استاندارد های یک فایتر حرفه ای Reviewed by Momizat on . چقدر به یک فایتر حرفه ای نزدیک هستید ؟ تا صحبت از دنیای حرفه ای ها می شود ، همه به این نکته می اندیشند که حرفه ای بودن یعنی مدال ، مسابقه و فایت های عالی ! این چقدر به یک فایتر حرفه ای نزدیک هستید ؟ تا صحبت از دنیای حرفه ای ها می شود ، همه به این نکته می اندیشند که حرفه ای بودن یعنی مدال ، مسابقه و فایت های عالی ! این Rating: 0

استاندارد های یک فایتر حرفه ای

35411d0ca18d11fa9e064af24c9c7cc6-d4y7r3o

چقدر به یک فایتر حرفه ای نزدیک هستید ؟

تا صحبت از دنیای حرفه ای ها می شود ، همه به این نکته می اندیشند که حرفه ای بودن یعنی مدال ، مسابقه و فایت های عالی ! این تفکر تا حدود زیادی درست و منطقی است اما آیا به این اندیشیده اید که پشت پرده فایت های عالی و مدال آوری ها چه اموری قرار دارد ؟ آیا فقط تمرین است که باعث میشود یک فایتر حرفه ای دارای عملکرد موفقی شود ؟! خب…قطعا این طور نیست . این مقاله را بخوانید و مقایسه کنید که چقدر از استاندارد های فایتر های حرفه ای دور هستید ؟

عملکرد ، روی برنامه ریزی

حرفه ای ها برای تمام امور زندگی خود برنامه ریزی منظمی دارند ، فقط داشتن برنامه مهم نیست ، شما می توانید بهترین برنامه جهان را برای زندگی خود تنظیم کنید اما تا به جز به جز آن عمل نکنید هیچ فایده ای ندارد . حرفه ای ها به برنامه ریزی زندگی خود پایبند هستند و به تمام نکات آن عمل می کنند .

این برنامه شامل چه نکاتی است ؟

تنظیم زمان خواب

به موقع می خوابید ؟قطعا پاسخ بسیاری از شما ها فایترهای محترم خیر است . حضور شبکه های اجتماعی و استقبال گسترده کاربران از آنها قطعا سهمی مهم از استراحت شما را مال خود کرده . فایترهای حرفه ای زود می خوابند ، خواب با کیفیتی دارند و صبح ها به موقع و زود از خواب برمی خیزند . آنها بشدت پایبند به زمان استراحت خود هستند . عدم داشتن ساعات کافی از خواب شبانه باعث فرسایش و تحلیل شدید قوای بدنی در دراز مدت می گردد . تاثیر منفی بر روی انگیزه شما داشته و باعث می شود تا دائما خسته و کسل باشید و میل به انجام هیچ کاری را نداشته باشید .

چکاب وضعیت سلامتی

آخرین باری که آزمایش خون دادید را به خاطر دارید ؟ احتمالا بخاطر تجویز یک پزشک برای تشخیص بیماری بوده است ! نه چک کردن وضعیت سلامتی ! فایتر های حرفه ای در دنیای بین المللی فایت ، اغلب ماهی یکبار یا دوماهی یکبار آزمایش خون می دهند و وضعیت سلامتی خود را به کمک یک پزشک مجرب بررسی می کنند . آنها باید بدانند سطح فاکتور های موجود در خون نرمال هست یا نه . کمبود هر فاکتور تاصیر سو بر وضعیت سلامتی فایترها دارد چرا که آنها اغلب با زد و خورد ها و تمرین های طاقت فرسا سروکار دارند و باید تن و بدنی سالم داشته باشند .

تغذیه سالم

آخرین باری که تنقلات خوردید کی بود ؟ چند دقیقه پیش ؟! قبول دارم که زندگی بدون تنقلات سخت است ، شاید اصلا جالب نباشد که شما نتوانید یک پاکت چیپس را هنگام تماشای فیلم مورد علاقه تان بخورید یا اینکه در کنار فنجان قهوه یا چای گرمتان یک دونات نرم و تازه شکری دلچسب با سس خامه و شکلات نوش جان نکنید اما چه میشه کرد ؟ خوراکی های فرآوری شده ، چرب ، شور ، شیرین ، خامه ای و.. دشمن عضلات تراش خورده و عدد و رقمی که ترازو نشان می دهد هستند . حرفه ای ها یک شعار ثابت و معروف دارند : eat clean, healthy and less سالم ، پاک و کمتر غذا بخوریم ! شعار قشنگی است . چقدر رعایتش می کنید ؟

تمرین منظم و با برنامه 

فایتر های بزرگ درست و اصولی تمرین می کنند ، نه به این معنا که همیشه شدید و طاقت فرسا تمرین می کنند ، آنها همیشه تمرین می کنند ، تمرین می کنند برای آنکه آماده باشند ، برای لاغری ، برای تنبیه ، برای جبران پرخوری و برای هیچ علت دیگری تمرین نمی کنند ! آنها تمرین می کنند چون علاقمند به تمرین هستند . گاهی شدت تمرین واقعا بالاست و زمان زیادی هم دارد ، گاهی شدت متوسط و گاهی ملایم است اما هرگز قطع نمی شود . آنها هرگز باشگاه و تمریناتش را فدای بهانه های پوچ نظیر گرفتاری کاری ، کمبود وقت و نداشتن مکان مناسب و فعالیت های مختلف مثل خرید کردن و… نکرده اند و بهترین بودن در این برهه زمانی که هرروز چند ستاره بااستعداد و قدرتمند ظهور می کند ، پاداش این طرز رفتار آنهاست .

بها دادن به وضعیت روحی

شاید فایت در هنرهای رزمی کمی به نظر خشن باشد (که ما مخالفیم !) اما این بدان معنا نیست که فایتر ها انسانهای خشنی هستند ، فایتران حرفه ای همیشه به وضع سلامت روحی خود بها می دهند و اغلب یک مشاور روانپزشک مجرب دارند تا از استرس ها ، سختی های کار ، ناراحتی ها و… خود با وی صحبت کرده و راه چاره درست و منطقی را بشنوند ، حتی اگر برایتان سخت است یک مشاور روانپزشک داشته باشید ، به وضع روحیتان بها دهید ، تلاش کنید تا روحیه ای سالم و شاد داشته باشید تا خوب پیشرفت کنید .

فرصت دادن

هیچ فایتر بزرگی نیست که شکست را تجربه نکرده باشد ، هیچ فایتر بزرگی نیست که آسیب دیدگی های دردناک و گاهی شدید را تجربه نکرده باشد . تنها فرق آنها این است که پس از هرشکست بجای ناامیدی و عدم تلاش ، مصمم تر شده و بیشتر می جنگند ، آنقدر روند کاری خود را زیر ذره بین می برند و آنالیز می کنند تا عیب کار را متوجه شده و در صدد رفع آن اقدام می کنند . هیچ فایتر بزرگی هنگامی که آسیب دیدگی دارد سر تمرین حاضر نمیشود ، آسیب دیدگی خود را تشدید نمی کند و به خود فرصت بهبودی می دهد .

آنها همواره جدی اند

جدی بودن فقط به گره میان ابروها و نخندیدن نیست ! فایتران بزرگ همیشه جدی اند در هر کاری ، هنگامی که تمرین می کنند به هیچ موضوع متفرقه ای نمی پردازند ، با تمام وجود تمرین می کنند ، گوش به زنگ صدای مربی خود هستند ، تشنه شنیدن عیب های خود هستند ، از برنامه کاری و تمرینی خود هرگز کم نمی گذارند ، لحظاتی که فشار تمرین بالاست و آنها را مجبور به ترک تمرین می کنند ، جدی تر و پر تلاش تر زحمت می کشند و با هیچ عامل بازدارنده و منفی شوخی ندارند و در مسیر خود می جنگند ، هیچ حریفی را دست کم نگرفته و همواره خودشان هستند ! چه در مقابل حریف ضعیف و چه در مقابل حریف قوی

مکتوب کردن وضعیت تمرینات و آنالیز آنها

حرفه ای های جهان فایت ، همواره برداشت های مکتوب از روند تمرینی خود دارند ، ذکر می کنند که چگونه تمرین کرده اند ، چه مقدار از برنامه را اجرا کرده اند ، اعمال تمرینی شان با چه کیفیتی همراه بوده و در پایان با دقت آنرا خوانده و آنالیز می کنند تا نقص های آنرا شناسایی کنند .

بررسی عملکرد حریفان نسبت به خود

مربیان فایتران بزرگ همواره حریفان قوی و ضعیف فایترشان را مورد بررسی قرار می دهند ، نقاط ضعف و قوت آنها را شناسایی می کنند ، عملکرد آنها را با عملکرد فایترشان مقایسه می کنند تا اختلاف سطح کار را متوجه شوند و تمرینات فایتر را همواره به روز نگه می دارند .

شاد و پیروز باشید .

تهیه و تنظیم : مدیر سایت .

اخطار : هرگونه کپی برداری از مطالب سایت ، بدون ذکر آدرس و نام کامل سایت ، پیگیری شدید و جدی قانونی مارا به دنبال دارد .

درباره نویسنده

Special Fighter

مبارزویژه ، معتبرترین و بزرگترین برند هنرهای رزمی مجازی ، با ارائه مطالب جدید ، علمی و بروز در زمینه تمرین ، تغذیه ، مطالب انگیزشی ، ارائه راهکارها ی فنی و مطالب مفید و کاربردی ، برای کمک به رزمی کاران و رزمی دوستان در حال فعالیت است .
آی دی اینستاگرام و تلگرام :SPECIALFIGHT@
تمام کامنتها و پرسشهای شما مطالعه شده و مطابق علم روز پاسخ داده میشود .
پل ارتباطی :
specialfight.official@gmail.com
تنها در موارد مهم و ضروری از ارتباط ایمیل اقدام کنید .

تعداد نوشته ها : 181

دیدگاه (5)

 • کاراته کاران بدون مرز

  بعد مدت ها سر زدم مجدد به سایتتون. عالی بود. لذت بردم.
  ____________
  سپاس

 • hamed

  سلام این چکاپ سلامتی رو که میگین چیه؟!یعنی چه نوع چکاپیه ،فقط ازمایش خونه یا نه چیز دیگه؟؟همین ویلی بورنی که میگید رو توضیح بدبد. ، به فرض ما بخوایم چکاب کنیم چی کنیم… مرسی.
  ____________________
  درود .
  شما باید به پزشک مراجعه کرده و ذکر کنین که قصد دارین یه چکاب کلی از وضعیت سلامتی انجام بدین .
  یک آزمایش خون برای چک کردن وضعیت کلی بدن . پزشک این آزمایش را مکتوب کرده و شما با مراجعه به
  آزمایشگاه ، وضعیت سلامتی رو چک می کنید .
  ویلی بورن ستاره مشهور فایت هست که در مسابقات کیک بوکسینگ بین المللی فایت می کند .
  موفق باشید

 • جواد

  دمتون گرم
  _________
  درود بر شما . ممنون

 • poochai

  ممنون …
  _________

  موفق باشید

 • رزم آور

  سلام
  با خوندن این جور مقاله ها آدم ناامید میشه ولی قشنگ بود و اطلاعاتم زیاد شد.
  به هر حال ممنونم از زحماتتون
  تو این دوره و زمونه هیچ کس بی مزد و منت کار نمی کنه
  دمتون گرم یا علی
  _________________
  درود
  ناامید نباشید ، در پست های آتی راهکارهایی را معرفی می کنیم
  تا فاصله با فایترهای حرفه ای را کمتر و کمتر کنید .

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت مبارز ویژه بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا