جلوگیری از افت در دوران تعطیلات Reviewed by Momizat on . چه کنیم تا در تعطیلات افت نکنیم ؟! اول از همه ، ضمن تبریک سال نو و آرزوی بهترین های ویژه برای شما مخاطبان ویژه و خوبمان ، به اطلاع می رسانیم که تعدادی از افراد چه کنیم تا در تعطیلات افت نکنیم ؟! اول از همه ، ضمن تبریک سال نو و آرزوی بهترین های ویژه برای شما مخاطبان ویژه و خوبمان ، به اطلاع می رسانیم که تعدادی از افراد Rating: 0

جلوگیری از افت در دوران تعطیلات

287c760ed56b2e7310265f4335e1cca9

چه کنیم تا در تعطیلات افت نکنیم ؟!

اول از همه ، ضمن تبریک سال نو و آرزوی بهترین های ویژه برای شما مخاطبان ویژه و خوبمان ، به اطلاع می رسانیم که تعدادی از افراد کادر سایت از جمله مشاور ارشد سایت ، پیش از تعطیلات اردوهای تیم ملی و مسابقات سنگین رزمی را پشت سر گذاشته بودند و به مدتی استراحت نیاز داشتند ، لذا متاسفانه نتوانستیم در این مدت سایت را به روز نگهداریم و از این بابت با شرمندگی از شما عزیزان پوزش می طلبیم .

استراحت بکنیم یا نه؟!

تکلیف حرفه ای ها که مشخص است ! آنها کاملا می دانند که استراحت معنایی ندارد با این حال بد نیس که بعداز گذراندن یک سال سخت و پرکار و پر از فایت ، بد نیست چند روزی را استراحت کنند و آزادانه تر غذا بخورند ! اما خب این مدت نباید بیش از حد و اندازه در غذا خوردن افراط کرده تا وزن حرفه ای شان زیادی تغییر کند !

اما آماتور ها !!! باید سخت گیرانه تر به استراحت آنها نگاه کنیم . به طور کلی هرچه زمان کمتری را به تمرین کردن اختصاص داده باشیم ، در صورت استراحت نکردن سریعتر برگشت به حالت اولیه و افت آغاز می گردد ! پس طبیعی است که آماتور ها اجازه ندارند بیش از دو یا سه روز استراحت کنند که آنهم مطابق استاندارد ها نیست و باید کمتر استراحت کنند .

در دوران تعطیلات چگونه از افت جلوگیری کنیم ؟!

از آنجا که در دوران عید و تعطیلات ، باشگاه های ورزشی تعطیل میشوند و این یعنی کمبود فضای مفید و امکانات ! به خصوص برای بانوان رزمی کارمان ! در این شرایط چه کنیم تا افت نکنیم ؟!

پیاده روی سریع !

مخصوص بانوان ! راحت ترین کاری که باعث میشود شما روی فرم بمانید پیاده روی خیلی تند و سریع است !

پیاده روی معمولی و اهسته کالری سوزی پایینی دارد و کمکی به حفظ آمادگی فایتر نمیکند ! اما چنانچه پیاده روی طولانی باشد (مثلا بالای یک ساعت) و سرعت بالایی هم داشته باشد می تواند در حفظ آمادگی کمک شایانی بکند . می توانید راه رفتن روی سطوح مختلف را تجربه کنید ، سطوح سنگی ، آسفالت ، خاکی و چمن نرم ! گاهی پستی و بلندی و شیب هم به برنامه پیاده روی اضافه کنید تا کارایی را بالاتر ببرد .

بدوید !

هیچ چیز مانند دویدن به مدت طولانی نمیتواند بدن را آماده و سرحال نگهدارد ! تا آنجه که می توانید دویدن را به جای پیاده روی انتخاب کنید . دویدن با تحریک سیستم عضلانی و استخوانی و درگیر کردن ارگان های تنفسی ، بدنتان را قوی و شاداب نگهمیدارد و اجازه نمی دهد تا افت داشته باشید . اگر بتوانید دویدن را با بستن وزنه های میلگردی که پیشتر در موردشان توضیح دادیم ، ترکیب کنید بدون شک نتایج بهتری می بینید .

طناب بزنید !

طناب بزنید ! بالای بیست و پنج دقیقه طناب زدن را در برنامه تمرینات بگنجانید تا آثار فوق العاده آنرا مشاهده کنید . هماهنگی عصب و عضله ، کالری سوزی بالا ، افزایش حجم تنفس و درگیر کردن عضلات مرکزی و بزرگ بدن ، می تواند حتی بیشتر از دویدن شما را آماده نگهدارد ! استفاده از گرم کن های ورزشی و گذاشتن کلاه ، با بالا بردن دمای بدن فشار بیشتری بر بدن متحمل می کند و این در جلوگیری از افت موثر است . به خاطر داشته باشید هرچه میزان عرق ریزی در تمرین بیشتر باشد باید آب بیشتری مصرف کنید تا بدن هیدراته و متعادل بماند و دچار گرفتگی عضلات نشوید .

آیا فقط تمرینات هوازی کافی است ؟!

مسلما نه ! ما از یک فایتر حرف می زنیم ! نه یک ورزشکار معمولی ! فایت به هیچ عنوان در تمرینات هوازی خلاصه نمیشود . شما باید در کنار این تمرینات ، مراقب سطح کیفیت تکنیک هایتان نیز باشید ! و رسیدن به این مهم چگونه ممکن است ؟

مشخص است ! با تمرین تکنیک و لاغیر !

سایه زنی گزینه خوبی است !

سایه زنی تکنیک ها با چاشنی سرعت بالا بسیار عالی است ! می توانید مقابل یک آینه بایستید و سایه زنی با سرعت بالا انجام دهید ! اگر آینه را نمی پسندید سایه زنی را در طول اتاق یا مکانی که در نظر دارید انجام دهید .

تمرین تکنیک با تکرار متعادل

در دوره تعطیلات هستیم درست است ؟ پس نباید با دوران تمرینات اصلی آنرا اشتباه بگیریم و پرتکرار تکنیک بزنیم ، برای آماتورهایی که در صدد هستند تا طی مدت کوتاهی پیشرفت کنند تعطیلات فرصت طلایی محسوب می گردد چراکه می توانند با انجام تمرینات پرفشار و تمرین تکنیک ها با تعداد بالا پیشرفت کنند اما فایترهای حرفه ای که دائما در حال تمرین هستند نباید در دوران تعطیلات به خود سخت بگیرند ، حتی نصف کمتر از تعداد تکراری که برای تکنیک ها در تمرینات اصلی انجام می دهید هم می تواند در دوران تعطیلات بسیار عالی باشد .

انجام منظم تمرینات انعطافی

انعطاف با درگیر کردن تارهای ماهیچه ای و کمک به تنظیم سطح اسید لاکتی در بدن ، می تواند مانع از افت شما شود ، انجام تمرینات انعطافی به ریلکس نگهداشتن بدن کمک می کند و احساس نشاط خاصی به شما می دهد در ضمن حفظ انعطاف در هر برهه زمانی از تمرینات ، احتمال بروز آسیب دیدگی را کم می کند و نمیتوان اهمیت آنرا نادیده گرفت .

ریکاوری !

ماساژ دادن با روغن های ماساژ یا روغن های طبیعی مثل زیتون و کنجد می تواند جان تازه ای به عضلات شما ببخشد . در زمان ماساژ راحت دراز بکشید و خوب عضلات را با روغن های ماساژ دهید ، و پس از کمی استراحت می توانید با دوش آب گرم سطح چربی پوست را تعدیل کنید . این کار را در تعطیلات تکرار کنید تا هرگونه آسیب دیدگی و خستگی در بدنتان به کلی درمان شود .

تهیه و تنظیم : مدیر سایت .

کپی برداری بدون ذکر نام کامل و آدرس سایت ،  با پیگیری قانونی و کاملا جدی ما همراه است !

درباره نویسنده

Special Fighter

مبارزویژه ، معتبرترین و بزرگترین برند هنرهای رزمی مجازی ، با ارائه مطالب جدید ، علمی و بروز در زمینه تمرین ، تغذیه ، مطالب انگیزشی ، ارائه راهکارها ی فنی و مطالب مفید و کاربردی ، برای کمک به رزمی کاران و رزمی دوستان در حال فعالیت است .
آی دی اینستاگرام و تلگرام :SPECIALFIGHT@
تمام کامنتها و پرسشهای شما مطالعه شده و مطابق علم روز پاسخ داده میشود .
پل ارتباطی :
specialfight.official@gmail.com
تنها در موارد مهم و ضروری از ارتباط ایمیل اقدام کنید .

تعداد نوشته ها : 181

دیدگاه (2)

 • poochai

  ممنون از راهنمایی تون …..در ضمن سال نو مبارک….
  ____________
  درود بر شما ، سال نوی شماهم مبارک

 • رزم آور

  سلام
  فوق العاده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  خدا خیرتون بده!!! روزی چند بار به سایت سر می زدم.

  _______________

  سلام . سپاس

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت مبارز ویژه بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا