ده پله تا اجرای یک تکنیک قدرتمند Reviewed by Momizat on . می خواهید ضربه هایتان تمام کننده باشند ؟! فایت یعنی تلاش و تلاش و تلاش و تلاش ! هر لحظه که می گذرد در جهانِ فایت و مبارزه ، ستاره مستعد دیگری می درخشد اینکه زن می خواهید ضربه هایتان تمام کننده باشند ؟! فایت یعنی تلاش و تلاش و تلاش و تلاش ! هر لحظه که می گذرد در جهانِ فایت و مبارزه ، ستاره مستعد دیگری می درخشد اینکه زن Rating: 0

ده پله تا اجرای یک تکنیک قدرتمند

99ba1b5bccd3a26a48f7e39c37cbd89f

می خواهید ضربه هایتان تمام کننده باشند ؟!

فایت یعنی تلاش و تلاش و تلاش و تلاش ! هر لحظه که می گذرد در جهانِ فایت و مبارزه ، ستاره مستعد دیگری می درخشد اینکه زن باشد یا مرد تفاوت چندانی ندارد آنچه مهم است این است که در این قافله که چون آسمانی ، پر از ستاره های نوظهور و قدرتمند است و چون اسبی در اوج سرعت می تازد و هر لحظه رو به جلو پیش می رود ، جایگاه شما بعنوان یک فایتر یا رزمی کار کجاست ؟ مراقب این باشید که غرور سرآغاز شکست و رکود است ! کافیست به داشته های خود بی اعتماد شوید ، کافیست تا به داشته های خود بیش از حد مطمئن شوید یا بدتر از همه ، به مقدار تمرین و تلاش و همتی که خرج می کنید ، قانع شوید ، قناعت در دنیای فایت چیز خوبی نیست ، طمع و جاه طلبی و حرص برای لحظه به لحظه بهتر شدن ، پیشرفت کردن ، یادگیری و یادگیری و یادگیری ، گزینه های مناسب و مطئنی هستند . همه می خواهند تا هرطور شده در زمره بهترین ها جای داشته باشند ،  پس روز به روز بیشتر تشنه یادگیری از استاد خود شده و بر تلاش خود می افزایند .

اصل اول : آمادگی جسمانی

شاید برایتان خیلی عجیب باشد نه ؟ همه اصولا اصل اول را تکنیک صحیح معرفی می کنند اما در حقیقت چنانچه از آمادگی جسمانی مناسبی بهرمند نباشید نمی توانید تکنیک را به خوبی بیاموزید و به خوبی تمرین و اجرا کنید . پس باید آمادگی جسمانی بالایی داشته باشید و فاکتور های انرا در خود تقویت کنید .

مثلا چه فاکتور هایی ….. ؟!

بعنوان یک آماتور  سخت ترین بخش کار کمبود انعطاف در مفاصل برتر است (شانه و لگن) خشکی این مفاصل مانع از آن می شوند تا شما به راحتی تکنیک را در بدن خود جا بیندازید . در  مرحله بعد کمبود انعطاف در تمام عضلات است که بازهم مانع اجرای تکنیک درست می شوند ، در باب های بعدی باید به قدرت و توانایی جثه بدنی توجه کرد ، تمرکز و دقت بالا برای ثابت زدن تکنیک و قفل کردن به جای آن از نکات مهم بعدیست . بعنوان یک حرفه ای ، داشتن ریه هایی قوی ، عضلات مستحکم و پرتوان برای اجرای پرتکرار تکنیک ها ، مفاصل قوی برای نگهداشتن تکنیک اجرا شده (جهت تقویت عضلاتِ درگیر) ، داشتن سرعت و چابکی بالا برای اعمال کردن چرخش هایی سریع و سبک و درنتیجه شتاب گرفتن ضربه و…. ملاک آمادگی جسمانی فایتر هستند .

اصل دوم : عضلات قوی

تکنیک صحیح حتی در مرتبه دوم هم جایی نداشت ، تکنیکی زیباست که از قدرت و سرعت کافی بهرمند باشد و کارآمد باشد . برای داشتن چنین ویژگی هایی بایستی به تقویت عضلات خود بپردازید ، برای رسیدن به چنین اهدافی باید از تمرینات مرتبط کمک بگیرید ، طناب زدن با وزنه میلگردی ، دویدن ، کوهنوردی ، کار با دستگاه های بدنسازی ، اسکات رفتن با تکرار بالا ، درگیر کردن عضلات مرکزی و بزرگ بدن و توجه به عضلات کوچکتر با حرکات و تمرینات مربوطه شما را در رسیدن به این اهداف یاری می کند (نقش تغذیه صحیح فراموش نشود)

اصل سوم : تکنیک صحیح

شاید سخت گیری ما خیلی بیشتر از دیگران باشد اما به راستی یادگیری تکنیک در مرتبه سوم قرار دارد ، حالا وقت ان رسیده تا تکنیک را صحیح بیاموزید ، متاسفانه شاهد هستیم افرادی که به هیچ وجه شایستگی داشتن درجات بالا را ندارند و اقدام به آموزش و تربیت شاگرد می کنند ، چنین کسانی دشمن شاگردان و تهدیدی برای آینده آنها در زمینه سلامت مفاصل و…آنهاست . تکنیک ضعیفد مسابقه متاسفانه نتایج بسیار ناخوشایندی در روحیه فایتر دارد و احتمال آسیب دیدگی شدید را در وی بالا می برد . پس حتما قبل از رفتن به یک باشگاه در مورد مربی ، به شخصه تحقیق کنید (بزودی در این باره مطالبی جهت راهنمایی بر روی سایت قرار داده میشود) ، تکنیک صحیح را بادقت بالا بیاموزید ، چنانچه سوالی در مورد اجرای آن داشتید حتما بپرسید ، چند بار تکنیک را اجرا کنید تا مربی از صحت آن مطمئن شود (این مسئله به هیچ عنوان مختص آماتور ها نیست! حرفه ای ها هم دائما باید وضعیت تکنیک های خود را چک کنند) ، تا زمانی که مطابق شکل صحیح و استاندارد تکنیک انرا اجرا نکنید نمیتوانید منتظر نتایج شگفت انگیز باشید .

اصل چهارم : تغذیه و استراحت

از تاکید همیشگی ما بر روی مسئله تغذیه خسته شده اید ؟! متاسفانه تغذیه صحیح در دنیای امروزه نقش برتر را بازی می کند ، تا زمانی که با تغذیه صحیح بدن را تامین نکنید نمی توانید تکنیک هایتان را با نهایت انرژی اجرا کنید . استراحت و ریکاوری هم به شما در از بین رفتن خستگی ها و آسیب های احتمالی کمکِ بسیار می کند .

اصل پنجم : درگیر کردن مفاصل برتر

منظور از مفاصل برتر مفاصل بزرگتری هستند که در تولید یک تکنیک بی نقص و کاری ، نقش اصلی را بازی می کنند . برای اجرای تکنیک های دست قوی نیازمند کمک گرفتن از کتف و شانه ها هستند و تکنیک های پای قوی هم نیازمند کمک گرفتن از لگن هستند .

اصل ششم : دقت و تمرکز

آنقدر از دقت و تمرکز در رشته های رزمی گفته و شنیده ایم که دروس مربوط به این دو فاکتور را از بر شده ایم . با این حال باید بدانید که تکنیک بدون تمرکز و دقت هیچ سودی ندارد چون به جای درستی برخورد نمی کند ، چون بر روی مقدار شدت و نحوه ی اجرای آن آگاهی و کنترل لازم اعمال نشده است . پس هنگام اجرای تکنیک متمرکز باشید .

اصل هفتم : زاویه صحیح

زاویه صحیح منظور میزان زاویه ای است که شما برای چرخش در نظر می گیرید ، زاویه ی صحیح در اجرای تکنیک سلامت مفاصل و اعمال قدرت و انتقال کامل انرژی را تضمین می کند .

اصل هشتم : کمک از عضلات شکم و همسترینگ

عضله بزرگ زیر شکم ، ضامن قدرت تکنیک های پا است ، عضلات این قسمت از شکم را به خوبی تمرین دهید ، باید بیاموزید چگونه این قسمت از شکم را در حین اجرای تکنیک های پا همراه کنید تا شاهد یک قدرت عجیب و غریب در تکنیک خود باشید.هنوز نتایج معتبری از نقش عضلات بالایی شکم در افزایش قدرت ضربات دست و پا به دستمان نرسیده اما بدون شک داشتن یک شکم که مملو از عضلات تراش خورده  ، تمرین کرده ، محکم و آبدیده است در اعمال قدرت در تمامی تکنیک های اصلا بی تاثیر نیست . عضلات همسترینگ نیز به اجرای هرچه بهتر یک تکنیک پا و انتقال و افزایش قدرت بیشتر ، کمک زیادی می کند و نتیجه مطلوب تری را بر جای میگذارد .

اصل نهم : نصیحت بروس لی

بروس لی بعنوان فردی که معروف به اجرای تنیک های بی نقص و بسیار قدرتمند بود ، همواره به شاگردان خود توصیه می کرد که برای اجرای یک تکنیک باید از تمام بدن استفاده کرد ، درست است که باید مفاصل برتر را درگیر کنیم اما برای اجرای یک تکنیک بی نقص باید تمام بدن همکاری کرده تا یک تکنیک بسیار عالی و بی نقص را بر جای بماند و این میسر نیست مگر با تمرین با دقت بسیار بالا .

اصل دهم (اصل طلایی) : سه به ده هزار

نسبت طلایی سه به ده هزار اصل مهم و تمام کننده است . سه به ده هزار به چه معناست ؟ سه یعنی استادتان به شما سه بار آموزش می دهد و ده هزار یعنی شما برای داشتن بی نقص ترین و کامل ترین تکنیک ها تا ده هزار بار هر تکنیک را تمرین می کنید تا به بی نقص بودن نزدیک و نزدیک تر شوید ! (یعنی ده هزار بار مقدار پایه است و تمرین باید زیاد و زیادتر شود) . حالا منظور از سه بار آموزش چیست ؟ (مخصوص اساتید) ، آموزش تقسیم شده به سه قسمت ، قسمت اول تشریح نکته به نکته ، توضیحات کامل ، پاسخ به سوالات احتمالی هنرجو ، اجرای جز به جز و کند تکنیک همراه با توضیحات تکمیلی (آماتور) . قسمت دوم فقط اجرای آهسته و کاملا صحیح تکنیک (کلاسیک) و قسمت سوم اجرای سریع و قوی تکنیک به همراه زاویه صحیح ، سرعت و قدرت درست و قفل کردن بجا (حرفه ای) .

رزمی کار و تن درست باشید .

تهیه و تنظیم : مدیر سایت .

کپی بدون ذکر منبع = شکایت به مراجع قانونی اینترنتی + پیگیری شدید .

درباره نویسنده

Special Fighter

مبارزویژه ، معتبرترین و بزرگترین برند هنرهای رزمی مجازی ، با ارائه مطالب جدید ، علمی و بروز در زمینه تمرین ، تغذیه ، مطالب انگیزشی ، ارائه راهکارها ی فنی و مطالب مفید و کاربردی ، برای کمک به رزمی کاران و رزمی دوستان در حال فعالیت است .
آی دی اینستاگرام و تلگرام :SPECIALFIGHT@
تمام کامنتها و پرسشهای شما مطالعه شده و مطابق علم روز پاسخ داده میشود .
پل ارتباطی :
specialfight.official@gmail.com
تنها در موارد مهم و ضروری از ارتباط ایمیل اقدام کنید .

تعداد نوشته ها : 181

دیدگاه (5)

 • امیر

  سلام خسته نباشید
  سایتتون حرف نداره
  من mma کار میکنم کمربند مشکی دارم، وقتی راند هاوس کیک تو صورت میخوام بزنم زانوم درد شدیدی میگیری که تا حدی مانع لگد زدنم میشه، میدل مشکلی نیست ولی های کیک زانو درد میگیرم
  علتش چیه؟
  اگه ممکنه ایمیل کنید
  با تشکر

 • hamed

  اتفاقا تغذیه جالبه اگه میشه پستی جدید بذارید دربارهی تغذیه .بخش پاسخ سوالات اپدیت هم میکنید؟
  _____________________
  با درود ، درخواست شما در لیست قرار گرفت . خیر اما با حفظ پست قبلی ، پستی تحت همین عنوان قرار داده میشود

 • فاطمه

  خیلی وقت بود دنبال چنین سایتی بودم…خیلی ممنون…
  ______________________________

  سپاس

 • رزم آور

  سلام و خسته نباشی
  لطفا درباره دقت و تمرکز در رشته های رزمی توضیحاتی دهید(راهنمایی کنید).
  خدانگهدار
  __________
  رسیدگی میشود

 • ashkan

  الان من بگم سایتت از صدتای این باشگاه ها بهتره شاید برات مشکل ساز بشه ولی عیبی نداره ، من میدونم که میگم . عالیییی بود .
  _______________
  بسیار سپاسگزاریم .

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت مبارز ویژه بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا