درگیری های خیابانی Reviewed by Momizat on . وقتی مهاجمین...قصد آزار شما را دارند ! بحث درگیری های خیابانی به زمانی برمی گردد که افراد به دلایل خاص اعم از فقر ، بیماری های روانی ، مشکلات اجتماعی و انحرافات وقتی مهاجمین...قصد آزار شما را دارند ! بحث درگیری های خیابانی به زمانی برمی گردد که افراد به دلایل خاص اعم از فقر ، بیماری های روانی ، مشکلات اجتماعی و انحرافات Rating: 0

درگیری های خیابانی

Fighting

وقتی مهاجمین…قصد آزار شما را دارند !

بحث درگیری های خیابانی به زمانی برمی گردد که افراد به دلایل خاص اعم از فقر ، بیماری های روانی ، مشکلات اجتماعی و انحرافات اخلاقی قصد تعدی به جان و مال و ناموس مردم را دارند و اینگونه مسائل خوشبختانه در مملکت ما نیست اما خالی از لطف ندیدیم که تحقیقی از جانب کادر سایت به همراه گزیده ای از سخنان سیفو قهرمان بیگ مدرس کونگ فو لی چوان را که در همین رابطه در نشریه معتبر رزم نامه به چاپ رسیده بود با کمی دخل و تصرف با شما مخاطبان خوب سایت به اشتراک بگذاریم ! پس با ما باشید تا هرآنچه لازم است در مورد درگیری های خیابانی بدانید .

Cinemax-never_back_down_2_the_beatdown_20717_60

اجازده دهید با شما صمیمی تر و بسیار جدی تر از هر وقت دیگر باشیم !

یکی از پر رنگ ترین علل پیش آمدن درگیری های خیابانی تعدی به حقوق شخصی نوامیس مردم و یا دست درازی به مال شماست ! پس در این مواقع برخورد های خشونت بار پیش می آید ! آنچه در این مطلب گفته میشود برای آگاهی عمومی رزمی کارانی است که در مرحله حرفه ای و یا نزدیک به حرفه ای از نظر دانستن و شیوه ی اعمال تکنیک ها هستند ! اما به صورت یک توصیه عمومی خطاب به همگان باید گفت فرار یکی از بهترین راه حل ها است ! در اینگونه مواقع به دلیل تحریک شدید سیستم اعصاب مرکزی و بالا رفتن میان ترشح آدرنالین شما قادر خواهید بود تا مثل یک دونده حرفه ای موقعیت را ترک کنید! همیشه یک اصل نانوشته وجود دارد که اکثر فایتران حرفه ای آنرا خوب می دانند و آن این است که باید از افراد ناشی بیشتر از افراد حرفه ای ترسید ! پس فکر نکنید اینجا صحنه دلاوری هاست و باید بمانید و دفاع کنید ! شاید مهارت لازمه را نداشتید ! شاید توانایی کنترل اعصاب در چنین مواقعی را نداشتید و نتوانستید با مهارت خود از خود دفاع کنید ! پس بیهوده جان گران را به خطر نیندازید .

LKB_20120923_street_fight_0132

نکته طلایی !

در درگیری های خیابانی که به صورت چندنفر به یک نفر است ، یافتن جایگاهی که در آن می ایستید بسیار اهمیت دارد ، باید بدانید اگر محاصره تان کردند باید کجا مستقر شوید تا حداقل خطر شما را تهدید کند . سعی کنید اجازه ندهید پشت سرشما اشغال شود ! جوری بچرخید که پشت سرتان خالی بماند ،هرگز از ترس ضربه و حمله از پشت سر خود را میان سه کنج دیوار قرار ندهید که در این صورت راه غلبه مهاجمین را بر خود باز کرده اید !

street-fight-self-defense

حواستان باشد !

درک این واقعیت خیلی مهمتر از سایر بخش هاست ، اینکه شما بدانید ، دست از خیال پردازی بردارید و واقعا ایمان بیاورید که درگیری خیابانی صحنه مبارزات یواف سی نیست که مبارزه را به خاک بکشانید و آنقدر پی در پی مشت بزنید تا برنده شوید ! اگر یک نفر را به خاک ببرید و روی او فوکوس کنید ، بقیه نفرات شما را به خاک کشانده و مجروحتان می کنند . صحنه رقابت های استاندارد و امتیازی نیست که ضربات پای خود را به سر و صورت مهاجمین اصابت دهید اینکار فقط مختص فردیست که با انواع های کیک ها سالیان سال است عجین شده و سرعت و قدرت و دقت ضرباتش واقعا خارق العاده  شده باشد و به صورت کاری این ضربات را اجرا میکند نه نمایشی ! پس اگر اینچنین نیستید ضربات خود را بالا نزنید چون به راحتی به سمت شما هجوم آورده و با هل دادن تعادل شما را برهم زده ، به خاک می برند و بر شما غلبه می کنند ! در درگیری های خیابانی به دلیل واکنش های عصبی و ترشح هورمون ها افراد وحشی تر ، درنده خو تر و نترس تر میشوند پس تعجب نکنید اگر می گویم میانه ی اجرای ضربات بالا ممکن است فاصله را کم کرده و شما را هل بدهند !

LKB_20120923_street_fight_0173

نمی دانید از کجا شروع کنید ؟!

نمی دانید از کجا شروع کنید ؟! ما به شما می گوییم ! اصلا لازم نیست شما شروع کنید ! مهارت خود را نشان ندهید ! اجازه دهید تا حمله کنند و با نهایت قدرت ، دقت و سرعتی که دارید ضربات را روانه آنها کنید تا از خود دفاع کرده باشید و ضمنا آنان را هم غافلگیر کرده باشید .

ضربات را اینگونه اجرا کنید !

ضرباتی که برای دفاع از خود باید اجرا کنید باید به نواحی حساس اصابت کند شما وقت ندارید تا مثل فایت های همیشگی تان در رینگ و تشک ، به سینه و شکم و ران ها ضربه بزنید ! نه…اینجا اوضاع فرق دارد ! باید به آبگاه ، ترقوه ، ناحیه کاپ ، زانو ها و چشم و گلو ضربات را اصابت دهید . ضرباتی که با پا اجرا می شوند باید پایین باشند تا تمام قدرت در اجرای آن اعمال گردد .

LKB_20120923_street_fight_0243

اگر به سلاح مجهز بودند ؟!

تا اینجای کار فقط درگیری ساده بود اما پای سلاح های سرد و تیز و خطرناک که به میان آمد کار را یچیده تر کرد ! مراقب باشید ! در اینگونه مواقع باید فرق بین عکس العملی که به چاقوی کوتاه باید نشان داد را با عکس العمل در برابر چاقوی بلند بدانید و دقیقا هماهنگونه که آموخته اید عمل کنید ، ضعیف ترین فرد از نظر جثه و یا نزدیک ترین شخص به شما در هرحالتی اولویت دارد ، اورا خلع سلاح کرده ، هر دو دستش را پشت سرش با تکنیک قفل ، ببندید و نگهدارید و او را سپر خود کنید ، به این وسیله ، حلقه محاصره شکسته شده است ، سپس سپر بلای خود را با هر آنچه در توان دارید به سمتی که افراد بیشتری ایستاده اند هل دهید و با تمام توان از شکستگی حلقه محاصره ، فرار کنید . اگر حرفه ای تر باشید و کار با سلاح را خوب بدانید می توانید ریسک بیشتری کرده و پس از اینکه کسی را خلع سلاح کرده ، سلاح او را به دست بگیرید و از خود دفاع کنید ! این به مهارت رزمی شما بر می گردد ! ما ، ماندن و کار با سلاح را چندان مناسب نمی بینیم ! انتخاب با شماست .

ef61a88d9cefd032b2bb9144705d8a82

یک مثال تکنیکی برایتان می زنیم !

یکی از کاربردی ترین و راحت ترین کارها این است که : با تمام توان روی پنجه پای فرد مهاجم بکوبید در این صورت او از شدت درد تمرکز خود را برای سه الی چهار شماره از دست می دهد ، بدون فوت وقت با زانو یا ساق پا یک ضربه شدید به منطقه کاپ بزنید ، در اینحالت مهاجم کاملا خمیده میشود ، حالا با هردو دست خود یک هل محکم به قسمت پهلو های او بدهید و شک نکید که می افتد ! حالا باید فرار کنید ! چون حلقه محاصره را شکسته و راه خروج ایجاد کرده اید .

شاد و رزمی کار باشید !

منابع : ماهنامه رزم آور

آموزش های سیفوقهرمان بیگ – مدرس کونگ فو لی چوان

تهیه و تنظیم و نکات اضافه شده : کادر فنی مبارز ویژه .

درباره نویسنده

Special Fighter

مبارزویژه ، معتبرترین و بزرگترین برند هنرهای رزمی مجازی ، با ارائه مطالب جدید ، علمی و بروز در زمینه تمرین ، تغذیه ، مطالب انگیزشی ، ارائه راهکارها ی فنی و مطالب مفید و کاربردی ، برای کمک به رزمی کاران و رزمی دوستان در حال فعالیت است .
آی دی اینستاگرام و تلگرام :SPECIALFIGHT@
تمام کامنتها و پرسشهای شما مطالعه شده و مطابق علم روز پاسخ داده میشود .
پل ارتباطی :
specialfight.official@gmail.com
تنها در موارد مهم و ضروری از ارتباط ایمیل اقدام کنید .

تعداد نوشته ها : 181

دیدگاه (3)

 • مرتضی

  سلام.ممنون از مطالب خوبتون.
  خواهش میکنم در مورد ورزش جیت کن دو و روشهای تمرینی آن مطلب بذارید.
  من در مورد برنامه های تمرینی آن اطلاع دارم ولی نمیدانم چطور آن ها را با هم هندل کنم.
  مثلا هم تمرینات بدنسازی دارد هم اجرای تکنیک هم کیسه زنی هم میت زنی هم استقامتی و…..
  دو رو میدونم که باید هر روز باشه و هر روز شنا و شکم میرم 5 ست 30 الی 40 تایی.
  ولی وقتی برنامه تمرینی جیت کن دو کاران رو مطالعه میکنم میبینم خیلی تمرینات زیادی دارن.نمیدونم باید یه جوری برنامه ریزی کنم که همشونو تو یه هفته اجرا کنم یا دوره ای .مثلا یه ماه بدنسازی کنم یه ماه تمرینات ایزومتریک کار کنم یه ماه آکروباتیک کار کنم .
  تمرینات زیادی دارن که یکم سردر گمم کرده.سایه زنی میت زنی کیسه زنی مشت زنی با بستن وزنه به دست ها نانچیکو زدن بارفیکس آبدیده کردن بدن کار با گلابی کیسه شنی و کلا خیلی تمرینات دارن.
  خواهش میکنم اگر ممکنه یه مقاله جامع و کامل در مورد این رشته ی کامل بذازین.ممنون میشم.
  ضمنا اگر میتونستین یه پل ارتباطی بین رزمی کاران و ستاره های دنیای رزمی مثل تامی کاروترز و اکتاویو کوئینترو و اسکات ادکینز و …. ایجاد کنین عالی میشد
  ____________
  سلام
  رسیدگی میشود . موفق باشید

 • poochai

  مثل همیشه عالی بود…ممنونم
  _____________________________
  با آرزوی سلامتی .

 • siavash

  واقعا عالی بود….اگه بازم مطلبی در این مورد داشتید بذارید…ممنون…

  ____________

  رسیدگی میشه

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت مبارز ویژه بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا