ضربات بالای پا Reviewed by Momizat on . مقاله ای پیرامون یکی از مخرب ترین و امتیاز آور ترین تکنیک ها حد اعلای یک فایتر را از نوع ضرباتی که به کار می برد میتوان شناخت ، اصولا اینکه یک فایتر به آسانی بت مقاله ای پیرامون یکی از مخرب ترین و امتیاز آور ترین تکنیک ها حد اعلای یک فایتر را از نوع ضرباتی که به کار می برد میتوان شناخت ، اصولا اینکه یک فایتر به آسانی بت Rating: 0

ضربات بالای پا

southern

مقاله ای پیرامون یکی از مخرب ترین و امتیاز آور ترین تکنیک ها

حد اعلای یک فایتر را از نوع ضرباتی که به کار می برد میتوان شناخت ، اصولا اینکه یک فایتر به آسانی بتواند پاهایش را بالا برده و در سروصورت حریف بخواباند ، نشان از آمادگی جسمانی بالا و حد اعلای کاری یک فایتر است . ضرباتی که محل اصابت و فرودشان سرو صورت و گردن حریف است اصولا از خطرناک ترین ضربات دنیای مبارزه به شمار می روند و حتی در رشته های کنترلی هم که امکان اصابت نیست بیشترین امتیاز را دارند . پس برای برد بهتر در فایت بد نیست سری هم به دنیای ضربات بالا بزنید . ضربات بالای سرو صورت از محبوبیتی بسیار زیاد برخوردارند و مبارزان میدان های معتبری چون کی وان ، تای فایت ، گلوری ، یو اف سی ، ام ام ای و کیک بوکس بین المللی ، این ضربات را قسم راستشان کرده اند .

با ماباشید تا در این پست شما را از هر آنچه در اجرای یک ، های کیک نیاز است ، مطلع کنیم .

های کیک ها مهم اند

اصولا بلوکه کردن این ضربات کار آسانی نیست ، همانطور که اجرای صحیح آنها هم آسان نیست . برای داشتن یک تکنیک بالای خوب ، زمان سنجی مهم ترین اصل می باشد اگر ندانیم چه زمان باید پای خود را در سرو صورت حریف بخوابانیم ، هرگز قادر نخواهیم بود حریف را ناک اوت کرده و یا کسب امتیاز کنیم . برخی از فایتران ، هنگامی که تایم مبارزه ای بشدت کوتاهی دارند مبارزات خود را خلاصه به این ضربات کرده و کلکسیونی از ضربات بالا را اجرا می کنند ، ما خرده بر این گروه نمی گیریم گرچه فایت حرفه ای و یا فایت فرسایشی چنین مبارزه ای را نمی پسندد اما چنانچه فایت امتیازی باشد این کار نه تنها ایرادی ندارد بلکه شودمند نیز هست منتها همانطور که گفته شداگر زمان فایت خیلی کوتاه باشد .

دقت کنید که…

زمان سنجی بسیار اهمیت دارد ، اینکه در فاز حمله ضربات بالای سرو صورت را می زنید یا فاز ضدحمله اهمیت چندانی ندارد اما زمان اجرای تکنیک باید مناسب باشد . فاصله با حریف باید تنظیم باشد اگر مقداری دور هستید می توانید با چرخاندن پای تکیه گاه (پای زیرین) فاصله را با حریف کمتر کنید . سعی کنید در هنگام اجرای این تکنیک ها همواره متعادل باشید . دقت و سرعت از دیگر فاکتور های حیاتی این زمینه محسوب میشوند . باید دقت کنید تا ضربه هرز نرود و انرژی شما تلف نگردد . چنانچه با تمرکز در زمان مناسب اقدام به اجرای تکنیک کنید ، می توانید به سادگی حریف را مغلوب کنید .

و خوب است بدانید که …

مهم نیست که این ضربات چگونه اجرا شوند ، به صورت تیپ ، های کیک ، کیک فرونت ، کیک پوش ، زانو ، دورانی ، چرخشی ، پرتاب – پرشی و… ، حتی مهم نیست که با پای چپ اجرا شوند یا راست ، آنچه مهم است به کار بردن این ضربات و گنجاندن آنها در گنجینه تکنیک هایتان است .

فاکتور های مهمی که های کیک های خوبی می سازند

تمرین و تمرین و تمرین ! تمرین یک تکنیک ، تکنیک خوب را می سازد ، روی کیسه بوکس ، هنگام میت زنی ، کار با آینه ، کار با نشانه های تمرینی ، همه و همه در کنار هم می توانند یک ، های کیک خوب بسازند . اجرای یک های کیک خوب و حرفه ای نیازمند سطح مطلوبی از انعطاف بدنی است ، پس تمرینات انعطاف را انجام دهید ، تمرین مداوم خود تکنیک می تواند انعطاف عضلات درگیر را بهبود ببخشد و با تمرین مستمر می توانید انعطاف مفصل لگن که  کارایی تکنیک را بسیار بالاتر می برد ، را به صورت تاثیر گذاری بالاتر ببرید . اگر با این وجود از بدنی خشک برخوردارید می توانید حین اجرای تکنیک کمی بالاتنه را هم خم کنید و اندکی پرش در حین پرتاب تکنیک ، چاشنی کار کنید . اگر می خواهید تکنیک بالای صورتتان عالی باشد باید خیلی با ثبات روی پای زیرین بایستید و هرگز روی پنجه پا بلند نشوید .

پای جلو یا پای عقب ؟

پای جلو اصولا زمانی برای اجرای تکنیک سرو صورت استفاده می گرددد که سرعتِ اجرای تکنیک ، بسیار حائز اهمیت تر است تا قدرت آن . پای عقب به دلیل آنکه در جایگاه تکیه گاه بودن قرار دارد و فشار ناشی از وزن توده عضلانی فایتر بر روی آن وارد می شود دارای دوبل انرژی نسبت به همین ضربه با پای جلو است پس میتوان نتیجه گرفت که اجرای این ضربه با پای عقب قدرت تخریب بسیار بالاتری دارد .

با یک حریف تمرینی تمرین نکنید

باید یاد بگیرید ، های کیک فقط به این معنا نیست که بتوانید تکنیک خود را خیلی بالا اجرا کنید ، های کیک ها فقط سرو گردن حریف را نشانه می روند و شما باید با انواع و اقسام حریف های تمرینی کار کنید ، قد بلند ، قد کوتاه ، قد متوسط ، چابک ، فرز ، کند ، مدافع خوب ، مهاجم تیز و…. ، باید یاد بگیرید ضربات را تحت هر شرایطی به درستی اجرا کنید .

تلفیقی کردن می تواند موثر باشد

تلفیقی کردن تکنیک منحصر به تکنیک هایی که در صورت اجرا می شوند نیست ، بلکه تنها جز تاکتیک های گمراه سازی است ، می توانید تکنیک صورتی که قرار است اجرا شود را با یک یا دو ضربه دیگر تلفیق کرده و یا ترکیبی از یک یا چند تکنیک را اجرا کنید تا با اینکار هم حریف را گمراه سازید هم بتوانید موقعیت مناسب برای اجرای یک ضربه سر و صورت را بدست آورید.

مراقب باشید که…

وقتی شما یک پای خود را کاملا بالا برده اید تقریبا در وضعیت نامطمئنی از استقرار ، قرار دارید ، پس باید هشیار باشید ، ناآگاهانه اقدام به اجرای تکنیک نکنید ، وقتی یک پای شما بالاست ، پای تکیه گاه شما می تواند بهترین مکان برای اجرای یک بدل جانانه از سوی حریفتان باشد ، که می تواند شامل ضربه به زانو ، ضربه به قسمت داخلی ران ، ضربه به ساق و در نهایت افتادن یا آسیب دیدن شما باشد . باید ضربه را سریع بزنید و سریع به وضعیت استقرار روی گارد برگردید . بیشتر وزن خود را بر روی پای عقب بیندازید تا پایی که در هواست راحت تر بلند شود و در ضمن تعادل خوبی هم داشته باشید و به سادگی در خطر لغزش و افتادن قرار نگیرید .

تهیه و تنظیم : وب سایت مبارز ویژه

اخطار جدی : کپی از و استاده از مطالب تنها با ذکر نام کامل وب سایت مبارز ویژه و آدرس سایت امکان پذیر است در غیر این صورت از طریق مراجع قانونی بشدت پیگیر حقوق خود خواهیم بود .

موفق و رزمی کار باشید .

درباره نویسنده

Special Fighter

مبارزویژه ، معتبرترین و بزرگترین برند هنرهای رزمی مجازی ، با ارائه مطالب جدید ، علمی و بروز در زمینه تمرین ، تغذیه ، مطالب انگیزشی ، ارائه راهکارها ی فنی و مطالب مفید و کاربردی ، برای کمک به رزمی کاران و رزمی دوستان در حال فعالیت است .
آی دی اینستاگرام و تلگرام :SPECIALFIGHT@
تمام کامنتها و پرسشهای شما مطالعه شده و مطابق علم روز پاسخ داده میشود .
پل ارتباطی :
specialfight.official@gmail.com
تنها در موارد مهم و ضروری از ارتباط ایمیل اقدام کنید .

تعداد نوشته ها : 181

دیدگاه (4)

 • دارا

  سلام دستت درد نکنه فقط اگه میشه چند تا کلیپ در مورد دفاع شخصی ساده اما کاربردی بزارید
  ______________
  با سلام
  به کانال سایت ما مراجعه کنید در سایت آپارات ، کلیپ های متنوعی وجود دارد
  موفق باشید

 • hamed

  جالب بود ،تکنیک های دیگر هم تحلیل کنید. دست و پا.
  __________
  بله رسیدگی میشه

 • رزم آور

  سلام بر شما
  چه قدر به موقع این مطلب رو تو سایتتون گذاستین. خیلی کاربردی…
  فقط درباره تلفیقی کردن تکنیک بیشتر توضیح بدین.
  ممنون خدانگهدار
  _____________
  سپاس رسیدگی میشه

 • poochai

  خسته نباشید….ممنون
  ___________
  درود بر شما ، سپاس

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت مبارز ویژه بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا