اقیانوس آرام تمرکز Reviewed by Momizat on . تمرکزتان را به نهایت برسانید صحبت از هنرهای رزمی که می شود ، تمرکز خواه ناخواه مطرح می گردد ، جایگاه تمرکز در هنرهای رزمی همانند جایگاه چشمان و گوش ها در فیزیک تمرکزتان را به نهایت برسانید صحبت از هنرهای رزمی که می شود ، تمرکز خواه ناخواه مطرح می گردد ، جایگاه تمرکز در هنرهای رزمی همانند جایگاه چشمان و گوش ها در فیزیک Rating: 0

اقیانوس آرام تمرکز

2d750a640f41d07232d7d9767eaf5951

تمرکزتان را به نهایت برسانید

صحبت از هنرهای رزمی که می شود ، تمرکز خواه ناخواه مطرح می گردد ، جایگاه تمرکز در هنرهای رزمی همانند جایگاه چشمان و گوش ها در فیزیک بدنی فایتر است . بدون تمکز ، از دید کامل محروم خواهیم بود .

چرا باید تمرکز داشت ؟

شخصی را تصور کنید که می خواهد لیوانی آب بنوشد تا تشنگی اش را رفع کند اما بجای نوشیدن آب ، دوش آب سرد می گیرد ، آب به تمام نقاط بدنش می رسد ، او را خیس می کند اما ذره ای از تشنگی اش نمی کاهد ، در واقع هیچ کمکی به او نمی کند . شخصی را تصور کنید که البسه اش دچار آتس سوزی شده ، بجای آنکه ساکن بایستد تا به سوختگی بیشتری دچار نشود ، با شدت زیاد می دود و ممکن است هستی اش را بر باد دهد . نداشتن تمرکز گاهی مثل مثال اول ، آسیبی به شما نمی زند اما کمکی هم به شما نمی کند اما گاهی درست مانند مثال دوم ممکن است جان شما را به خطر بیندازد . آن هم در دنیای فایت که شوخی هیچ جایی در آن ندارد ، غفلت و عدم تمرکز می تواند به بهای آسیب دیدگی شدید تمام شود ، هرچند که امیدواریم چنین اتفافی برای هیچ فایتری پیش نیاید .

تمرکز ، ذاتی است یا اکتسابی ؟

ما در حیطه هنرخودمان بحث می کنیم یعنی هنر فوق العاده فایت . در دنیای فایت ، هیچ چیز به طور مطلق ذاتی نیست و همه چیز با تمرین و تکرار مداوم و اراده و خواستن به دست می آید ، بخشی از تمرکز ذاتی است و بخشی از آن می تواند اکتسابی باشد ، در واقع قسمت اکتسابی سهم بسیار بیشتری دارد ، چرا که تمرکز ذاتی شبیه به دانه کاشته شده است و تلاش برای پروراندن آن که در واقع کمک به ظهور بخش اکتسابی است ، دانه را کم کم رشد می دهد و شکوفا می سازد.

چگونه متمرکز باشیم ؟

در دنیای ماشینی امروزی ، حتی یک کودک هفت ساله هم به سهم خود دارای تنش های عصبی و ناآرامی های روحی روانیست  چه برسد به یک فرد بالغ و بزرگسال که بی شک ذهنش پر از درگری های فکری و ناملایمات روحی و استرس هاست ، چگونه با این وجود میتوان در زمان فایت فردی متمرکز و آرام بود ؟ باید بیاموزید که پرداختن به افکاری که آلوده به مشغله های بسیار است زمان خود را دارد ، فایت شوخی بردار نیست ، بخش مهمی از زندگی شماست ، باید بدانید در زمان فایت ذهن را خالی کنید ، چه در زمان فایت مسابقه ای و چه در زمان تمرین فایت باید ذهن خود را فقط و فقط معطوف به حریف و شیوه مبارزه تان بکنید ، هرچه غیر از این ها را کنار بگذارید ، بعدا فرصت خواهید کرد به همه شان رسیدگی کنید .  ذهن خود را مدیریت کنید و اجازه ندهید استرس و مشغله در زمان تمرین از آگاهی لازمِ شما ، بکاهد که عدم تمرکز یعنی شکست .

چگونه تمرکز را تمرین کنیم ؟

تمرکز هم مانند سایر اصول هنرهای رزمی نیاز به تمرین و تکرار دارد ، اینطور نیست که هر فردی از ابتدای تولد متمرکز و خونسرد به دنیا آمده باشد ، یا اینکه فردی را برای تمرکز داشتن ساخته باشند ، خیر ، تمرکز را باید آموخت ، درک کرد ، تمرین و تکرار کرد و در نهایت به کار گرفت و هرگز از خاطر نبرد .

این راه ها کدام اند ؟

امتحان کردن و استمرار ورزیدن در هرکدام از این راهکار های پیشنهادی به نفع شما خواهد بود . شک نکنید .

بولینگ !

بله بولینگ ! هدایت این گوی سنگین در یک مسیر کاملا مستقیم ، ساده نیست ! امتحان کنید .

یوگا و تای چی

هردو بسیار برای تقویت تمرکز عالی هستند .

شطرنج ، دارت ، تیراندازی با کمان .

هر سه به دنیایی از تمرکز توام با دقت بسیار بالا ، دیدِ قوی ، آرامش ذهنی و قدرت تصمیم گری منطقی با سرعت بالا نیازمندند

گلف

گلف تفریح افراد متمول و ثروتمند است ، با اینحال گلف به تمرکز بالا نیاز دارد ، هدایت صحیح توپ ، اصلا ساده نیست .

یک بازی جالب

سعی کنید با چوب کبریت ، سازه طراحی کنید . چوب کبریت ها را روی یکدیگر قرار دهید و مدام ارتفاع سازه را بیشتر کنید ، در این بازی جالب شما باید بتوانید لرزش دستتان و میزان قدرت دستتان را کاملا کنترل کنید .

در کل هر بازی که فکر می کنید دقت و تمرکز شما را درگیر می کند ، انجام دهید ، تمرکز در هنرهای رزمی فقط به معنای تمرین مداوم هنرهای رزمی نیست ! شما باید تنوع ایجاد کنید ، تفریح کنید و در کنار لذت بردن تمرکزتان را هم بالا ببرید .

تهیه و تنظیم : مدیر سایت

اخطار : هرگونه کپی برداری از مطالب باید با ذکر نام و آدرس کامل سایت مبارزویژه باشد در غیر این صورت کاملا و خیلی جدی پیگیر حقوق خود از طریق مراجع قانونی خواهیم بود و به هیچ عنوان گذشتی در کار نخواهد بود .

پیروز و رزمی کار باشید .

درباره نویسنده

Special Fighter

مبارزویژه ، معتبرترین و بزرگترین برند هنرهای رزمی مجازی ، با ارائه مطالب جدید ، علمی و بروز در زمینه تمرین ، تغذیه ، مطالب انگیزشی ، ارائه راهکارها ی فنی و مطالب مفید و کاربردی ، برای کمک به رزمی کاران و رزمی دوستان در حال فعالیت است .
آی دی اینستاگرام و تلگرام :SPECIALFIGHT@
تمام کامنتها و پرسشهای شما مطالعه شده و مطابق علم روز پاسخ داده میشود .
پل ارتباطی :
specialfight.official@gmail.com
تنها در موارد مهم و ضروری از ارتباط ایمیل اقدام کنید .

تعداد نوشته ها : 181

دیدگاه (3)

 • poochai

  ممنون عالی بود….
  _________________
  سپاس

 • عباس

  بسیار عالی بود.
  ذن راهی است برای رسیدن به تمرکز. این دو در طول هم‌اند نه در عرض هم.
  از مدیریت سایت مبارز ویژه بابت تنظیم این مقالات تشکر میکنم.
  یا علی
  ________________

  از توضیح مفیدتان ، بسیار متشکرم

 • رزم آور

  سلام
  مثل همیشه جالب و زیبا
  لطفا راه های ساده تری برای افزایش تمرکز پیشنهاد دهید.
  کی تو این دوره و زمونه میتونه گلف یا بولینگ بازی کنه ولی راه آخر خوب و جالب بود.
  سوال:تفاوت ذن و تمرکز چیه؟
  اگه فرق دارن درباره ذن مطلبی بزارین.
  خدانگهدار
  ____________________
  درود بر شما
  دارت ، شطرنج ، یوگا ، بازی !
  این هاهم ، جز راهکارهای ساده هستند ، بااین حال بازهم تحقیقات بیشتری انجام می دهیم
  و نتایج را منتشر می کنیم .
  در مورد سوالتان هم باید به طور خلاصه عرض کنیم ذن و تمرکز در یک خانواده قرار دارند
  فقط گاهی میزان عمق تمرکز و آرامش و آگاهی در ذن بیشتر میشود

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت مبارز ویژه بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا