برای حقیقی تر کردن ضربات بسیار اهمیت دارد . حضور یک مربی کارکشته و متخصص رمز پیروزی و یادگیری هرچه بهتر شماست . کسی خالی از اشکال و ضعف نیست پس تمرین در کنار مربی بسیار نتیجه بخش تر است . استفاده از آدمک های تمرینی و تقویت بدن با دستگاه های بدنسازی و وزنه ها نیز اهمیت پررنگی دارند.

سطحی نگری را دور بریزید .

سطحی نگری را دور بریزید اگر قصد دارید تا یک فایتر با اسم و رسم معتبر گردید داشتن یک درجه بالا در کنار نداشتن آمادگی جسمانی و یا تکنیکی و …. به هیچ دردی نمیخورد ، فایتر در زمین و در زمان فایت خودش را اثبات می کند . پس هنگام تمرین دور غرور و … خط بکشید ، از مربی تان بخواهید و سوال کنید تا مطمئن شوید زوایای صحیح ، نیروی کافی ، تکنیک صحیح و… را در هنگام تمرین درست اعمال می کنید و سراسر تمرکز باشید در حین تمرین تا به مدد پروردگار موفق و سربلند گردید .

شاد و رزمی کار باشید .

اخطار : مشاهده مطالب بدون ذکر نام و آدرس کامل سایت ، صد در صد شکایت ما مبنی بر پیگیری جدی حق نشر مطالب را در بر دارد !! 

درباره نویسنده

Special Fighter

مبارزویژه ، معتبرترین و بزرگترین برند هنرهای رزمی مجازی ، با ارائه مطالب جدید ، علمی و بروز در زمینه تمرین ، تغذیه ، مطالب انگیزشی ، ارائه راهکارها ی فنی و مطالب مفید و کاربردی ، برای کمک به رزمی کاران و رزمی دوستان در حال فعالیت است .
آی دی اینستاگرام و تلگرام :SPECIALFIGHT@
تمام کامنتها و پرسشهای شما مطالعه شده و مطابق علم روز پاسخ داده میشود .
پل ارتباطی :
specialfight.official@gmail.com
تنها در موارد مهم و ضروری از ارتباط ایمیل اقدام کنید .

تعداد نوشته ها : 181

دیدگاه (3)

 • امیرارسلان

  دست خوش
  بهترین سایت در این زمینه
  متشکریم
  _____________
  سپاس

 • poochai

  لذت بردم ممنون….:)
  _______
  سپاس

 • رزم آور

  بسیار زیبا و کاربردی
  __________

  سپاس

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت مبارز ویژه بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا