موی تای کاران بخوانند ! Reviewed by Momizat on . تازه موی تای را شروع کردید ؟ دوست دارید حرفه ای تر شوید ؟ با ما باشید معمولا در هر رشته ای از هنرهای رزمی ، تازه کاران پر از شو وشوق اند تا دوران مبتدی بودن خود تازه موی تای را شروع کردید ؟ دوست دارید حرفه ای تر شوید ؟ با ما باشید معمولا در هر رشته ای از هنرهای رزمی ، تازه کاران پر از شو وشوق اند تا دوران مبتدی بودن خود Rating: 0

موی تای کاران بخوانند !

muay_thai_fighters_by_shakilovneel-d4y7qkj

تازه موی تای را شروع کردید ؟ دوست دارید حرفه ای تر شوید ؟ با ما باشید

معمولا در هر رشته ای از هنرهای رزمی ، تازه کاران پر از شو وشوق اند تا دوران مبتدی بودن خود را هرچه زودتر بگذرانند . برخی اساتید معتقدند دوران مبتدی بودن ، طول مدت خاص خود را دارد و کوتاهتر نمیشود اما این اعتقاد منسوخ شده است ، دنیای امروزه هنرهای رزمی به سرعت نور در حال پیشرفت ، تکامل و تغییر است . ما به شما می گوئیم چه کارهایی انجام دهید تا زودتر به یک موی تای کار میان رده (نسبت به سطح جهانی موی تای) تبدیل شوید .

زیربنای هوازی مناسب !

چه مبتدی باشید ، چه حرفه ای ، چه موی تای کار باشید چه رزمی کار در هر رشته دیگری ، اگر فایتر هستید (یا در کل رزمی کار) باید یک زیربنای مطمئن و قابل اتکا از نظر ویژگی های هوازی داشته باشید . باید ضربان قلبتان ، با شدت بالا و پرفشار و همچنین شدت نامنظم و گاهی تند و کند آشنا باشید ، باید ریه هایتان حجم قابل قبولی از اکسیژن را دریافت کنند و به قدر کفایت قدرتمند باشند ،داشتن یک زیربنای هوازی مناسب و مطمئن یک برگ برنده برای پیشرفت سریع است ، انجام مکرر تمرینات هوازی سنگین و نیمه سنگین و گنجاندن تمرینات هوازی در همه ی تمریناتتان می تواند خیلی زودتر  شما را در حد قابل قبولی از آمادگی جسمانی قرار دهد . موی تای کاران حرفه ای همیشه و دائما به انجام تمرینات هوازی مبادرت می ورزند .

چه تمرینات هوازی مناسب است ؟

تمریناتی از قبیل دویدن ، طناب زدن ، را می توان از بهترین و عالی ترین تمرینات هوازی مورد نیاز موی تای کران دانست گرچه دویدن در این برنامه جایگاه موثر تری دارد ، شما باید در طول هرجلسه به میزان کافی و با شدت بالا بدوید ، دویدن را از برنامه خود حذف نکنید و به آن توجه اکید داشته باشید . دویدن روی تردمیل زیاد توصیه نمیشود چرا که نسبت به دویدن معمولی از مزایای واقعا کمتری برخوردار است اما اگر فضای مناسب برای دویدن ندارید و تردمیل در دسترس شماست ، مشکلی نیست ، از تردمیل بهره ببرید .

چه قدر از این تمرینات ؟

اگر تازه کارید ، بهتر است که در هرجلسه حدود بیست دقیقه بدوید ، گاهی در میان دویدن خود را به چالش دعوت کنید و دو الی سه دور با سرعت بالا بدوید ، یک مسیر مستقیم و نسبتا کوتاه را با نهایت سرعت بدوید ، تا علاوه بر تقویت زیربنای هوازی مناسب ، فاکتور های غیرهوازی را هم دستخوش پیشرفت و تکامل کنید . بهتر است در هفته سه بار به مدت بیست و پنج دقیقه بدوید . اگر بتوانید جمعه ها را هم به مدت نیم ساعت بدوید و پس از استراحت کمی تمرین کنید در سرعت پیشرفت شما تاثیر بسزایی دارد .

چقدر طناب بزنیم ؟

در ابتدای امر که برای پیشرفت تلاش می کنید ، بدنتان هنوز آماده نیست ! پس نباید فشار زیاد از حد توان بر بدنتان وارد کنید چراکه اگر فشاری بیش از حد تحمل بدن بر آن وارد کنید مسلما با واکنش های  تند عضلات ، مفاصل و تاندون ها مواجه خواهید شد ! پس تمرینات را به مرور و بانظم شروع کنید ، با جدیت و استمرار جلو ببرید و اندک اندک و حساب شده بر شدت و میزان آن بیفزایید تا هرچه زودتر به یک فیزیک آماده برسید . طناب زدن برای شروع ممکن است کمی سخت باشد می توانید از پنج دقیقه شروع کنید و تا زمانی که هنوز کاملا آماده نیستید ، اندک اندک بر روی زمان آن اضافه کنید و کم کم به بیست و پنج دقیقه برسانید . حرفه ای ها از آنجا که باید فایت های بسیار سنگین را مدیریت کنند لازم است تا گاهی در هر جلسه ، حدود 70 دقیقه هم طناب بزنند .

فاکتور های دیگر

به مرور که برای حرفه ای شدن تلاش می کنید ، باید در ذهن خود بگنجانید که تن و بدنتان باید آبدیده شوند تا بتوانید فایت ها را به خوبی مدیریت کنید پس از یک حریف تمرینی حرفه ای بخواهید تا آرام آرام  به  بدنتان ضربه بزند ، ضربات پشت سرهم و بدون مکث با یک شدت ثابت به تمام بدن وارد آیند ، شکم و پهلو از جمله مناطقی هستند که باید مکررا ضربه بخورند ، به مفاصل ضربه نزنید و عضلات را در هر جلسه آبدیده کنید .

از تکنیک ها غافل نباشید !

بهتر است ، هر جلسه روی تعداد خاصی از تکنیک ها تمرکز کنید ، مثلا در یک جلسه شش تکنیک را مکررا تمرین کنید ، در جلسه بعد هم همین تعداد را تمرین کنید ، یادتان باشد ، صحیح زدن ارجحیت دارد بر سریع زدن ، پس عجول نباشید ، سرعت به وقتش سراغ تکنیک هایتان می آید ، باید صحیح و کامل و درست تکنیک ها را اجرا کنید .

بهتر است تا دو تکنیک را لم کار خود قرار دهید و برای رسیدن به این منظور باید دو تکنیکی که کاربردی تر بوده و به آن علاقه بیشتری دارید را دو برابر باقی تکنیک ها تمرین کنید ، این کار به شما کمک می کند تا فایت های با کیفیت تری را ارائه دهید .

دویدن و مرور تکنیک واقعا مهم است

یادبگیرید که تمرین مداوم ضربات دست ، در هنگامی که بدن در حالت دو است ، می تواند بسیار عالی باشد ، هرازگاهی به پشت بدوید و با تمرکز تکنیک های دست را به خوبی مرور کنید .

انعطاف ، رمز سلامت تاندون ها و بافت های ماهیچه ای

در هر برهه ای از هنرهای رزمی هستید ، به خوبی گرم کنید و در انتهای تمرین با حرکات انعطافی صحیح و نسبتا سنگین ، به خوبی بدن را منعطف کرده و در عین حال سرد کنید . از فواید تمرینات کششی در مطالب پیشین گفته ایم . اهمیت آنرا به هیچ عنوان دست کم نگیرید .

تهیه و تنظیم : مدیر سایت

ایده گرفته از : ماهنامه رزم آور

اخطار : کپی غیر مجاز است . مگر با ذکر نام کامل وب سایت مبارز ویژه و آدرس کامل سایت . در صورت مشاهده مطالب سایت بدون ذکر منبع از طریق مراجع قانونی اینترنتی ، شدیدا پیگیر حق نشر مطالب خود خواهیم بود و کوتاه نمی آییم !

سبز و رزمی کار باشید .

درباره نویسنده

Special Fighter

مبارزویژه ، معتبرترین و بزرگترین برند هنرهای رزمی مجازی ، با ارائه مطالب جدید ، علمی و بروز در زمینه تمرین ، تغذیه ، مطالب انگیزشی ، ارائه راهکارها ی فنی و مطالب مفید و کاربردی ، برای کمک به رزمی کاران و رزمی دوستان در حال فعالیت است .
آی دی اینستاگرام و تلگرام :SPECIALFIGHT@
تمام کامنتها و پرسشهای شما مطالعه شده و مطابق علم روز پاسخ داده میشود .
پل ارتباطی :
specialfight.official@gmail.com
تنها در موارد مهم و ضروری از ارتباط ایمیل اقدام کنید .

تعداد نوشته ها : 181

دیدگاه (44)

 • MistY

  سلام و عرض ادب و با تشکر از مطالب مفیدتون
  من ۲۴ سالمه با بدنی نسبتا مناسب چربی ۱۵ درصد وزن ۷۹ قد ۱۸۴ یک سال هم بادی بیلدینگ کار میکردم قبلش هم مدتی کاراته کیوکوشین و ژیمناستیک , از سن پایین عاشق ورزش بوکس ازاد و موی تای بودم ولی خانواده و دوستان مخالفت داشتن به نظرتون اگه بخوام موی تای رو شروع کنم دیر نشده هدفم از انتخاب موی تای هماهنگی با روحیه شخصیم و علاقه شدید به استفاده از زانو و ساق و ارنج هست ضمنا مسابقات محدودیت سنی داره ؟ داخل ایران اموزش ببینم یا برم تایلند ؟
  پیشاپیش بابت وقتی که میذارید تشکر میکنم.
  ______________
  سلام
  نه هیچوقت دیر نیست
  داخل ایران اساتید خیلی خوبی داریم نیازی به تایلند نیست

 • نیما

  با سلام.من۱۶سالمه قدم۱۷۵و وزن من ۵۲هست.
  بنظرتون فیزیک من برای موی تای مناسب هست یانه
  بعد اینکه بهترین باشگاه موی تای در تهران کجاست
  تشکر
  __________________
  سلام ظاهرا که خوبه ، بایستی علاقه هم داشته باشید که جواب بگیرید ، از وضع باشگاه های داخل ایران خبری ندارم متاسفانه

 • Fatemeh

  ممنون از مطالب خوبتون به مدته سه ماهه موی تای و کیک بوکس کار میکنم و تونستم مدال نقره استانیه موی تای رو به دست بیارم
  _____________
  خواهش میکنم
  تبریک میگم موفق باشید قهرمان

 • ahmadreza

  سلام استاد وقت بخیر
  من قدم 186 هست و وزنم 71 و 19سال دارم، در حال حاضر بدنسازی کار میکنم و بدن متناسب و آماده ای دارم و با توجه به اینکه قبلا به طور حرفه ای بسکتبال کار میکردم، ذهن آماده ای برای ورزش حرفه ای دارم….
  میخوام یه رشته ی رزمی رو شروع کنم، هدفم بیشتر ارضای درونی خودم و بالا بردن توانایی هام هست
  و همچنین رشته ای که برای درگیری خیابونی شدیدا به کارم بیاد به خصوص درگیری های تک به چند…
  بین بوکس و موی تای دو دلم، نیاز به یه رشته ی خشن، کارامد، سریع دارم که این قابلیت رو بهم بده همزمان با حریفای زیادی درگیر بشم
  و از طرفی هم بدن قشنگ و خوش فرمی بهم بده، مثلا بوکسورا به نظرم بدن قشنگی دارن به خصوص سنگین وزنا !
  و البته آسیب کمتری هم داشته باشه تو مبارزات (مثلا شکستن گونه و دماغ و … تا حد ممکن اتفاق نیفته و با وسایل محافظ بشه جلوشون رو گرفت و الا کبودی و پارگی و … مسئله ای نیست)
  و همینطور بشه اون رو سریع تر یادگرفت و سریع تر حرفه ای و آماده ی مبارزات شد
  حالا با توجه به اهداف من، شرایط فیزیکیم، سنم و … چه رشته ای رو بهم پیشنهاد میکنید ؟(اگر رشته ی دیگه ای هم به غیر از این 2تا پیشنهاد میدید من مشتاقم)
  ___________
  سلام
  به شما کیک بوکسینگ واکو یا کیک بوکسینگ ایسکا و بوکس رو توصیه میکنم

 • آرمین

  با سلام و خسته نباشید
  استاد من 18 سالمه و قد 176 و 65 کیلو وزن
  به بوکس علاقه شدید دارم ولی خب یه ورزشی رو میخواستم که کاملتر باشه مثل موی تای یا کیک بوکسینگ
  قبلا هم به مدت کمی هاپکیدو کار کردم ولی الان بین موی تای و کیک بوکسینگ موندم که کدوم رو انتخاب کنم
  صرفا هدفم مسابقه نیست و بیشتر دوس دارم اندامم ورزیده تر و درشت تر شه و برای درگیری خیابونی و مبارزه
  به نظر شما کدوم رو انتخاب کنم؟
  _______
  سلام کیک بوکسینگ بهتره برای منظور شما

 • farzad

  سلام
  من تازه به فکر رفتن به سمت این رشته رزمی افتادم. 25 ساله هستم و یجورایی دچار افسردگی. می خاستم ببینم که ایا این ورزش برای بهبود افسردگی مفید هست یا خیر؟ هدفم از رفتن به این رشته هم شرکت در مسابقه ها نیست و یا مبارزه . به چند دلیل زیر به رفتن به سمت این رشته فکر می کنم:(تیتر وار بگم بهتره)
  1- رهایی از افسردگی و کم تحرکی
  2- بدن لاغری دارم و دوست دارم ک بدنم ورزیده تر بشه (174 سانت و 60 کیلو وزن) ایا با این ورزش امکانش هست؟ (حس اعتماد به نفس و اینجور چیزها)
  3- علاقه خاصی ب بوکس دارم ولی دوست ندارم مبارزه کنم و یا شرکت توی مسابقات (حالا نسبت به سنمم ک نمیشه ب نظرم)یا حتما باید در مبارزات شرکت کنم؟
  به نظرتون رفتن به سمت این رشته برای من مفید است یا خیر؟ با توجه دلایل بالا؟لطفا نظرتون رو بگین
  _________
  سلام
  ایمیل زده بودید پاسختون رو دادم

 • علی

  سلام.
  من 17 سالمه وزن 66 و قد 173 اندامم خیلی فیته و با اینکه عضله ندارم ولی زیر لباس تنگ خیلی فیت به نظرم میام :d
  میخواستم بدونم آیا موی تای باعث خراب شدن اندام زیبا و لاغری شدید میشه؟ اگه میشه بعد از چند ماه؟ میخوام بعد از چهار یا پنج ماه موی تای رو بزارم زمین و کیک بوکس شروع کنم تا اندامم بهتر بشه. آیا تصمیم درستیه؟
  در ضمن با توجه به اینکه بچه درسخونیم و کنکور رو موفق میشم به نظرتون ورزش رو بزارم کنار و بشینم درسم رو بخونم یا همینطور ادامه بدم؟ چون بعد از اولین جلسه موی تای خیلی خسته شدم و حال هیچی رو ندارم…
  و همینطور میخواستم بدونم اگر موی تای رو بزارم بعد چند ماه و کیک بوکس شروع کنم آیا وسایلی مانند باند دستکش و شورت و قوزک بند موی تای رو در کیک بوکس هم استفاده کنم؟ یا باید دستکش و وسایل خودشو بگیرم؟
  یک سوال دیگر بعد از گرفتگی عضله بعد تمرین تا چند روز دیگه باید استراحت کنیم و تمرین نکنیم؟
  ___________
  سلام
  درصد چربی و عضلتون رو به من نگفتید که بفهمم منظور از فیت بودن چیه ! با این قد و وزن شما لاغر هستید فیت بودن یعنی درصد چربی کم و درصد عضله بالا ، اگر درصد عضله ی شما کم باشه (بدنتون صاف و بدون هیچ خطی هست )موی تای کیک بوکس و هر رشته ی رزمی عضله رو بیشتر میکنه ، حالت فیت بودن خب صددرصد خیلی مردونه تر و بهتر میشه عضلاتتون کمی حجیم تر میشه (به هیچ عنوان به زیبایی و حجم بدنسازها نمیرسه) و اینکه این مسئله شخصیه باید ببینید میتونید درس و ورزش رو همزمان ادامه بدید یا نه ! اگر نمیتونید ورزش های سبکتر برید برای سلامتی چون رزمی باید منظم باشه وگرنه آسیب زاست .
  دستکش کیک بوکس هم باید بخرید (مابقی رو میتونید استفاده کنید)
  بعد از گرفتگی عضله تمرین نباید ترک بشه ، فقط دوش آب گرم و ماساژ و خوردن موز خوبه .

 • حسین

  سلام استاد
  من حدود دو ماه است که موی تای کار میکنم
  اما طبق دستور مربی در حال حاظر تمرینات و تکنیک های مشت زنی مانند یک دو ،هوک شیتا و جای خالی را یاد گرفتم و کیسه کار میکنم
  قدم ۱۶۹ و وزنم نود با استخوان بندیه قوی و محکم.استاد عزیز خواستم بدونم اول سایه تمرین کنم و سرعت یا اول روی قدرت
  روزانه سی دقیقه در شوره زار میدوم و بعد کیسه و بعد سایه کار میکنم.آیا این روش مناسب است؟
  __________
  سلام
  من به متد استادتون موافقم . اول قبل از اینکه بخواین قدرت و سرعت رو تغییر بدین تا مدتها روی تکنیک ها کار کنید . و روش خودتون که توضیح دادین خیلی خوبه

 • AHMAD

  سلام میخواستم بدونم واسه درگیری های خیابانی موتای بهتره یا کیوکشین کاراته؟

  ممنون میشم جواب بدین
  ____________
  سلام . هردو خوب هستند اما موی تای کاربردی تر هست

 • حسین

  سلام و خسته نباشید.
  من استاد موی تای کار میکنم.در مسابقات اسممو خوندن اولین نفر دم رینگ حاضر باشم منم بدون گرم کردن رفتم تو رینگ.چون وقت نداشتم.از فرداش که میرفتم باشگاه کتف دست چپم در میرفت الان
  هم همینطوره ، اصلا فشار بش نمیارم اما به شدت جاش درد میگیره و استاد برام جاش میندازه .اما استاد میگه رگ به رگ شده و کتف قفل میشه .استاد منو راهنمایی کنید چه کار کنم.گرمش کنم که کردم.دکتر رفتم.بانداژ کردم…
  خلاصه اذیت میکنه اگه میشه راهنماییم کنید .کاپ
  باتشکر
  ______________
  سلام
  اگر مفصلتون هربار سره تمرین در میره یک مدت باید کتفتون رو فیکس کنید و فیزیوتراپی برید حدود دو ماه از اون کتف استفاده نکنید (یا حداقل سه هفته کامل فیکس بشه و اصلا بهش فشار نیاد) و فیزیوتراپی برید تا این مشکل برطرف بشه . اگر توجهی نکنید اصطلاحا میگیم مفصل عادت میکنه و حتی در کارهای روزانه هم ممکنه با بلند کردن هر جسمی از جا دربیاد .

 • علیرضا

  سلام دوباره ببخشید برای تکنیک میتونی سایه بزنیم و استفاده از ماسک ورزشی برای تنفس خوب است یا نه؟

 • علیرضا

  سلام مطالبتان عالی بود
  ببخشید بزای اینکه روی سر ضربه خوردن عادت کنیم چکار کنیم ؟میتونی به کسی بگم که آهسته ضربه بزند؟
  و مدت تمرین در روز کنیم و چند روز در هفته اوکی هستش ؟
  من موی تای میکنم 7 ماه و 16 ساله و میخوام یک حرفه ای شوم
  ______________
  سلام ممنون
  عادت کردن برای ضربه سر راهکاره خودتون خوبه از همون استفاده کنید ولی مراقب باشید که سنگین نباشه
  4 روز در هفته مناسبه
  ماسک تمرین فعلا برای شما مناسب نیست
  سایه زنی هم برای نفس و فیکس شدن تکنیک ها عالیه

 • محمد

  سلام استادمن یک سالوخورده ای کشتی میرم وعلاقه زیادی به رشته های خشن دارم ومیخام بدنی ورزیده وعضلانی باقدرت بالاداشته باشم ودردفاع شخصی هم خوب باشه من بین موی تای .بوکس جوجیتسو.نینجوتسووهمین کشتی نمیدونم کدوموانتخاب وادامه بدم میشه راهنمایی کنید. البته درموردmmaخوندم که ترکیبی ازاین رشته هاس میخاستم بدونم درشهرمایعنی(آمل)که درمازندران هست وجودداره یان اگه نداره ورزشی شبیه mmaهست که ترکیبی ازرشته هایی که دربالانوشته وعلاقه دارم هست که درشهرماوجودداشته باشه؟اگه نیست بگیدچه ورزشی ازان هابهتره تابرم
  ___________
  سلام
  ام ام ای رو در ایران به کسی توصیه نمیکنم چون هنوز حد مربی ها به حد لازم بالا نیست . شما میتونید از موی تای شروع کنید . رشته ای ایست که پاسخ شما رو به خوبی میده

 • mehdi

  سلام من بین موی تای و کیک بوکسینگ موندم کدوم رو برم البته به ضربات با دست خیلی علاقه دارم بعد خواستم بدنم رو فرم بشه کدومشون خوبه به نظر شما؟؟
  ____________
  موی تای ضربات آرنج و زانو و گردن گیری هم داره و بخاطر حجم تمرین هوازی بالا ، اندام های لاغر و خیلی کم حجمی دارند .
  کیک بوکس بعلت تمرینات قدرتی بیشتر بدنهای نسبتا حجیم تریدارند و آرنج و زانو هم نمیزنن ! فقط فرقشون همینه…..
  حالا بستگی داره شما بدن کم حجم و لاغر بخواین (موی تای) یا عضلانی و فیت (کیک بوکس)!

 • تونی

  ضمن عرض ادب و سلام وخسته نباشید بابت مطالب مفیدتون بسیار سپاسگزارم سوال بنده اینه ک من صفر کیلومتر چقدر طول میکشه تا ی موی تای کار حرفه ای شم؟؟
  ___________
  سلام سپاس
  این سوال خیلی گستردست ! اما بعد از پنج شش سال اگر مربی خیلی خوبی داشته باشید کم کم به دنیای حرفه ای ها وارد میشید .

 • محمد

  سلام ببخشید میخواستم بپرسم چگونه در موی تای بتونیم از خودمون دفاع کنیم من با ضربه خورن از حریف به ترس می افتم و سرگیجه می گیرم الانم حدود 1ماه و نصفه که دارم میرم موی تای
  ___________
  سلام . فعلا با توجه به یک ماه و نیم تمرین این یک ری اکشن طبیعی و نرماله . مدت زمان بیشتری نیاز دارید تا این مورد رفع بشه

 • مهدی عسگری

  سلام میخواستم ببینم بعد از چند فایت میتونم خوب کار کنم من اولین اسپارینگو انجام دادم ولی هول میکردمو همرو خطا میزدم چطور میشه این ضعفو از بین ببرم
  ____________
  سلام حداقل بالای 30 بار اسپارینگ باید انجام بشه تا یک مقداری شرایط دستتون بیاد . نگران نباشید نقص ها با تمرین بیشتر رفع میشه

 • mahdi

  سلام من 17 سالمه تازه یک هفته نشده میرم موی تای میخواستم ببینم چجوری میشه دراز نشست و 180درجه رو تقویت کنم تو این دو مورد خیلی ضعف دارم لطفا راهنمایی کنید
  _________________
  سلام . هنوز خیلی زوده که تعیین کرد ضعف دارید یا نه ، تازه بعد از 6 ماه تمرین منظم میشه نظر داد که آیا انعطاف کمی دارید یا شکمتون هنوز ضعیفه یا نه !!!!! در هرحال در منزل بدن رو خوب گرم کنید و وقتی کامل بدن گرم شد آهسته آهسته روی تمرینات کششی و انعطافی بخصوص خوده صدو هشتاد زدن کار کنید ، تمرینات پلانک و دراز نشست رو هم در منزل با تعداد کم کار کنید به مرور شکم قوی تر میشه و انعطاف میره بالا

 • فاطیما

  سلام فاطیماهستم متولد70 قد160 وزن 51 6ماه کیک بوکس کارمیکنم علاقه زیادی به موای تای دارم به نظرشمابااین سن میتونم برای حرفه ای شروع کنم وچندساعت تمرین درروزبرام پیشنهادمیکنید
  _______
  سلام بله می تونید شروع کنید اما تمرینات شما در ابتدای کار باید به دو بخش بدنسازی و یادگیری فنون و تکنیک ها تقسیم شود . در بخش بدنسازی تمرینات قدرتی و هوازی برای افزایش توده عضلانی و افزایش حجم تنفس ودر بخش آموزش ، یادگیری تکنیک ها و تمرین مکرر آنها برای موفقیت در یادگیری فایت بسیار مهم است . در مورد ساعت تمرینات نمیتوان نظر قطعی داد و شرایط جسمانی شما باید از نزدیک بررسی شود . با دو ساعت در روز شروع کنید .

 • شایان

  سلام من توی آلمان ۴ ماهه که تمرینات تای بوکس با همون موی تای رو شروع کردم ولی الان وقتی مبارزه میکنم دستو پامو گم میکنم و هرچی تکنیک بلد بودم از یادم میره میشه راهی برای مهار این کار بدید.
  __________
  سلام
  علتش رو پیدا کنید که چرا استرستون اینقدر زیاد شده که کنترلی روی فایتتون ندارید . اونو باید کنترل کنید ، البته به طور معمولی زمان که بگذره و یکم که عادت کنید همه چیز درست میشه . به خودتون بگین که اگر جلوی این استرس رو نگیرم تمام زحماتم خراب میشه وقتی در زمان فایت استرس سراغتون میاد نفس عمیق بکشید و تمام تلاشتون رو بکنید که روی کارتون متمرکز بشین . چند بار که سعی کنید کم کم این حالت کمتر و کمتر میشه .

 • Mehrshad

  سلام.خسته نباشید.من سه ماه است کیوکشین می رم و پیشرفت خوبی داشتم.می خواستم ببینم در کنارش‌می تونم موی تای هم برم؟اخه من خیلی دوست دارم هم سفت شم هم قوی شم.هیکلمم خوب هست و مشکلی ندارم
  ________
  سلام ما معمولا دو رشته ی خیلی سنگن رو همزمان به کسی توصیه نمیکنیم . چون تمرین زدگی و عضله سوزی میاره

 • سیدعلی

  سلام استاد من روزای فرد وینگ چون کار میکنم روزای زوج موی تای. به نظرتون انتخابای خوب دارم برای اینکه بدن ورزیده و سالمی داشته باشم و بتونم از خودم و اونایی که تشخیص دادم محافظت کنم. البته دنبال مسابقه هم نیستم.
  ممنون از وقتی که میذارید استاد. ارادتمندم
  __________
  سلام بله انتخاب هاتون مناسب و بجاست
  با آرزوی موفقیت

 • majidi

  با سلام . من نزدیک 3سال موی تای کار میکنم . تعریف از خود نباشه ولی ی حرفه ای ب حساب میام فردا هم مسابقات کشوری.توسط استادرئیسی بنیان گذار موی تای در کشور هست که آزاده و برسر کمربند طلا هست.خواستم بپرسم برای این مسابقه انرژی زا مصرف کنم چی بخورم لطفا کمکم کنید؟
  ___________
  سلام ، در مورد انرژی زاهای مجاز که آمینو انرژی و کافئین ، کراتین ، coQ10 ، که البته به شخصه کافئین رو بهتر میدونم و بقیه رو توصیه نمیکنم . ولی خب حتما باید به فهرست مجاز فدراسیون مربوط نگاه کنید که چیزی که استفاده میکنید دوپینگ حساب نشه گاهی وقتا اگر کافئین در خون فایتر مثبت بشه دوپینگ مثبت اعلام میکنند .

 • حسین

  فقط موی تای بس

 • مسعود

  باسلام وعرض خسته نباشید
  باتوجه به اینکه در موی تای بدون ساق بند مبارزه صورت میگیرد و ضربات زیاد ساق پا به قسمت چهار سر اصابت میکند میخواستم بدونم چگونه و سریع (در کم ترین زمان ممکن ) قسمت چهار سر ران را تقویت کنم
  اگر هم حرکات خاصی لازم است اسم ان حرکت و تعداد ستی را که باید انجام دهم ذکر نمایید
  با تشکر
  _______________
  سلام ، تمرینات لانگ ، اسکوات ، انواع نشست ها در رزمی و بالا بردن ضربه خوری (در رینگ بایستید و اجازه بدین که حریف به تمام مناطق چهار سر ضربه بزنه) همه کمک کننده هستند . بزودی مقاله ای در اینباره نوشته خواهد شد

 • کوردها

  سلام و درود بیکران بر شما و تشکر از راهنمایی های ارزنده تان در باب نکات رزمی . من تاکنون باشگاه نرفتم و فقط از طریق فیلم اموزشی روزی 5 الی شش ساعت بوکس کار میکنم. و با دو وزنه 10کیلو یی هم میت زنی میکنم و احساس سختی نمیکنم حین میت زدن . چقدر طول میکشد که به شرایط ارمانی برسم؟
  _________
  سلام سپاس ! شرایطی که توضیح دادید شرایط آرمانیه (مشروط بر صحیح بودن تمام تکنیک ها)

 • درسیم علوی

  سلام استاد من یک نظر قطعی میخوام و نمیدونم بین مویتای یا کیک بوکس کدوم انتخاب کنم. منطورم اینه که ار لحاظ توان بدنی وقدرت و زور وسبک کدام رشته در حالت کلی بهتر است؟ گیک بوکس یا مویتا؟
  __________
  سلام ، موی تای و کیک بوکس بسیاااار شبیه هستند فقط موی تای ضربات آرنج بیشتری داره و کیک بوکس از نظر تجهیزات نسبت به موی تای آسیب دیدگیش کمتره (سبکا های واکو و ایسکا بسیار خوب و حرفه ای هستند )

 • حسن

  سلام ، ببخشید موی تای برای چه کسانی خوبه و میتونن توش موفق باشن؟
  چه مزایایی داره نسبت به ورزش های رزمی دیگه؟
  _____________
  سلام موی تای رشته نسبتا خشن و سختی هست تمریناتش برای افرادی خوبه که دوست دارن کل بدنشون آبدیده و محکم باشه و فایت ایستاده ی خیلی کاملی داشه باشند و همینطور استایل عضلانی با درصد چربی پایین _ مزیت ویژه ای نداره مثل باقی رشته های رینگی هست

 • علی

  سلام
  بسیار سپاسگزارم.ی سوال هست که مدتیه ذهنم رو مشغول کرده.اون اینه که چرا رزمی کاران(بیشتر منظورم موی تای کاران هست)اندامی لاغر و بدنی نه چندان روی فرم دارند؟آیا نسبت به لاغریشان قوی تر هستند؟
  ___________
  سلام .
  موی تای کلا رشته ای هست که ظرفیت هوازی بسیااار زیادی می طلبه ، تمرینات هوازی بخش بزرگ و فوق العاده مهمی از موی تای رو در برمیگیره ، به همین علت حجم عضلانی چندانی ندارند اما بدنی ورزیده و قوی دارند و بعلت اینکه ضربات مستقیم دریافت میکنند اندامی محکم و قوی دارند . فقط حجم نمیگیرند چون هوازی خیلی زیادی کار میکنند .

 • Amirhossein

  سلام من نزدیک 1 ساله مویتای کار میکنمو و خان 4 دارم بدنمم تقریبا ابدیده شده ولی انعطاف بدنم کمه و پاهام باز نمیشه.چکار کنم پاهام باز بشه و 180 بزنم؟
  __________
  سلام
  تمرینات هوازی رو انجام بدین و ابتدا و انتهای تمرین تمرین انعطاف کنید .
  نسبت تمرین قدرتی به انعطاف باید یک به سه باشد

 • سید مرتضی

  با سلام و خدا قوت به استادان گرامی؛من32سالمه و به ورزش علاقه مندم.خودم فقط فوتبالیست بودم ولی الان چند ساله که دیگه ورزش نمیکنم.من میخوام بدون رفتن به باشگاه و بطور شخصی فقط برای قوی کردن ضربات مشت و ساق پا,منو راهنمایی کنین که چه تمریناتی بکنم,همچنین برای بالا بردن استقامت بدن و کم نیاوردن نفس درحین مبارزه چه ماری باید بکنم؟فکر کنم تمرینات غیر هوازی بایدباشه.(باتشکر از زحمات بی دریغ و بی چشمداشت شما خوبان)اوس..
  _____________
  در خانه برای تمرین شخصی به منظور تقوت ضربات مشت انواع شناها و بارفیکس همچنین کیسه زنی مرتب کفایت میکنه . برای تقویت ساق یک میله فلزی یا چوبی را پارچه ببندید و از زیر زانو تا روی مچ پا بغلتانید با کمی فشار ، سرتاسر ساق پا را بدین شکل تمرین دهید ، فشار در ابتدا نباید شدید باشد ، رفته رفته که ساق قوی تر شد این میله را سریعتر و قوی تر روی ساق بکشید ، همچنین در منزل اگر کیسه بوکس دارید تمام ضربات پا را با ساق بزنید به کیسه تا تقویت شود . برای بالا بردن استقامت و بالا بردن تحمل تنفسی تمرین بسیار زیاد است اما با توجه به فضا و امکانات محدود منزل ، پیشنهاد میشود شادو انجام دهید اما نه شادوی معمولی ، سرعت ضربات را بالا ببرید ، بر قدرت تکنیک ها اضافه کنید ، تایم ها را بالاتر ببرید ، بیشتر رقص پا و جابه جایی داشته باشید و خلاصه بدن را با این شرایط تحت فشار قرار دهید ، مثلا شش تایم در نظر بگیرید ، سه تایم فشار بالا و سه تایم فشار پایین ، سه تایمی که فشار بالا دارد را مدت زان سی تا شصت شماره با بالاترین توان خود شادو کنید (ب همان صورت که توضیح داده شد) و سه تایم دیگر را شادوی فعال اما کم فشار تمرین کنید – بین ست ها هیچ استراحتی نباشد .
  موفق باشید

 • محمد

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگوار و عرض تشکر بابت مطلب زیبا و تأثیر گزارتان…من موی تای کار می کنم و از قرار معلوم ماه آینده مسابقاتی داریم در سبکی به نام آذران رزم که توسط استاد حسین عزتی به ثبت رسیده…می خواستم اگه میشه یه توضیحاتی در مورد این رشته بدید و بگید که فرقش با موی تای چیه؟قوانین مسابقاتش به چه صورته؟چه ضرباتی ممنوع و خطا محسوب میشوند؟و اینا…بازم ممنون..خدا قوت
  _________
  سلام سپاس از شما
  تاکنون چیزی درباره این سبک و بایدها و نبایدهایش متاسفانه نشنیدم ، اگر اطلاع پیدا کردم این پاسخ را ویرایش میکنم .موفق باشید

 • اشکان

  با سلام خسته نباشید خدمت به دوستان گرامی لطفا به من بگویی که سبک وشو بهتره یا سبک موی تای من موی تای رو خیلی دوست دارم و واقعا دوست دارم این سبک رو تمام کنم لطفا راهنمایی کنید
  _________
  سلام هیچ سبکی بر سبک دیگر برتری ندارد اگر هنرجو به خوبی تلاش کند و تکنیک ها و روشهای مبارزه و تمرینات را به خوبی بیاموزد ، ووشو دو بخش فرم و مبارزه دارد که مبارزه اش چون با تجهیزات بیشتری انجام میشود و هوگو هم دارد کمی لایت تر از موی تای ات و مسابقاتش بیشتر و با حمایتهای بیشتری صورت می گیرد اما موی تای هم یک رشته رینگی بسیار قوی است که مسابقات آن تا سطح آ_کلاس پیگیری و برگزار میشود . اگر موی تای مورد علاقه شماست به دنبال آنچه که بدان علاقه دارید بروید و مطمئن باشید در آن موفق خواهید بود .

 • سجاد

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من ۲۷سالمه وقدم ۱۷۷و وزنم۸۷ تابحال هیچ ورزش رزمی انجام ندادم,اما یکی از دوستام بهم پیشنهاد داده برای درمان افسردگیت برو سراغ یه ورزش رزمی
  از طرفی مطالبی که نوشتین منو بیشتر علاقمند کرد,
  خواستم پیشنهاد شما رو بدونم,
  رشته های رزمی تو افسردگی تاثیر داره
  کدوم.رشته برای من مناسب تره
  من بچه شمالم
  ممنون میشم راهنماییم کنین
  یاعلی
  _______________
  سلام
  البته که روی افسردگی و درمان اون تاثیر بسیار شگرفی دارد و
  باعث افزایش شادی و نشاط میشه .
  به علایقتون نگاه کنید ببینید دوست دارید چه رشته ای کار کنید
  و اینکه در شهرتون چه کلاسی مربی خیلی خوبی دارد
  این دو فاکتور رو چک کنید و انتخاب کنید .
  ترجیحا رشته ای را انتخاب کنید که فعالیت هوازی در آن بیشتر است
  مثل دویدن و طناب زدن این دو تمرین واقعا برای ارتقا سطح
  نشاط عالی هستند . در شروع از خود اصلا انتظار
  زیاد نداشته باشید و فقط سعی کنید از لحظه لحظه ی
  تمرین انرژی بگیرید و لذت ببرید

 • مصطفی

  سلام.من 16سالم هستش یک متر 60سانتی قد و 53 کیلو وزن دارم مدت 3 سال کاراته تمرین کردم (کاراته شوتوکان ) بعدش به دلایل تغیر رشته دادم چون کاراته خیلی سبک بود و من دنبال یک ورزش سقیل میگشتم بعدشم رفتم فولرزم این رشته ساخت افغانی ها هستش الان مدت 4 سال که فول رزم تمرین میکنم تابه حال از 10مسابقه فقد یک باخت و 2 نقره دارم عضویت تیم ملی کشورم رو هم دارم یعنی بگم مشهور شدم یک کمی ولی وجدانم راضی نیس چون در مقابل دیگر رشته ها کم میارم چند وقت پیش یک مسابقه بین رشته های رزمی برگزار شده بود به موی تای کار باختم و اولین بار که باختم توی مسابقات رسمی خیلی ها میگن با فولرزم نمی تونم حرفه ای بشم و خودم هم به همین گفته ها باور دارم چون ورزش ما جهانی نیس که تورنمنت و یا مسابقات جهانی داشته باشه یعنی ما باید با دیگه رشته ها فایت کنیم ولی در رشته ما ارنج و از زانو استفاده نمیشه و اساتید مسلکی هم نداریم الان خیلی از این بابت رنج میبرم و میخام تغیر رشته بدم خیلی ها بهم میگن این احمقانه هس چون تو در فولرزم یک قهرمانی شخصی مهمی شدی عضو تیم ملی کشوری ولی من رضایت وجدانم رو بدست نیاوردم چون در برابر دیگر رشته ها کم میارم من نمیخام تنها در ولایت یا کشورم مشهور باشم چون میخام خودمو به جهانیان نشون بدم به ورزش های سقیل خیلی خیلی علاقه دارم الان به نظر شما ایا ت5یر رشته بدم یانه و اگه بدم باید کدوم رشته برم کیک بوکسینگ موی تای MMAاز این سه رشته کدوم بهتره و میتونه ادم زود حرفه ای بشه هرچند خودم به این باورم که حرفه ای شدن یک شخص به خودش بسته گی داره و لی از این بابت بگم خیلی پر تلاشم فقط رشته ای باشه که در ایند دوباره دچار مشکل نشم از تو خواهش میکنم رهنمای کنید مرسی
  .با احترام مصطفی مبارز افغانستان.
  ______________
  سلام ، تلاش و انگیزه ی شما عالی است
  اما جواب شما دو حالت دارد ، اگر فقط فایت عالی ، قوی و کامل مدنظر شماست ، باتوجه به اینکه به سطح قابل قبولی از رشته خودتان رسیده اید می توانید بدون تغییر رشته در طول هفته گاهی به کلاس موی تای یا کیک بوکس مراجعه کنید تا تکنیک های متنوع تر و مختلفی رو بیاموزید ، تمرین کنید تا فایت شما کاملتر شه و در کنارش روی بدنسازیتون تمرکز داشته باشید چون خیلی مهمه .
  اما اگر بیشتر بدنبال کسب مدال و مقام و مسابقات بین المللی و خارجی هستید ، نیازمند تغییر رشته هستید چون بنابه گفته خودتان سبک شما مسابقات سطح بالا ندارد ، تغییر رشته اصلا نباید بی حساب و کتاب ، بدون تحقیق و کسب اطلاعات باشه ، رشته ام ام ای در ایران هنوز اصلا جا نیفتاده و حمایتی از ورزشکاراشون به اون صورت نمیشه ، هرچند حمایت خاصی هم از بچه های موی تای یا کیک بوکس نیست اما به هرحال شرایط اعزام به مسابقات این رشته ها از ام ام ای خیلی بهتره . فعلا در رشته های غیرکنترلی سبک های آزاد وضعیت رسمی تری داره اما درکل رتبه ی پایین برای ام ام ای هست ، همه ی رشته های آزاد مثل موی تای ، کیک بوکس ، کاراته آزاد و امثالهم رشته های بسیار سنگین و بسیار خوبی هستند و مشروط بر تلاش کافی میتوان در تمام این رشته ها در مت زمان مناسب حرفه ای شد اما شما باید به علاقه و استعداد خودتون نگاه کنید و در ضمن اگر خیلی علاقه به اعزام خارج کشور برای مسابقه دارید شرایط این رشته ها در محل زندگیتون رو هم پرس و جو کنید ببینید کدوم یکی از این رشته ها اساتید فنی تر و بهتری داره ، زیرنظر هیات مربوطه هست تا بتوانید انتخاب بسیار خوبی داشته باشید اما اگر خیلی علاقمند به ام ام ای هستید رشته های مشابه هم هستند که اعزام های بهتری دارند نظیر گراپلینگ و جوجیتسو . در کل ام ام ای اسمش روی خودشه ، هنرهای رزمی ترکیبی ، یعنی بوکس ، تمام تکنیک ها و ضربات کاربردی پا ، کشتی ، گردن گیری ، زیرگیری ، انواع قفل ها ، استفاده از آرنج و زانو ، فایت سرپای قوی ، فایت خاک قوی ، کراس فیت ، بدنسازی ، فیتنس ، یک رشته ی فول و کامل ، بسیار پیشرفته و بسیار سخت و سنگین . اکثر ورزشکارانی که در سبک ام ام ای کار میکنند پیشتر ، در رشته ی رزمی خود به حد بسیار حرفه ای رسیده بودند .

 • sina

  سلام و خسته نباشید به شما بزرگواران
  راستش من دو هفته ست که موی تای رو شروع کردم و توی تمریناتم نفس کم میارم و موقع گارد گیری دستام از شونه درد میگیره ، و تو اولین تمرین مبارزه وقتی که چند تا مشت خوردم یه جور ترس وجودمو گرفت چیکار کنم که این ترسو فراموش کنم ؟ ممنون
  _____________
  سلام
  به گفته خودتان دو هفته است که شروع کردید ، پس هنوز زود است که انتظارات زیادی از خودتان داشته باشید
  کمبود نفس با انجام منظم تمرینات هوازی جبران میشود ، تمریناتی نظیر دویدن ، طناب زدن ، کوهنوردی و هر نوع تمرینی که ضربان قلب شما را
  بالاببرد و مجبورتان کند بهتر و بیشتر و تندتر نفس بکشید .
  برای بهبود گاردگیری ، باید سرشانه ها ، کتف و بازوها را تقویت کنید ، سعی کنید در تمرینات وزنه های کمی سنگینتر از حد توانتان را
  در دست بگیرید و گار را دائم کنترل کنید ، در این باره پستی روی سایت قرار است منتشر شود .
  جریان تری هم طبیعی است شما تا به حال در محیط مبارزه نبوده اید و طبیعتا کار با افراد با تجربه تر و خوردن ضربات ، دردناک و ترس آور است برایتان
  اما این ترس به این خاطر است که در زمینه ی مبارزه ی موی تای تجربه فایت کمی دارید و نیز هنوز به سطحی از آمادگی جسمانی و تکنیکی
  که بتواند حس اطمینان در شما بوجود آورد نرسیده اید ، چاره ی کار حفظ خونسردی ، مقابله با این حس ترس زودگذر و تمرین و تمرین است
  هرچه تجربه تان بالاتر رود خونسردی و تمرکز بیشتری بدست خواهید آورد و کم کم از فایت لذت می برید
  مقابله با ترس مهم است ، زمانی که ترس به سراغتان آمد گارد بگیرید و سعی کنید ترس را فراموش کرده ، دقتتان روی حریف را بالا ببرید
  و حملات به موقع و دفاع های کارآمدی که در این مدت اموخته اید به کار ببندید
  این حس موقتی است ، نگران نباشید

 • حسین

  با سلام خدمت میر محترم سایت خیلی خوبی دارین با تشکر از زحماتتون
  برای داشتن یه بوکس حرفه ایی در موی تای و سرعت دستها باید چه کار کرد؟
  من با دمبل مشت میزنم اما فایده ایی ندارد تو فایت دستم ضعیفه و قدمم 1.70 است
  با تشکر
  _____________
  سلام سپاس
  برای موی تای از هرکیسه بوکسی میتونید استفاده کنید و مشکلی نداره
  انواع حرفه ای و البته گران قیمت کیسه بوکس ها امروزه در فروشگاه های ما
  موجود است و میتونید بهره ببرید .
  اما برای بالا بردن سرعت دست ها اکتفا به تمرین پیاپی مشت زنی
  درست نیست ، بایستی کاملا عضلات کتف ، ساعد ، جلو بازو و پشت بازوها
  و همینطور عضلات میان تنه را تقویت کنید ، در قسمت ویدئوهای سایت می تونید
  تمرین های مرتبط رو پیدا کنید . با تمرین دادن دستها از نظر بدنسازی و همچنین
  تمریناتی که در کانال هست در کنار میت زنی مداوم ، سرعت دست شما بالاتر میرود .

 • حسین

  با سلام و ممنون از پاسختون و سایت خوبتون یه سوال داشتم
  من علاوه بر موی تای ،موی بوران کار میکنم استادم مقام آرجان دارد و 11 سال تایلند بوده.میخواستم سوال کنم که چطوری از استرس خود در مسابقات بکاهیم ؟من از شلوغی هواسم پرت میشود و تمرکز ندارم چیزی که در موی تای حرف اول میزنه.
  باتشکر
  _________
  با سلام و سپاس
  از نظر روانی روی خود کار کنید ، معمولا با حضور در مسابقات متعدد این مشکل حل میشود اما چنانچه استرس دارید و نمیتوانید فایت کنید تا مدتی که از استری کمتر شده در سالن های مسابقات مابین تماشاچیان حضور داشته باشید تا با جو آشنا شده و کمی با آن خو بگیرید ، سعی کنید هنگامی که وارد رینگ میشوید ، تمام حواس خود را به حریف معطوف کنید ، به او نگاه کنید ، حرکات او را زیر نظر بگیرید و سعی کنید صداهای دیگر را نشنیده بگیرید ، این مشکل به مرور برطرف میشود

 • محمد

  با سلام و عرض خسته نباشید.
  من 3 ماه است کاراته میرفتم و در زمان کاراته نسبتأ قوی شدم.
  16 سال سن دارم 75 کیلو وزن،1.65 یکم بیشتر،قدم هست.
  می خواستم ببینم بروم رشته ی مو آی تای خوبه ؟
  اخه من ی بار تو خونه و ی بارم هنگام ورزش کاراته مچ پام (پای چپم(دوبارش)) پیچ خرده ، گفتم دیگه دور ورزشو خط بکشم، ولی علاقه مند ب این رشته شدم و سایت شما را هم که دیدم دیگه گفتم باید برم .
  گفتم بپرسم این رشته رو برم(یکمم چاقم) دوباره مچ پام پیچ نمیخوره؟
  2 این ورژشو با پارکو برم مشکلی نداره؟
  این رشته آینده داره و خوب هست؟(برای مسابقات نه ، برای فرز شدن و کلا دعوا میگم)
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  موفق باشید
  یاعلی
  _________
  سپاس ، مچ پاها را بسیار جدی بگیرید . باید در زمان تمرین مچ پاها کاملا گرم شود با حرکات کششی که آنرا درگیر کند و همچنین حرکات جنبشی ، مچ پا پس از گرم شدن باید با باند و یا چسب پارچه ای فیکس شود تا پیچ نخورد ، موی تای رشته خوب و البته خشنی هست ، برای فرزی و چابکی باید با کنترل وعده های غذایی و تمرینات هوازی وزن را کاهش داده تا کمک زیادی به این مسئله بکند .موی تای و پارکور هردو از رشته های بسیار پرتحرک و بسیار پرفشار هستند ، در هفته یک روز را استراحت کنید . انجام مرتب و منظم دو رشته ی پر فشار ریسک آسیب را بالاتر می برد . با آگاهی ورزش کنید .

 • amir

  ممنون از مطالب مفید تون ?
  __________
  سپاس

 • حسین

  خیلی ممنون از پاسختون من یکی از تایلندی ها را مصاحبه هشو دیدم گفت برای این که ساق محکمی داشته باشی باید ساقت بشکنه و جوش بخوره تا بافته استخوانی ساق حالت گره مانند بشه .
  و دوره درمانی بگذره بعدش یه ساق محکم دارین!!!
  _______________
  سپاس ، منظور از شکستگی ساق در تمرینات تایلندی ها ، منظور شکستی کامل ساق نیست ، چون اثبات شده که استخوان جوش خورده ، به نسبت یک استخوان سالم کارایی کمتری دارد (به این منظور نیست که ورزشکاری که دچار شکستگی شده کارایی کمتری خواهد داشت ) منظور شکستگی های سطحی موقتی است که در جیان همین توضیحاتی که برای شما دادم حاصل می گردد ، شکستگی های سطحی و سپس پر شدن مناطق موبرداشتن ها بوسیله مکانیزم خود بدن ، ساق را محکم و سخت میکند . منظور از دوره درمان هم زمانی از تمرینات هست که ساق متورم و دردناک گشته که همانطور که توضیح دادم باید نسبت به درمان این تورم ها و کبودی ها اقدام کنید و پس از بهبودی نسبی دوباره کار خود را برای تمرین دادن ساق آغاز کنید .
  موفق باشید

 • حسین

  با سلام و خسته نباشی از تلاش و زحماتتون
  یه سوال داشتم من موی تای حرفه ایی کار میکنم میخواستم بدونم برای سفت کردن ساق پا باید چی کار کنم ساق پای من خیلی ضعیفه لطفا راهنماییم کنید .
  تایلندی ها تعجب میکنم تو ستون یا درخت کاج ساق میزنن به نظرتون کاره درستیه؟باتشکر
  _____________
  درود و سپاس
  سفت کردن و آبدیده کردن ساق پا به منظور فایت موی تای کار خیلی مهمیه و نباید
  شتاب زده انجام بشه ، در ابتدای کار شما باید عضلات ساقتون رو بوسیله حرکات تمرینی
  تقویت کنید برای تقویت و محکم کردن استخوان ساق که در ضربات درگیر میشود ، در مراحل ابتدایی
  باید با شتاب و قدرت میت بزنید با ساق (یه دوره کوتاه) ، بعد با کیسه بوکسی که
  سفت و محکمه شروع به کار کنید ، در ابتدا باید ضربات آهسته آهسته و پیوسته و پشت سرهم بخورند
  نباید بعد از دو یا سه تا ضربه حس کنید که ساق پاتون خیلی دردناک شده و از حد تحمل خارجه
  بعد به مروز زمان کم کم به قدرت ضربه ها اضافه کنید ، در کنار این کار ، یه چوب به شکل میله یعنی صاف باشه
  دستتون می گیرین و روی تمام مناطق استخوان می غلتونید ، در ابتدای کار باید فشار خیلی کم باشه
  بعد به مرور زیادترش کنید .
  در مراحل پیشرفته تر ، باید یک کیسه بوکس کوچک و تقریبا سفت و محکم درست کنید و روی زمین نصب کنید
  و با ساق هر روز و هرروز با شدت و فشار ملایم بهش ضربه بزنید ، به مرور زمان آروم آروم روی قدرت ضربات اضافه کنید
  قبل از اینکه قدرت زیاد ضربات ، مدنظر باشه ، انجام هرروزه ی اون مهمه ، ساق هرروز با یک فشار ملایم تحریک میشه
  و به مرور به اون فشار اضافه میشه ، ممکنه دچار کبودی ها ، ورم و درد های تقریبا خفیف بشید در مراحل ابتدایی
  (توجه کنید ، دردهای شدید ، کبودگی های شدید و… در مراحل ابتدایی یعنی فشار بیش از حد بالا بوده که غلط است)
  بشین که باید بهش رسیدگی کنید و درمانش کنید ، به مرور ، ساق پا تقویت شده وآرام آرام ، تبدیل به یک ساق بسیار
  محکم می شود .
  موفق باشید

 • امین

  با سلام
  من تکواند کارم ( دان پنج ) و الان میخوام برای بالا بردن مهارتم یک ورزش رزمی دیگه انتخاب کنم !
  به نظر شما موی تای در کنار تکواندو مشکلی برای من بوجود نمیاره؟
  به شدت علاقه مند حضور در هنر های رزمی ترکیبی هستم و قصد دارم چند تا از ورزش های رزمیو انتخاب کنم برای تمرین میشه یه برنامه برام پیشنهاد بدید؟
  _____________
  درود بر شما
  شکل اجرای ضربات پا در تکواندو ، کمی با رشته هایی نظیر موی تای متفاوت است(تکواندو سرعت بسیار زیاد و چابکی و رقص پا و قدرت . موی تای و سایر فایت های آزاد ، بدون رقص پا ، قدرت بالا و قدرت تخریب شدید ) . در ضمن تکواندوکاران به سبب بهره وری از تجهیزات فول و کامل نظیر هوگو ، ساق بند ، روپایی و…
  بدنی آبدیده ندارند و همچنین به دلیل استفاده مکرر از پاها ، مفاصل زانوی تحریک پذیرتری دارند ، رشته های آزاد ضربات شدیدی در ناحیه ساق و ران پاها دارند ، حتی به پشت زانوها هم ضربات گاهی باشدت زیادی اصابت میکند که ممکن است در ابتدای امر برای شما سخت باشد و باعث افت موقت و گذرا در فایت تکواندو شود . چنانچه قصد دارید تا رشته های آزاد را امتحان کنید ، توصیه مااین است که به یک باشگاه حرفه ای مراجعه کرده و وضعیت خود را شرح داده تا آرام آرام با شما فایت آزاد تمرین شود و بدنتان کم کم آبدیده گردد تا دچار آسیب نشوید (چون تکنیک های کلاسیک تکواندو ، با سایر تکنیک های پا در رشته های دیگر مشترک است و شما خیلی زود به مرحله تمرین فایت می رسید) ، از بدنسازی با دستگاه هم درکنار آن بهره ببرید . مسلما آسیب رشته هایی که فایت آزاد دارند و در رینگ یا خاک هم فایت دارند و بدون تجهیزات هستند ، نسبت به رشته ی زیبای تکواندو ، به مراتب بیشتر است اما دائمی نیست خوشبختانه . منظور شما از برنامه تمرین را متوجه نشدیم ، لطفا واضحتر بفرمائین تا هرآنچه در توان داریم ، در اختیار شما دوست محترم قرار دهیم .
  موید باشید

 • poochai

  من موی تای کار نیستم اما خوندم….ممنون 🙂
  _________

  جاودان باشید

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت مبارز ویژه بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا